Co jest nie tak?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Co jest nie tak?

Postprzez Kermit1 » wtorek 29 lipca 2014, 11:08

Witam, w dzisiejszym dniu miałam 5 egzamin praktyczny. Z teorią nie było problemu. Na kursie radziłam sobie perfekcyjnie. Mieszkam w małej miejscowości, wiec czasami tata zabierał mnie na obrzeża i jeździliśmy po pustych drogach i mowil, ze nie ma do mnie żadnych zastrzeżeń. Niestety na egzaminie nie potrafię poradzić sobie ze stresem. Pierwszy raz byłam tak zdenerwowana, ze na powtórce łuku nie potrafiłam ruszyć. Za drugim płac zdałam, ale oblałam na mieście, za trzecim tez. Czwarty i piąty znowu plac. Stres jest tak wielki, że nie potrafię nad soba zapanować. Czytałam sporo i niestety nie działają na mnie żadne tabletki ziołowe, orzeszki czy snickersy :P. Znam swoje możliwości, wiem, ze potrafię jeździć, ale jak przychodzić egzamin to cała pewność siebie gdzies ucieka. Macie jakies rady? Strasznie mi zależy na zdaniu następnym razem, gdyż przez wakacje zdaje dużo osob i niestety egzaminy mam co dwa tygodnie. Proszę o pomoc, moze macie jakies inne sposoby na radzenie sobie ze stresem :(
Kermit1
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 29 lipca 2014, 10:59

Re: Co jest nie tak?

Postprzez jasper1 » wtorek 29 lipca 2014, 11:29

Kermit1 napisał(a):Macie jakies rady? Strasznie mi zależy na zdaniu następnym razem(

Najprostszy sposób to odpuścić na jakiś czas i iść na egzamin jak Ci zacznie zależeć mniej.
Przerost motywacji to najczęściej najpoważniejsze źródło stresu i niepowodzeń.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Co jest nie tak?

Postprzez Kermit1 » wtorek 29 lipca 2014, 11:39

To nie jest takie proste. Problem polega na tym, ze nie mogę sobie odpuścić, ponieważ wyjeżdżam w połowie września na bardzo długo, niestety potrzebne jest mi prawo jazdy. Myślę, że tym wywieram na sobie ogromną presję. Nie wiem jak to pokonać :(. Następny egzamin mam dopiero 13 sierpnia, jeżeli znowu nie zdam i nadal bedzie dużo osob zdajacych, to mam praktycznie ostatnią szansę :c
Kermit1
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 29 lipca 2014, 10:59

Re: Co jest nie tak?

Postprzez jasper1 » wtorek 29 lipca 2014, 12:05

Zacznij żyć w przekonaniu, że wyjeżdżasz bez prawka. :) Jak teraz nie wyluzujesz , to najprawdopodobniej tak będzie, więc zacznij się już przygotowywać na tę wersję. :wink:
Ostatnio zmieniony wtorek 29 lipca 2014, 12:07 przez jasper1, łącznie zmieniany 1 raz
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Co jest nie tak?

Postprzez makaroni » wtorek 29 lipca 2014, 12:06

Jeżeli po jeździe z tatą po pustych drogach na obrzeżach wnioskujesz, że nie masz problemów z jazdą to gratuluję odwagi.
Po pustych drogach to każdy umie jeździć. Weź lepiej zapisz się na jazdę do jakiejś innej szkoły i wtedy być może zobaczysz (jak trafisz na dobrego instruktora) czy umiesz jeździć czy tylko tak Ci się wydaję. W każdym bądź razie życzę powodzenia.
motoznafca.pl
makaroni
 
Posty: 35
Dołączył(a): poniedziałek 14 października 2013, 12:47

Re: Co jest nie tak?

Postprzez Kermit1 » wtorek 29 lipca 2014, 12:49

jasper1 napisał(a):Zacznij żyć w przekonaniu, że wyjeżdżasz bez prawka. :) Jak teraz nie wyluzujesz , to najprawdopodobniej tak będzie, więc zacznij się już przygotowywać na tę wersję. :wink:


Bez prawka nie mogę wyjechać, ale postaram się nie wywierać na sobie aż takiej presji :) dzięki.
Kermit1
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 29 lipca 2014, 10:59

Re: Co jest nie tak?

Postprzez Kermit1 » wtorek 29 lipca 2014, 12:55

makaroni napisał(a):Jeżeli po jeździe z tatą po pustych drogach na obrzeżach wnioskujesz, że nie masz problemów z jazdą to gratuluję odwagi.
Po pustych drogach to każdy umie jeździć. Weź lepiej zapisz się na jazdę do jakiejś innej szkoły i wtedy być może zobaczysz (jak trafisz na dobrego instruktora) czy umiesz jeździć czy tylko tak Ci się wydaję. W każdym bądź razie życzę powodzenia.


Och, bez przesady, nie mówię o tym, że pojeździłam pare razy po pustych drogach i "proszę, jestem mistrzem kierownicy". Chciałam po prostu dodac, ze moja jazdę oceniał nie tylko instruktor.
Kermit1
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 29 lipca 2014, 10:59

Re: Co jest nie tak?

Postprzez eLLLka » wtorek 29 lipca 2014, 13:57

Na egzaminie nie pojedziesz po pustej drodze, tylko po zatłoczonym mieście. Polecam wykupić odpowiednią ilość godzin jazdy, by poczuć, że potrafisz wykonać każdy manewr. Jak przed każdym innym egzaminem, by zmniejszyć poziom stresu, uczyłam się tak, by umieć odpowiedzieć na każde pytanie. I jeszcze jedno. Wybierz poranną godzinę egzaminu, wtedy przyjemnie jeździ się po mieście i bez ciśnienia.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: Co jest nie tak?

Postprzez olka88 » wtorek 29 lipca 2014, 16:22

Mnie też przed każdym egzaminem na prawko żżerały nerwy, przez co robiłam głupie błędy, w rezultacie czego wracałam do WORDu jako pasażer.W zdaniu egzaminu na prawko pomogła mi poranna pora- egzamin miałam o 6.15- wtedy człowiek " nie ma czasu na stres" porostu idziesz wsiadasz i jedziesz. Warto też wykupić parę godzin z instruktorem przed egzaminem - zawsze to człowiek pewniej się czuje jak sobie wszystko powtórzy przed godziną 0 :) . Instruktor powie Ci tez co robisz źle i na co musisz zwrócić uwagę podczas samodzielnej jazdy - a to baardzo pomaga gdy siedzi się już za kółkiem samemu
olka88
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 12 czerwca 2013, 17:56

Re: Co jest nie tak?

Postprzez Tensor » wtorek 29 lipca 2014, 20:24

Możesz tez poprosić swojego instruktora, aby Ci towarzyszył podczas egzaminu. Zawsze to jakoś podnosi na duchu. Jeżeli tylko stres jest problemem, a nie brak umiejętności.
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Co jest nie tak?

Postprzez aissak » piątek 01 sierpnia 2014, 23:14

Musisz mieć po prostu oprócz wiedzy i umiejętności trochę szczęścia.Możesz na kilka jazd przed egzaminem zmienić instruktora i zobaczyć jak Ci będzie szło gdy z boku siedzi ktoś nieznajomy.Na egzaminie postaraj się myśleć tylko o zadaniu jakie w tej chwili wykonujesz.Nie myśl o tym co będzie potem.Możesz iść na egzamin z kimś znajomym i pogadać z nim przed egzaminem o czymś by nie myśleć o egzaminie.Możesz oczywiście poprosić swojego instruktora by był z Tobą na egzaminie, ale taka przyjemność kosztuje dodatkową kasę.Poza tym nie wiem czy obecność instruktora by ci pomogła się wyluzować.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości