Badanie psychologiczne

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » czwartek 10 lipca 2014, 23:31

Witam,
podczas oblania drugi raz praktyki troszeczkę mi puściły nerwy.
Egzaminator powiedział że "może być zmuszony skierować mnie na badania psychologiczne". Pytanie brzmi: dał mi świstek z negatywnym wynikiem, czy gdyby miał mnie skierować na ów badania to dałby mi skierowanie od raxu?
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez Anett » czwartek 10 lipca 2014, 23:39

A dałeś mu podstawy do tego?
Co konkretnie zrobiłeś?

Wysłać może jeśli ma podstawy
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » czwartek 10 lipca 2014, 23:56

A no, myślałem że jeśli nie dał po egzaminie to będzie spoko... Kurde...
przy parkowaniu zatrzymał auto twierdząc że spowodowalbym kolizję. Powiedziałem możemy wysiąść? I pokazałem mu że to jest z 20-30 cm miałem kierownicę skrecona więc bym sie zmieścił. Powiedział nie, więc powiedziałem dobra to ja spieprzam. Wkurzyl sie za to. I tyle.
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez rusel » piątek 11 lipca 2014, 21:27

Twoja wersja trąci liftingiem, zapewne niezle k....wy posypałeś w stronę egzaminatora.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez Anett » piątek 11 lipca 2014, 21:36

Za to co piszesz by cię nie skierował.
Za łagodne by było taka potrzeba.

Mi się wymsknęło na zdanym jak mi babka wyjechała przed maską z podporządkowanej i gwałtownie hamować musialam- nikt mnie nie posłał za to.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » sobota 12 lipca 2014, 13:22

Autentycznie powiedziałem tylko "spieprzam" i trzasnalem drzwiami. Dzięki Anett za poradę :-) Zdane już? Za którym?
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez Anett » sobota 12 lipca 2014, 13:26

Jeśli tylko to co mówisz to ci nic nie zrobią

Nie ważne za którym ważne że jest.. W marcu tamtego roku
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » sobota 12 lipca 2014, 13:32

A przepraszam ;-)
dzięki
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez eugeniusz » piątek 15 sierpnia 2014, 16:33

Twoje zachowanie i odzywki w stylu "spieprzam" tylko potwierdzają moją teorię, że najwidoczniej nie jesteś gotowy na prawo jazdy. Na miejscu egzaminatora nie pozwoliłbym sobie na takie zachowanie. Co chciałeś przez to osiągnąć? Czy twoje zachowanie coś zmieniło? Zadałeś przez to egzamin? - chyba nie. Na miejscu egzaminatora naprawdę skierowałbym cię na badania, aby wykluczyć ewentualne jakieś zachwiania czy wypaczenia. Prowadzenie samochodu to nie jest zabawa. Kierując odpowiadasz nie tylko za siebie, ale i też za innych użytkowników dróg - także o ich bezpieczeństwo. Co się stanie, jeżeli spotka cię na drodze jakaś sytuacja, która ci się nie spodoba - np. awaria samochodu, brak powietrza w oponie, korek na drodze, brak możliwości kontynuowania jazdy. Czy wtedy też powiesz "spieprzam" i wysiądziesz z samochodu? - zastanów się nad tym. Po za tym twoje zachowanie przypomina zachowanie kilkulatka, a nie dorosłego mężczyzny.
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » sobota 16 sierpnia 2014, 10:11

Ok, kilka wyjaśnień dla Ciebie.
Każdy z nas inaczej reaguje na stres, poczułem się niesprawiedliwie oceniony, poprzez nie zdanie egzaminu. Nie powiedziałem "Spier****j pan" tylko spieprzam, ponieważ byłem zdenerwowany i sfrustrowany.
Sytuacja jest następująca, tak samo jak telefonistki z infolinii znoszą frustracje klientów, tak i egzaminator jest w stanie zrozumieć zdenerwowanie, tym bardziej (a raczej przede wszystkim) że nie jest to skierowane do niego bezpośrednio.

Sugerując, że powinien mnie wysłać, po pierwsze mnie obrażasz, po drugie zachowujesz się tak, jakoby każdy z nas był robotem bez emocji, to paranoja, ew. zgrywasz starego kierowce kozaka.

Powiem tak, krzyk, drobny wulgaryzm zmniejszają nasze emocje, pomagają się wyciszyć, to jest fakt. Raczej normalne jest, że jak ktoś mi zajedzie drogę to mogę powiedzieć "No kurde", bo się zdenerwowałem, nie znaczy to, że będę na niego darł mordę czy będę pędził jak szalony.

Dodam jeszcze, że inaczej jest jak ktoś siedzi obok ciebie i cię kontroluje, a inaczej kiedy jesteś panem w swym aucie, i patrzysz aby jeździć bezpiecznie, a nie, żeby pod idealnym kątem skręcić.

Fakt jest jeszcze jeden. Polskie przepisy drogowe to jakaś paranoja. Ograniczanie do prędkości wziętych z sufitu, drogi, gdzie 15 cm od jezdni są drzewa.

Najgorsze to tłumić emocje, i jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć faktu, że byłem zdenerwowany po drugim nie zdaniu, to twój problem.
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez jasper1 » sobota 16 sierpnia 2014, 10:37

Nie myl kontroli zachowania i wyrażanie własnych emocji w sposób społecznie przystosowany z tłumieniem, bo to dwie zupełnie inne sprawy.
Wygląda na to, że masz problem z kontrolą własnych zachowań, a to może budzić pewne wątpliwości co do umiejętności kontrolowania zachowania na drodze w przyszłości, kiedy już żadnej cenzury na prawym fotelu nie będzie.Od impulsywnych wypowiedzi do impulsywnych działań nie jest znów tak daleko.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez Anett » sobota 16 sierpnia 2014, 12:15

Nie ma podstaw do skierowania na badania... Nie było obelg kierowanych w stronę egzaminatora czy coś. Każdemu może się "wyrwać" i tyle a to przekleństwo nie było
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » niedziela 17 sierpnia 2014, 09:07

Powtarzam nie jesteśmy robotami. Popadacie w lekką paranoje twierdząc że jak ktoś użyje lekkiego wulgaryzmu to jest już z nim coś nie halo. W mojej ocenie nie było to jakieś wypaczenie. W ogóle naprawdę dziwię się że dla niektórych z was użycie słowa spieprzam to taka tragedia. Rozumiem, że ludzie przeklinający za kółkiem to w ogóle psychicznie chorzy?
Nie dodajecie dwóch prostych rzeczy: po pierwsze STRES. Gdybym sobie z nim nie poradził na prawdę to bym wysiadł i walił nogą w to auto.
I po drugie kwestię "wyrwania".

a, @jasper1 impulsywność oznacza, że po przerwaniu w sekundę krzyczę czy wyrażam się źle. W tym przypadku była próba przekonania, rozmowa, i to ferelne słowo.
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez jasper1 » niedziela 17 sierpnia 2014, 09:52

Tylko, że to był egzamin państwowy, a nie rozmowa z kumplem czy samodzielna jazda samochodem.
Masz do wyboru impulsywność lub brak wychowania :lol:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Badanie psychologiczne

Postprzez prawicowiec » niedziela 17 sierpnia 2014, 09:57

Wybieram stres.

Widzę że należysz do osób którzy traktują osoby które są "nad tb" jak np egzaminator jako nieomylnych.
świeży kierowca
Avatar użytkownika
prawicowiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 10 lipca 2014, 23:27

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości