światła na egzaminie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

światła na egzaminie

Postprzez madoka0102 » środa 30 lipca 2014, 10:34

Witam. Otóż mam pytanie. Na kursie uczono mnie że wszystkie światła sprawdzamy na zapłonie. Podczas 1 egzaminu praktycznego egzaminator zostawił samochód na luzie i na uruchomionym silniku i kazał mi sprawdzić kierunkowskazy. Do rzeczy. Skoro samochód był zapalony i jeżeli kazał bym mi sprawdzić światła cofania to mam wyłączyć silnik i dać tylko na zapłon i wtedy sprawdzać czy jak ?
madoka0102
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 10:26

Re: światła na egzaminie

Postprzez Aldona84 » środa 30 lipca 2014, 11:41

Jeźeli wstecznego to tak bo "może zjechać"
Aldona84
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 00:29

Re: światła na egzaminie

Postprzez oskbelfer » środa 30 lipca 2014, 12:43

madoka0102 napisał(a): Skoro samochód był zapalony i jeżeli kazał bym mi sprawdzić światła cofania to mam wyłączyć silnik i dać tylko na zapłon i wtedy sprawdzać czy jak ?



Masz "wcisnąć" sprzęgło, włączyć bieg wsteczny i poprosić o pomoc Pana egzaminatora.

Druga metoda - wyłączyć sinik, pozostawić zapłon, włączyć wsteczny - wysiąść z auta i dokonać sprawdzenia.

Instruktor, który Cię szkolił powinien przekazać Ci elementarne sprawy...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: światła na egzaminie

Postprzez madoka0102 » środa 30 lipca 2014, 14:17

oskbelfer napisał(a):
madoka0102 napisał(a): Skoro samochód był zapalony i jeżeli kazał bym mi sprawdzić światła cofania to mam wyłączyć silnik i dać tylko na zapłon i wtedy sprawdzać czy jak ?



Masz "wcisnąć" sprzęgło, włączyć bieg wsteczny i poprosić o pomoc Pana egzaminatora.

Druga metoda - wyłączyć sinik, pozostawić zapłon, włączyć wsteczny - wysiąść z auta i dokonać sprawdzenia.

Instruktor, który Cię szkolił powinien przekazać Ci elementarne sprawy...


instruktor mi wspominał tylko o tym że do pomocy się prosi tylko w przypadku świateł hamowania , co do cofania powiedział ze muszę sprawdzić sama
madoka0102
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2014, 10:26

Re: światła na egzaminie

Postprzez rusel » środa 30 lipca 2014, 19:49

Tak ci powiedzial bo instrukcji egzaminowania dawno nie miał w ręku o ile ja widział na oczy, oskbelfer wyjaśnił co należy zrobic
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: światła na egzaminie

Postprzez oskbelfer » piątek 01 sierpnia 2014, 08:35

@ madako....

proponuje złożyć skargę na instruktora u starosty, a na egzaminatora w marszałka....

mogę udzielić odpłatnych porad na priva

cena w zalezności od skomplikowaności sprawy - wyjsciowa stawka za jeden egz praktyczny plus VAT (vat 300 %) hihihi

a tak na poważnie - elementarne sprawy - po co te warsztaty dla instruktorów ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: światła na egzaminie

Postprzez JAKUB » piątek 01 sierpnia 2014, 21:30

oskbelfer napisał(a):(...)a tak na poważnie - elementarne sprawy - po co te warsztaty dla instruktorów ?

No właśnie- wg mnie tylko po to, aby "przelać" kasę do super OSK z wypłaty instruktora. (który mały OSK płacił za swoich "pracowników"?).
Ja po szkoleniach jestem zawiedziony. Chciałem zaświadczenie to zapłaciłem i siedziałem cicho, Żenada choć szkolenie prowadzili czynni egzaminatorzy z WORD. Nic poza instrukcją egzaminowania,... bo cóż o szkoleniu mogli nauczyć?,... no i szablon metodyki. Jazda praktyczna - sztuka, byle autka nie rozbić (egzaminator - nauczyciel na siedzeniu instruktora, a drugi instruktor - oceniający z tyłu.)

U Was z praktyką było podobnie?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: światła na egzaminie

Postprzez oskbelfer » piątek 01 sierpnia 2014, 23:31

u nas z praktyka było inaczej :)

bo częsć zajęć prowadziłem ja :) hihihi

ale generalnie uważam że jest to wyciąganie kasy od instruktorów, zreszta od egzaminatorów tak samo...

pocieszające że super osk "nowa uokp" zredukowała troszki, a drugi radujący mnie fakt to to ze wystarczy mi jendno szkolenie załatwiajace wartsztaty instruktora i egzaminatora :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości