Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez body142 » sobota 09 sierpnia 2014, 16:46

Od razu mówię, że wiem jak wygląda całość, ale nie wiem podstawowych rzeczy, które niby są najprostsze, ale nigdzie o nich nikt nie mówi i nie piszę jak np. kolejność spuszczenia ręcznego, włącznia świateł, zmiany biegów. Więc egzamin wygląda z mojej perspektywy tak:

1. Odpowiadamy na te dwa pytania losowe.
2. Teraz egzaminator mówi nam, aby dać mu znać, kiedy będziemy gotowi.

*1. Więc, sprawdzamy w koło auto, wsiadamy.
*2. Sprawdzamy czy mamy dobrze ustawione lusterka, jeśli są już dobrze ustawione, nie bawimy się nimi.
*3. Zapinamy pasy.
*4. I teraz nie wiem, co mam zrobić ? czy mam włączyć silnik, zmienić bieg na 1 spuścić ręczny i powiedzieć mu, że jestem gotowy ? A może, najpierw powiedzieć, że jest się gotowym do jazdy i następnie włączyć silnik, zmienić bieg, spuścić ręczny i pojechać po łuku ? Mógłbym ktoś mi wytłumaczyć jak należy postąpić prawidłowo. W tym ich regulaminie nie ma wytłumaczone podstawowych kroków od początku do końca tylko ogólnie napisali. Mógłby mi ktoś opisać w punktach cały przebieg egzaminu na placu, wyłącznie z tym, kiedy należy i w jaki sposób się zachować ? W mieście wiem jak wszystko wygląda, tylko z placem mam problem.
body142
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 22 lipca 2014, 13:51

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez Aldona84 » sobota 09 sierpnia 2014, 20:57

Pokazujesz i omawiasz co dostałeś do sprawdzenia. Każe ci się przygotować- fotel ustawiasz (o zagłówku nie zapomnij), lusterka, silnik, światła...
Mówisz że jesteś przygotowany (albo i nie bo zależy w którym WORD w Skc kazali się przygotować i od razu jechać) bieg, ręczny i jedziesz
Aldona84
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 00:29

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez MadridWalker » sobota 09 sierpnia 2014, 22:00

1. Po wyczytaniu twojego nazwiska udajesz sie z egzaminatorem do auta.
2. egzaminatot pyta sie czy znasz zasady sprawdza dowód
3. Czyta Ci co musisz pokazac pod maska i pozniej jakie swiatła.
4. Pozniej ustawia ci samochod na kopercie
5. Patrzysz czy drzwi, bagaznik i maska zamknieta, Wchodzisz , ustawiasz fotel, kierownice, lusterko wsteczne, pozniej właczasz zaplon. swiatła mijania,ustawiasz boczne lusterka, właczasz silnik ( wczesniej bez biegu) , i mowisz jestem gotowy(a) do jazdy. Zwalniasz hamulec, rozgladasz sie i jedziesz do przodu. Pozniej przed jazda do tyłu rozgladasz sie i jedziesz do tyłu.
6. Na kopercie powie ci ze trzeba pojsc pod górke by ruszyc z recznego. wsiadasz do auta , robisz wszystko jak do jazdy i podjezdzasz na górke. Tam ruszasz z recznego i czekasz na egzaminatora az wsiadzie i na miasto.
MadridWalker
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa 30 lipca 2014, 11:13

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez Makabra » sobota 09 sierpnia 2014, 22:53

Omawiasz co trzeba, wsiadasz i ustawiasz fotel, potem lusterka i zapinasz pas. Odpalasz silnik, włączasz światła, wrzucasz 1 bieg, przytrzymujesz nożny i zwalniasz ręczny, sprawdzasz kontrolki i jak wszystko gra to mówisz że jesteś gotowy do ruszenia. Zanim ruszysz upewniasz się na boki i w lusterkach czy możesz ruszyć i GO!.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez rusel » niedziela 10 sierpnia 2014, 21:44

. Po wyczytaniu twojego nazwiska udajesz sie z egzaminatorem do auta.


Kilku punktów tu brakuje, a gdzie dajemy kurtkę, torebkę, plecak?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez HaPe000 » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:01

DEL
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:13 przez HaPe000, łącznie zmieniany 1 raz
logout ready
HaPe000
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 02 sierpnia 2014, 17:01

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez szerszon » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:37

Pyta czy znane mi się zasady egzaminowania.

Tak sie zapytał ? Niemozliwe.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez MammaMia » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:39

To jeszcze ja podpytam - (egzaminator też człowiek) czy da się z nim zamienić słówko w geście uprzejmości, czy surowo należy wykonywać zadania i milczeć do ostatniej sekundy? Jaki klimat panuje w trakcie jazdy?
Piszecie o obejściu auta przed wyjazdem - czy to konieczne? Mój instruktor zapytał krótko - a po co?
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez HaPe000 » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:41

del
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:32 przez HaPe000, łącznie zmieniany 2 razy
logout ready
HaPe000
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 02 sierpnia 2014, 17:01

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez szerszon » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:44

Jak i w paru innych miejscach nie miałeś kamery... :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez HaPe000 » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:47

del
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:31 przez HaPe000, łącznie zmieniany 1 raz
logout ready
HaPe000
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 02 sierpnia 2014, 17:01

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez szerszon » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:50

Chodzi mi o to ,że niektóre sprawy nie do końca zapamiętałeś.Pomimo różnic w poszczególnych WORDach co do procedur to parę rzeczy jest niezmiennych.
Ale ok...nie czepiam się. Cenna autorska relacja.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:16

szerszon napisał(a):
Pyta czy znane mi się zasady egzaminowania.

Tak sie zapytał ? Niemozliwe.


nie rozumiem takiego zachowania ... ktos pyta ,ktos stara sie odpowiedzieć żeby ktos inny skorzystał ...czemu ma slużyć taki wpis ?
jeżeli już masz zamiar się chełpić swoją znajomościa procedur to niech to będzie z korzyścia dla ogółu a takie półsłówka i niedopowiedzenia w dodatku ironiczne niczemu dobremu wg mnie nie służą - wręcz przeciwnie , myśle że osoba potraktowana w taki sposób już dobrze zastanowi sie przed kolejną aktywnością na forum...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez szerszon » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:22

Co jest wartościowego w nieprawdziwej informacji ?
Jakoś nie masz oporów przed aktywnością na forum pomimo, że sugerują ci niewłaściwe wpisy ...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Może ktoś napisać jak przebiega egzamin praktyczny ?

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:52

tak sie składa że dla zwykłego normalnego "zdawacza" to ta informacja jest jak najbardziej wartościowa - bo oddaje sens tego o co pyta egzaminator , a gra słów i ich znaczenie nie jest w tym momencie sprawa istotną - zdający powinien wiedzieć że takie pytanie padnie i co ma odpowiedzieć ...
twoje wpisy w tym dziale , przeznaczonym dla zwykłych normalnych zdających nie wniosły nic pozytywnego ...
zresztą , HP juz sie ulotnił .. ciekawe dlaczego ???

szerszon napisał(a):Jakoś nie masz oporów przed aktywnością na forum pomimo, że sugerują ci niewłaściwe wpisy ...

jakbym te wpisy otrzymywał od osób które coś sobą prezentują i mają jakiś poziom wiedzy to może bym sie tym przejął ... a tak - to luzik ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości