Egzamin praktyczny

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny

Postprzez RaCmin » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 12:16

Witam,
za 2 tyi na tym,abym dowiedział się co robię źle.Czy powinienem był włączyć silnik?Pan,z którym miałem egzamin powiedział,że tych elementów ma być 6.Być moze o ten silnik chodziło... Jakie światła powinienem włączyć?Drogowe czy mijania?
Z góry dziękujegodnie podchodzę 3 raz do egzaminu praktycznego.Poprzednich dwóch nie zdałem,ponieważ nie przygotowałem się do jazdy.W skrócie:ustawiłem fotel,lusterka,zapiąłem pasy,włączyłem światła i spr poziom bezpieczeństwa.To się okazało za mało...
Zależy m za odpowiedź,
pozdrawiam
Adrian
RaCmin
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 11 sierpnia 2014, 12:09

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 21:05

Czy mógłbyś spojrzeć na to co napisałeś? zadać sobie pytanie czy jest to czytelne dla forumowiczów i zechcieć zadać to pytanie raz jeszcze mając na uwadze czytelników?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez RaCmin » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 22:16

Sorry,napiszę to jeszcze raz.

Za 2 tygodnie podchodzę 3 raz do egzaminu praktycznego.Poprzednich dwóch nie zdałem,ponieważ nie przygotowałem się do jazdy.W skrócie:ustawiłem fotel,lusterka,zapiąłem pasy,włączyłem światła(proszę napisać jakie mam włączyć:drogowe czy mijania?) i spr poziom bezpieczeństwa.To się okazało za mało...
Zależy mi na tym,abym dowiedział się co robię źlę..Czy powinienem był włączyć silnik?Pan,z którym miałem egzamin powiedział,że tych elementów ma być 6.Być moze o ten silnik chodziło...
Proszę o odpowiedź,
pozdrawiam,
Adrian.
RaCmin
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 11 sierpnia 2014, 12:09

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 22:37

zdajesz na kat B?

zad 1 po sprawdzeniu świateł i płynów

1. ustawiasz fotel 2. ustawiasz lusterka 3. ustawiasz zagłówki 4. zapinasz pasy 5. upewniasz się, że drzwi pojazdu są zamknięte 6. włączasz światła mijania lub do jazdy dziennej. Sprawdzenie drzwi możesz również zrobić na samym początku z zewnątrz.

po tym zaczyna się zadanie drugie

2.1 włączasz silnik (jak w dobrym amerykańskim filmie, bo światła już masz) i upewniasz się o możliwości jazdy. Silnik możesz włączyć również po europejsku w części zadania 1
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez RaCmin » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 22:53

Tak,zdaje na kategorię B.
Czyli mogę włączyć światła mijania albo do jazdy dziennej?Jest to obojętne?
Co do nagłowków,to na 1-szym egzaminie egzaminator powiedział ''proszę ich nie ruszać''...
Jeśli będę gotowy do rozpoczęcia jazdy,mówię to danej osobie,po czym włączam silnik,bieg 1?
Wiem,że pytam o banały,ale chciałbym zdać ten egzamin i dlatego zależy mi na tych ''szczegółach''.
RaCmin
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 11 sierpnia 2014, 12:09

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez RaCmin » środa 13 sierpnia 2014, 18:15

Możesz doprecyzować?
RaCmin
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 11 sierpnia 2014, 12:09

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez LeszkoII » środa 13 sierpnia 2014, 20:16

rusel napisał(a):1. ustawiasz fotel
Po co? Egzaminator będzie sprawdzał, jak mi wygodnie?
rusel napisał(a):3. ustawiasz zagłówki
Po co? To moja sprawa(nie ma przepisu o zagłówkach).
Egzaminatorowi fotel tez mam ustawić, bo zwykle pasażerowie sami sobie nie ustawiają ? Nie muszę. Podobnie z zagłówkami.
Czego jeszcze podobno nie można robić na egzaminie, co można robić w swoim pojeździe jeśli nie stanowi żadnego czynu zabronionego jako wykroczenie?
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez Makabra » środa 13 sierpnia 2014, 21:23

Ja bym jednak najpierw sprawdził czy fotel i lusterka są dobrze ustawione, zanim zacznę wszystkie przełączniki i wajchy ruszać. Druga sprawa, ustawienie fotela rozumie się przez ustawienie zagłówka który jest integralną częścią fotela. Czyli nie mamy osobnych podpkt. za ustawienie siedziska, za ustawienie oparcia, za ustawienie wysokości fotela i za ustawienie zagłówka. Można też regulować ustawienie kolumny kierownicy i wysokość górnego mocowania pasu bezpieczeństwa po zapięciu pasów. Sprawdzenie zamkniętych drzwi nie da się całkiem zrobić z zewnątrz, bo drzwi kierowcy zamyka się ostatnie, od tego mamy kontrolkę w cywilizowanych samochodach. Ogólnie jednym z elementów przygotowania się do jazdy jest sprawdzenie kontrolek na desce rozdzielczej. A żeby sprawdzić kontrolki trzeba w końcowym efekcie zapalić silnik, włączyć światła i zwolnić ręczny hamulec. Nie wiem czemu wszyscy włączają światła mijania na wyłączonym silniku... Sama nazwa "przygotowanie do jazdy" mówi, że trzeba zrobić wszystko co przed ruszeniem zrobić się powinno. Oczywiście gdzieś między skończeniem przygotowywania się do jazdy a jazdą upewniamy się czy możemy jazdę rozpocząć :P
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez LeszkoII » środa 13 sierpnia 2014, 21:59

Niestety wymaga się od kandydatów rzeczy zupełnie nie istotnych i to stanowi problem :( ,.... ale też łatwy zarobek dla egzaminatorów. Ulać w 2 minuty... a ile zarobił egzaminator w przeliczeniu na godzinę?
Ten system trzeba koniecznie zmienić, ale nie zmienią go bo ktoś ma w tym interes... na pewno nie wyborcy nie mający związku z osobami zatrudnionymi w WORDach.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez oskbelfer » środa 13 sierpnia 2014, 22:10

aileendevil87 napisał(a):Przyznam szczerze, że nie widziałem jeszcze L-ki na egzaminie ze światłami dziennymi (może mało spostrzegawczy jestem).


Mało spostrzegawczy jesteś, albo za mało jeszcze wiesz lub za mało widziałeś :D

aileendevil87 napisał(a):Swoją drogą ja się zastanawiam, jak Ty w ogóle zostałeś do tego egzaminu dopuszczony :D


A Ty masz prawo jazdy ? Idąc Twoim tokiem rozumowania, skoro nie widziałes dziennych na egzaminach to i prawka nie powinieneś widzieć :)


Makabra napisał(a):Ja bym jednak najpierw sprawdził czy fotel i lusterka są dobrze ustawione, zanim zacznę wszystkie przełączniki i wajchy ruszać. Druga sprawa, ustawienie fotela rozumie się przez ustawienie zagłówka który jest integralną częścią fotela. Czyli nie mamy osobnych podpkt. za ustawienie siedziska, za ustawienie oparcia, za ustawienie wysokości fotela i za ustawienie zagłówka.


Otóż mamy wyraźnie doprecyzowane ze należy właściwie ustawić fotel, lusterka, zagłówki i nie tylko to - więc nie pisz bzdur jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia :)


Można też regulować ustawienie kolumny kierownicy i wysokość górnego mocowania pasu bezpieczeństwa po zapięciu pasów.


Można też dłubać w nosie

Sprawdzenie zamkniętych drzwi nie da się całkiem zrobić z zewnątrz, bo drzwi kierowcy zamyka się ostatnie, od tego mamy kontrolkę w cywilizowanych samochodach.


Jeszcze mamy głowę od myślenia. Jelsi głowa myśli, to głowa wie, że kontrolka z różnych powodów może się nie zapalić lub może się palić cały czas.

Ogólnie jednym z elementów przygotowania się do jazdy jest sprawdzenie kontrolek na desce rozdzielczej.


Tylko akurat to nie jest na egzaminie oceniane, albo inaczej nie jest wprost doprecyzowane w odróżnieniu np. do zagłówków.


Nie wiem czemu wszyscy włączają światła mijania na wyłączonym silniku


Po 1 nie wszyscy
Po 2 czy jest jakieś przeciwskazanie ?
Po 3 w pewnych kregach zalecają by np w zimie (duże mrozy) najpierw na chwilke właczyć odbiorniki (np swiatła mijania - jak ktoś jest zainteresowany to w necie jest full info na ten temat)

... Sama nazwa "przygotowanie do jazdy" mówi, że trzeba zrobić wszystko co przed ruszeniem zrobić się powinno.
[/quote]

Przed ruszeniem powinno się sprawdzić czy mamy np. dowód rejestracyjny....



Oczywiście gdzieś między skończeniem przygotowywania się do jazdy a jazdą upewniamy się czy możemy jazdę rozpocząć :P


Nie gdzieś między.... tylko przed ruszeniem pojazdem :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » środa 13 sierpnia 2014, 22:50

Po co? To moja sprawa(nie ma przepisu o zagłówkach).


jeżeli nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z przepisami, to racz się nie wypowiadać na ich temat.

Po co? Egzaminator będzie sprawdzał, jak mi wygodnie?


sprawdzi czy potrafisz przyjąć właściwą pozycję za kierownicą

Egzaminatorowi fotel tez mam ustawić, bo zwykle pasażerowie sami sobie nie ustawiają ? Nie muszę. Podobnie z zagłówkami.


pewność siebie na wysokim poziomie, wiedza w temacie jeszcze poziomu nie osiągnęła

też łatwy zarobek dla egzaminatorów. Ulać w 2 minuty... a ile zarobił egzaminator w przeliczeniu na godzinę?


dyskusja zbędna z kimś, kto nie ma elementarnej wiedzy na temat w którym się wypowiada, ale to chyba jest w modzie ostatnimi czasy, kilka osób cierpi na tę dolegliwość, jeszcze trochę i zaczną dyskutować ze słownikiem języka polskiego i encyklopedią wiedzy powszechnej, uważam Cię za jednego z faworytów.

Póki co polecam na początek ustawę o kierujących.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez aileendevil87 » czwartek 14 sierpnia 2014, 09:32

oskbelfer napisał(a):A Ty masz prawo jazdy ? Idąc Twoim tokiem rozumowania, skoro nie widziałes dziennych na egzaminach to i prawka nie powinieneś widzieć :)


Nie trafia do mnie Twoje porównanie… Zapytałem go, jak został dopuszczony, bo jak sam czytasz, chłopak nie potrafi się do jazdy przygotować. A ty mi zarzucasz, że ja również nie powinienem, bo nie zwracam uwagi, czy L-ki mają światła dzienne?
aileendevil87
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 10 marca 2014, 15:30

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez oskbelfer » czwartek 14 sierpnia 2014, 13:44

a co chłopak nie może się zapytać ?

może miał takiego instruktora, który nie ogarniał albo takie który nie widział L ze swiatłami dziennymi....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » piątek 15 sierpnia 2014, 11:56

i być może nigdy nie wiedział że obowiązek ustawienia fotela i zagłówków to inna ustawa niż PoRD...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez LeszkoII » piątek 15 sierpnia 2014, 12:09

Po co wymagać od kogoś czegoś, za co nie można być ukarany jak za wykroczenie?
Co to znaczy właściwa pozycja za kierownicą? Czym jest niewłaściwa?

====
P.S. Są różne pozycje pianisty zasiadającego przy instrumencie i różne techniki palcowania podczas wykonywania utworu. Liczy się efekt czyli to, co słyszymy.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości