Egzamin praktyczny

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » piątek 15 sierpnia 2014, 13:17

Po co wymagać od kogoś czegoś, za co nie można być ukarany jak za wykroczenie?
Co to znaczy właściwa pozycja za kierownicą? Czym jest niewłaściwa?


Szanowny Panie, egzamin nie polega na popełnianiu wykroczeń, ma na celu sprawdzenie ogólnej wiedzy z zakresu techniki kierowania pojazdem, ogólnej wiedzy na temat eksploatacji pojazdu (dlatego sprawdza się poszczegolne światla, plyny itd), oraz jazdy w ruchu drogowym i wykonywanie WSZYSTKICH TYCH ZADAŃ ścisle określonych w ustawie.

To nie jest tak że delikwent ustawi sobie zagłówek jak chce, ustawia go poniżej środka głowy i w momencie kolizji ma popękane kręgi szyjne, za co ja wiem że będe odpowiedzialny jeśli dopuszcze do takiej jazdy, (szopek nigdy nie robie, poprostu ustawiam to w pozycji prawidłowej jeżeli widze że tego nie potrafi a zaraz wyjezdzamy w miasto). To samo dotyczy fotela, ustawienie ma zagwarantować nieskrępowane i swobodne ruchy dla danej sylwetki. Kilka razy już fotel delikwent ustawiał sobie...podczas jazdy tracąc kontrolę nad kierownicą, jak równiez ze wzgledu na niezabezpieczenie fotela poprostu "odjedzał" nagle od kierownicy powodując spore zagrożenie.

Jeżeli nie rozumiesz, zgłoś się do ośrodka szkolenia.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez LeszkoII » piątek 15 sierpnia 2014, 13:46

rusel napisał(a):Szanowny Panie, egzamin nie polega na popełnianiu wykroczeń, ma na celu sprawdzenie ogólnej wiedzy z zakresu techniki kierowania pojazdem, ogólnej wiedzy na temat eksploatacji pojazdu (dlatego sprawdza się poszczegolne światla, plyny itd), oraz jazdy w ruchu drogowym i wykonywanie WSZYSTKICH TYCH ZADAŃ ścisle określonych w ustawie.
Przecież nie neguję stosowania przepisów, na podstawie których powinien odbywać się egzamin. Mówię tylko, że z obowiązku sprawdzenia zagłówków podczas egzaminu na PJ nie wynika ani nie gwarantuje że, po zdanym egzaminie kierowca będzie za każdym razem sprawdzał sobie i pasażerom zagłówki - dlatego, bo takiego zachowanie nie reguluje wprost rygor prawny.

Nie czytałem UoKP w punktach, w których nie jest mi ona do niczego potrzebna (nie jestem ani instruktorem ani egzaminatorem).
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez tomcioel1 » piątek 15 sierpnia 2014, 23:55

rusel napisał(a):zdajesz na kat B?

zad 1 po sprawdzeniu świateł i płynów

1. ustawiasz fotel 2. ustawiasz lusterka 3. ustawiasz zagłówki 4. zapinasz pasy 5. upewniasz się, że drzwi pojazdu są zamknięte 6. włączasz światła mijania lub do jazdy dziennej. Sprawdzenie drzwi możesz również zrobić na samym początku z zewnątrz.

po tym zaczyna się zadanie drugie

2.1 włączasz silnik (jak w dobrym amerykańskim filmie, bo światła już masz) i upewniasz się o możliwości jazdy. Silnik możesz włączyć również po europejsku w części zadania 1


no to moje gratulacje - możliwości "zatrzymania klienta" stale wzrastają , może oświecisz marnych instruktorzynów w kwestii np pkt 3: skoro mowa jest o "zagłówkach" to jak rozumiem po ustawieniu swojego zagłówka jeżeli delikwent nie sprawdzi ustawienia pozostałych to leci do kasy ???
podobnie pkt 5 - czy wystarczy ci wsadzenia palca w szparę pomiędzy drzwi , dotyczy to tez maski i tylnej klapy ? już widze tu ogromne możliwości dla wyznających zasadę "jedynej słusznej interpretacji" powyższych zapisów ...
a jakby nie zadziałało to już niedługo będzie można uwalić za ecodriving...
oj wzrośnie niektórym egzaminatorom wzrośnie ... będzie premia ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez Makabra » sobota 16 sierpnia 2014, 04:04

LeszkoII napisał(a):
rusel napisał(a):Szanowny Panie, egzamin nie polega na popełnianiu wykroczeń, ma na celu sprawdzenie ogólnej wiedzy z zakresu techniki kierowania pojazdem, ogólnej wiedzy na temat eksploatacji pojazdu (dlatego sprawdza się poszczegolne światla, plyny itd), oraz jazdy w ruchu drogowym i wykonywanie WSZYSTKICH TYCH ZADAŃ ścisle określonych w ustawie.
Przecież nie neguję stosowania przepisów, na podstawie których powinien odbywać się egzamin. Mówię tylko, że z obowiązku sprawdzenia zagłówków podczas egzaminu na PJ nie wynika ani nie gwarantuje że, po zdanym egzaminie kierowca będzie za każdym razem sprawdzał sobie i pasażerom zagłówki - dlatego, bo takiego zachowanie nie reguluje wprost rygor prawny.


Jak człowiek ma oleju w głowie, to po egzaminie sprawdza zagłówek jak wsiada w obce samochody, pomimo że obowiązku prawnego nie ma. Wiele rzeczy jest prawnie uregulowanych i to też nie gwarantuje że osoba po zdanym egzaminie będzie się do tych regulacji prawnych stosowała. Zobacz na drogach co się dzieje, ile osób się na strzałce zatrzymuje, a na egzaminie każdy ładnie potrafi.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » sobota 16 sierpnia 2014, 10:31

Przecież nie neguję stosowania przepisów, na podstawie których powinien odbywać się egzamin


Po co? To moja sprawa(nie ma przepisu o zagłówkach).


zastanów się co negujesz, w moim przekonaniu zaczynasz negować sam siebie.

Nie czytałem UoKP w punktach, w których nie jest mi ona do niczego potrzebna


To podsumowuje w zasadzie temat w którym zabierasz głos opiniując coś czego w punktach nie przeczytałeś.

Jedyna refleksja jaka z tego wypływa to odmowa dyskusji wobec tych którzy nie czytają postów bądź przepisów, tak jak w przypadku Mecenasa, który może obecnie rozmawiać jedynie sam ze sobą
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez LeszkoII » sobota 16 sierpnia 2014, 11:08

Opinię mogę wyrażać i to uczyniłem. Ty napisałeś poradę jako że zajmujesz się zawodowo...

Dziękuję za udział w dyskusji.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez szerszon » sobota 16 sierpnia 2014, 11:57

Opinię mogę wyrażać i to uczyniłem.
Ale odbiegała od aktualnie obowiązujących przepisów. Dlatego nie obrażaj się, że Ci napisano, że sie trochę zapędziłeś.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez rusel » sobota 16 sierpnia 2014, 16:34

Może to kogoś ucieszy bądź nie, ale obecnie egzamin państwowy po nowelizacji sprawdza dodatkowo umiejętności z zakresu "bezpiecznego, energooszczędnego, sprawnego i nieutrudniającego innym uczestnikom ruchu poruszania się" zgodnie z art 51 ustawy.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez Makabra » sobota 16 sierpnia 2014, 17:16

Dobry instruktor nie potrzebuje takiej nowelizacji.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 18 sierpnia 2014, 13:06

chyba nie piszesz o sobie
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny

Postprzez prawicowiec » poniedziałek 18 sierpnia 2014, 22:46

Szczerze powiedziawszy bardzo się dziwię, że oblał Cię na czymś takim.
W mojej ocenie zrobiłeś wszystko jak należy.

Zadanie pierwsze to kwestia ustawienia fotela (po to, abyś widział co przed Tobą i mógł wygodnie wciskać pedały), zagłówka (PRZYPOMNIAŁ mi o tym egzaminator) oraz zapięcie pasów, no i światła.

Zagłówek to też kwestia bezpieczeństwa, [chroni odcinek szyjny]

Faktem jest, że w przyszłości mają brać pod uwagę eko jazdę, co jest OGROMNYM błędem, głupotą, no po prostu paranoją tego burdelu w Brukseli; po pierwsze: to moje auto, moje pieniądze, więc ja decyduję ile wydaje na paliwo, po drugie: nie ma realnego sposobu na sprawdzenie, no sory, ale jak egzaminator każe mi rozpędzić się do dozwolonej prędkości to będę to 0,5 h robił?

PS autorze wątku, proszę napisz gdzie oblewają za takie kwiatki
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości