Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany nadal

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany nadal

Postprzez body142 » wtorek 22 lipca 2014, 14:10

Dlaczego czytając już drugi raz całą książkę i znając przepisy ruchu na pamieć nie mogę zaliczyć egzaminu z teorii ? Przerobiłem wszystkie pytania z dołączonej płyty, nawet wykupiłem dostęp online i cały czas, gdy robię testy w domu na komputerze wychodzi wynik pozytywny ? Mogę zrobić test dziesięć razy i za każdym razem wyjdzie pozytywny wynik bez błędów, natomiast gdy jadę do tego pieprzonego wordu i zdaje to zawsze mam oblany ? Już 3 raz oblałem teorie z ich powodu. Kolega, który nawet nie skończył szkoły podstawowej, nie przeczytał żadnej książki, nie zna nawet w pełni przepisów drogowych, zdał na styk za pierwszym razem. Ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest z tym zdawaniem teorii ? Opłaca mi się zaliczać to, aż w końcu zaliczę ? Czy przerwać to ? Przecież to jest zwykłe naciągnie, aby zapłacić kolejny raz.
body142
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 22 lipca 2014, 13:51

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez ubunciak » wtorek 22 lipca 2014, 14:26

1. NIGDY nie przerywaj. Trudno, taka karma ;(

2. Może za dużo analizujesz, też tak mam. Głupi nie pomyśli nawet nad pytaniem, drugi zacznie analizować i rozbijać to na części pierwsze :(
ubunciak
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2008, 20:25

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez Rafalindo1989 » wtorek 22 lipca 2014, 14:46

Word Bydgoszcz 68/74 :P

Przede wszystkim nie odpuszczaj i walcz do samego końca!Ja książkę całą przeczytałem 2 razy ,testy robiłem 3 razy i to raz na cały tydzień.Odpuścisz?Cała kasa pójdzie twoja w błoto chyba że jesteś taki bogaty i 1000 albo więcej podarujesz komuś za darmo to okej twoja sprawa :).Ja zdałem za 5 razem więc też traciłem nadzieje aż nadszedł ten piękny dzień,pojechałem na ten egzamin totalnie <&%#$@> miałem czy zdam czy nie ,udało się i jest git.Wyluzuj z tymi testami a czytaj pomału książkę.Ja testy odpuszczałem bo miałem tak samo jak Ty ale tam zawsze brakowało mi 2,3 a nawet 1 pkt.PODDAĆ SIĘ BEZ WALKI TO JEST DOPIERO KLĘSKA...

POZDRO :D
2014.09.03-Kierowca Bmw E36 :D
Rafalindo1989
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 17 lipca 2014, 11:52

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez body142 » wtorek 22 lipca 2014, 18:59

Rozumiem, że opanowany kodeks drogowy i wszystkie zasady nie znaczą, że zaliczymy ich pytania, które są dostosowane do ich kluczowych odpowiedzi ? Może nie wszystkie, ale są tam pytania, aby też wprowadzić w totalną zmyłek zdającego lub odpowiedzi kluczowe, których można jedynie nauczyć się na pamięć. Dlaczego nie udostępnią bazy danych pytań ? Aktualnie tyle się już nauczyłem, że mógłbym otworzyć chyba własną szkołę jazdy i prowadzić kursy z teorii. Gdyby dali proste pytanie z każdego działu, każdy, kto przeczytałby książkę zdawałby bez problemu, ale, po co jak można zarobić na tej samej osobie kilka razy. Ktoś może łatwo stwierdzić, że lepiej jeździć już bez prawka, sponsorować WORDY. W ogóle nad tą bazą pytań czuwa jakaś komisja ?
body142
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 22 lipca 2014, 13:51

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez Makabra » wtorek 22 lipca 2014, 19:17

Kolego coś jednak jest nie tak z Tobą, a nie z testami. Z tego co obserwuję, to osoby przygotowane teoretycznie zdają za pierwszym albo drugim razem. Przeważnie fail przy pierwszym podejściu jest spowodowany stresem, a nie brakiem wiedzy teoretycznej. Jeśli na prawdę jesteś obryty z kodeksu tak jak piszesz, to prawdopodobnie nie czytasz pytań ze zrozumieniem i spieszysz się z udzieleniem odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez Tensor » wtorek 22 lipca 2014, 22:13

Przede wszystkim nie ucz sie na pamięc. Przepisy ruchu drogowego musisz rozumieć, a nie wkuwać na pamięć jak wierszyk
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez oskinstruktor » środa 23 lipca 2014, 06:14

Jeszcze kilkanaście dni i będziesz miał wgląd w pytania, na które udzieliłeś złej odpowiedzi (treść pytania i prawidłową odpowiedź). Nie dam sobie głowy uciąć, ale przypuszczam że po takiej "lekturze" stwierdzisz że te pytania w rzeczywistości nie są takie straszne a błędy które popełniasz wynikają z niedoczytania, pośpiechu, niezrozumienia, nadinterpretacji....
Powodzenia.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez jutek » środa 23 lipca 2014, 10:42

Jeszcze x dni a pytania będą znów jawne, tudzież ministerialna komisja, miejmy nadzieję, że wywali te najbardziej chore. Nie możesz zdać, bo po prostu masz pecha i komputer losuje ci pytania z kategorii tych chorych (pytania z grą słów, rozwiązywalne metodą na chybił trafił co autor miał na myśli, nadające się do krzyżówki w gazecie a nie na weryfikację wiedzy z przepisów na prawo jazdy), natomiast twój kolega miał szczęście i komputer wylosował mu pytania z kategorii tych normalniejszych. Wcześniej czy później również tobie trafią się te normalniejsze, nie poddawaj się, walcz z tym chorym systemem czyli zdawaj do skutku.
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez body142 » czwartek 24 lipca 2014, 14:32

Dziś znów zdawałem i mój wynik to 67. Napisałbym jak się czuję, ale nie chcę bluzgać... Więc, za kilka dni będą dawać kartkę z moimi wyborami i błędami ? Ale w takim przypadku, kiedy nie zdam, muszę iść i poprosić o tą kartkę czy każdy ją będzie dostawać ?
body142
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 22 lipca 2014, 13:51

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez ubunciak » czwartek 24 lipca 2014, 19:57

1. kilkanaście dni tzn. konkretnie kiedy? To jest ta sama nowelizacja co z tymi motocyklami (czyli za 30 dni) czy coś zupełnie innego?

2. Czy to znaczy, że za te x dni zostanie opublikowana cała baza pytań czy też chodzi tylko o ten raport odpowiedzi po egzaminie?
ubunciak
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2008, 20:25

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez oskinstruktor » czwartek 24 lipca 2014, 23:12

To ta sama ustawa, natomiast jawność pytań to jeszcze ładnych kilka miesięcy :(
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez EkoMelisa1511 » piątek 25 lipca 2014, 22:41

body142 napisał(a):Dziś znów zdawałem i mój wynik to 67. Napisałbym jak się czuję, ale nie chcę bluzgać... Więc, za kilka dni będą dawać kartkę z moimi wyborami i błędami ? Ale w takim przypadku, kiedy nie zdam, muszę iść i poprosić o tą kartkę czy każdy ją będzie dostawać ?

szczerze mówiąc cieszę się że zdawałem na starych zasadach
EkoMelisa1511
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2014, 14:27

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez body142 » poniedziałek 28 lipca 2014, 10:53

Tym razem zdałem. Zrobiłem testy, czekam aż czas dobiegnie końca, patrzę wynik pozytywny 72 punkty. Nie mogę uwierzyć, że zdałem. Teraz czeka mnie praktyka, której niby się mniej obawiam... Powiem wam jak się uczyłem, aby zdać. Na początku czytałem książkę aż 2 razy i robiłem testy z płyty PWPW. Na pamieć nauczyłem się wszystkich pytań kluczowych. Musisz np. wiedzieć jakie obowiązują długości linek przy holowaniu lub wiedzieć, że numer 112 obowiązuje na terenie uni europejskiej a nie w europie. Takich rzeczy można tylko wykuć na pamięć, tak samo jak jest z większością pytań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Mimo, że się ich nauczycie nie bądźcie pewni one się pojawią i zdacie. Zdając teraz pojawiły mi się z 3 pytania o których nie miałem żadnego pojęcia. Oprócz płyty uczyłem się też wykupując dostęp za 10zł na dwóch portalach związanych bezpośrednio z tymi co wymyślali pytania. Pierwszy to info-car, którego nie polecam, były tam takie same pytania jak na płytce, kolejny to zdamyto com, ich pytań było dużo na testach, w ogóle jeśli ogarniecie tam wszystkie pytania to na pewno większość pytań i na testach ogarniecie bez problemu, ale nigdy nie bądźcie pewni, że akurat będą i zdacie. W międzyczasie mają niby obniżyć próg punktów, więc ci co będą zdawać później będzie trochę łatwiej bo teraz próg jest wysoki 68 punktów. Dodatkowo, gdy zdawałem starałem się wykorzystać czas przy pytaniach, nie leciałem z pytaniami szybko. Ostatnim razem, kiedy to robiłem miałem punktów 67, zabrakło mi jednego i chyba dlatego, że przez przypadek zamiast odpowiedzieć na jedynym z pytań dałem "Następne", jeden głupi błąd i wynik negatywny, byłem mocno wkurzony. Jeśli ktoś zdaje już z 5 czy 8 raz, niech zdaje nawet 20 razy, aż w końcu mu się uda. Czy wstyd tyle razy zdawać ? Nie przejmujcie się, że aż tyle razy zdajecie bo to nie wiążę się z wami, że jesteście nieudolni tylko ze stresem i doborem losowych pytań.
body142
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 22 lipca 2014, 13:51

Re: Znam przepisy oraz przykładowe pytania, egzamin oblany n

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 28 lipca 2014, 21:32

Na początku czytałem książkę aż 2 razy i robiłem testy z płyty PWPW.


Aż 2 razy --- może chciałeś napisać tylko 2 razy ----- moim zdaniem to o 10 razy za mało

Na pamieć nauczyłem się wszystkich pytań kluczowych. Musisz np. wiedzieć jakie obowiązują długości linek przy holowaniu


No jak to jest kluczowe pytanie to klękajcie narody

Oprócz płyty uczyłem się też wykupując dostęp za 10zł na dwóch portalach związanych bezpośrednio z tymi co wymyślali pytania.


10 zł - kupa kasy... ktoś się orientuje ile kosztuje paczka fajek, bo nie palę - a nie chce mi się sprawdza ceny w necie

W międzyczasie mają niby obniżyć próg punktów, więc ci co będą zdawać później będzie trochę łatwiej bo teraz próg jest wysoki 68 punktów.


A skad to wiesz ?


Dodatkowo, gdy zdawałem starałem się wykorzystać czas przy pytaniach, nie leciałem z pytaniami szybko.


No wreszcie sensowna porada, czytać powoli i po namyśle udzielać odpowiedzi
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości