Pytanie o PKK

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie o PKK

Postprzez Nutria » wtorek 15 lipca 2014, 23:28

Pytanie mam odnośnie tego PKK,jutro chciałem się zapisać na egzamin teoretyczny, a tu się okazuje że je nie mam Profilu kierowcy, mimo że miałem normalnie 30godz. jazdy,ale w szkolę i tam mnie nie prosili o PKK tylko o orzeczenie lekarskie i kursy rozpocząłem.Na koniec od szkoły otrzymałem zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i że zostałem przygotowany do złożenia egzaminu państwowego.I teraz pytanie,co ja mam teraz robić?Profil to jest jedna z pierwszych rzeczy jaką trzeba zrobić przed rozpoczęciem kursów a ja już jestem po wszystkim a nie mam tego pierwszego;profilu kierowcy.To zaświadczenie co otrzymałem od szkoły to komu to daje i gdzie?

edit:kategoria B,ale to chyba mniej ważne.
Nutria
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 22:55

Re: Pytanie o PKK

Postprzez jasper1 » wtorek 15 lipca 2014, 23:31

A kiedy ukończyłaś ten kurs?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Pytanie o PKK

Postprzez Nutria » wtorek 15 lipca 2014, 23:37

13 czerwca.
Nutria
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 22:55

Re: Pytanie o PKK

Postprzez jasper1 » wtorek 15 lipca 2014, 23:47

Spytaj kierownika szkoły, z której dostałaś zaświadczenie jakie widzi rozwiązanie, bo bez PKK nie miał prawa Cię przyjąć na szkolenie.
Jak nie znajdzie rozwiązania, to skarga do starostwa czy WK urzędu miejskiego.
To zaświadczenie, które dostałaś jest nikomu niepotrzebne.
A może od razu skarga, bo to osk to może jakaś fikcja skoro nie przestrzegają tak elementarnej zasady.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Pytanie o PKK

Postprzez Nutria » wtorek 15 lipca 2014, 23:56

Ja jako uczeń szkoły na kierunku elektromechanik miałem bezpłatnie szkolenie teoretyczne jak i praktyczne i wszystko jest w porządku jak i legalnie tylko po prostu nie wiem czy teraz mam jutro iść zrobić profil i potem do wordu zapisać się na egzamin i wszystko będzie w porządku.Bo jest dziwne że miałem te jazdy bez zrobionego profilu.
Nutria
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 22:55

Re: Pytanie o PKK

Postprzez tomcioel1 » środa 16 lipca 2014, 00:01

Nutria napisał(a):Ja jako uczeń szkoły na kierunku elektromechanik miałem bezpłatnie szkolenie teoretyczne jak i praktyczne i wszystko jest w porządku jak i legalnie tylko po prostu nie wiem czy teraz mam jutro iść zrobić profil i potem do wordu zapisać się na egzamin i wszystko będzie w porządku.Bo jest dziwne że miałem te jazdy bez zrobionego profilu.


wszystko powinno być w porządku - szkoły ponadgimnazjalne dopiero wchodzą w system i do tej pory funkcjonowało wystawianie zaświadczeń papierowych - musisz w wordzie powiedzieć że kurs robiłeś w trakcie szkoły , ewentualnie gdyby były problemy to z takim samym tłumaczeniem do wydziału komunikacji i może zrobia ci profil od ręki, powinno się udać...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Pytanie o PKK

Postprzez Nutria » środa 16 lipca 2014, 00:13

Czyli mam robić ten profil i dopiero do word'u tak? Przy zakładaniu profilu jest potrzebne orzeczenie lekarskie,zdjęcie i wniosek-ten wniosek to go wypełniam jak już będę w urzędzie czy o jaki wniosek chodzi?
Nutria
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 22:55

Re: Pytanie o PKK

Postprzez jasper1 » środa 16 lipca 2014, 00:15

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej PKK dla ucznia zdobywającego uprawnienia w trakcie nauki szkolnej (tak jak dla każdej innej osoby) powinien być wyrobiony przed rozpoczęciem szkolenia.
Wyjaśnij swoją sprawę w wydziale komunikacji starostwa lub urzędu miejskiego.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Pytanie o PKK

Postprzez tomcioel1 » środa 16 lipca 2014, 00:24

Nutria napisał(a):Czyli mam robić ten profil i dopiero do word'u tak? Przy zakładaniu profilu jest potrzebne orzeczenie lekarskie,zdjęcie i wniosek-ten wniosek to go wypełniam jak już będę w urzędzie czy o jaki wniosek chodzi?

na razie nic nie rób- orzeczenie lekarskie przecież musiałeś robić w szkole przed rozpoczęciem nauki i jest ważne - ty powinieneś zlożyc wniosek o wydanie prawo jazdy w wordzie do tego dołaczyć to orzeczenie lekarskie które szkola ma ci obowiązek wydac i zdjęcie - i to ci powinni w wordzie przyjąć , a tak na marginesie to radziłbym się spytac kogoś ze swoich kolegów jak oni to zrobili ...

wordy mają swoje dziwne czasami interpretacje niektórych wytycznych i czasami wystarczy sie tam troche postawić i okazuje sie że już profilu nie potrzeba

a wiem że dopiero od września tego roku szkoły będą funkcjonowały w elektronicznymsystemie obslugi ośrodków nauki jazdy więc do tej pory odbywało się to metoda papierową
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Pytanie o PKK

Postprzez Nutria » środa 16 lipca 2014, 00:31

Dobra,dzięki za tak szybkie odpowiedzi,jutro będę pytał innych jak to zrobili.
Nutria
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2014, 22:55


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości