Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez Sony » niedziela 06 lipca 2014, 02:10

Witam! Jeśli był już taki temat to przepraszam, lecz go nie znalazłem.
Chcę Was zapytać o pułapki jakie czekają mnie na egzaminie praktycznym kat. B w Szczecinie. Głównie interesują mnie miejsca, w których dochodzi do wymuszenia pierwszeństwa. Myślę, że taki temat przydałby się nie tylko mnie, ale i każdemu kto nie chce płacic za kolejne egzaminy :wink:

Na początek podzielę się zapamiętanymi przeze mnie. Na niebiesko ja, na czerwono pojazdy którym ustępuję.

Miejsce, w którym poległem: Manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ulicy Cyryla i Metodego na E. Sczanieckiej. Ustąpiłem pojazdom jadącym z naprzeciwka (ul. 1 maja), niestety ci skręcający w prawo mają do tego specjalną odnogę, na którą nie zwróciłem uwagi i zakończyłem po 40 minutach mój egzamin :roll:
Obrazek
Kolejna pułapka, na którą dał się złapać kolega: Jadąc z góry ulicą Stelmacha mamy łamane pierwszeństwo. Prócz niego ustępujemy również pojazdom z prawej zgodnie z zasadą prawej ręki.
Obrazek
Jeszcze jedna uwaga, mianowicie jadąc ulicą Bandurskiego nie przeoczcie zmiany pierwszeństwa, które dalej biegnie przez ulicę Przyjaciół Ronda.
Obrazek
Zdjęcia dzięki maps.google.pl
Pozdrawiam!
Sony
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 lipca 2014, 02:49

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez ks-rider » niedziela 06 lipca 2014, 09:54

Misiu, odpusc sobie Prawo Jazdy, bo nie ogarniasz !

Jekie pulapki ? Drogi / ulice sa oznaczone i trzeba patrzec ( o znajomosci przepisow nie wspomne ).

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez Anett » niedziela 06 lipca 2014, 10:16

Tu nie ma żadnych pułapek. Zwykła droga. Cóż żeby nie spowodować kolizji (albo też zdać egzamin) trzeba także się na znaki patrzeć.
Jeśli ktoś nie posiada podstawowej wiedzy w z PoRD to sorki ale dla niego każde skrzyżowanie będzie problemem.
Podstawą do zdania egzaminu jest znajomość PoRD.
Przypadek nr 1. Ewidentny brak obserwacji. Mogę się założyć że był znak mówiący o tym że ci też są na drodze z pierwszeństwem.
Przypadek nr 2 mnie najbardziej zagiął. Skoro ty masz ustąp i ci z twojej prawej to normalne że oni mają przed tobą pierwszeństwo. Żadna pułapka.
Przypadek nr 3 Kolejny raz zwrócenie uwagi na patrzenie się na znaki.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez Sony » niedziela 06 lipca 2014, 16:10

Ma się rozumieć, że przepisy trzeba znać, jednak podczas egzaminu w wyniku stresu wpadają głupie błędy tak jak w moim ostatnim przypadku, przez te 40 minut nie zrobiłem żadnego błędu, a tu taka głupota. Na tym skrzyżowaniu występują sygnalizatory ogólne, co w przypadku skrętu w lewo nakazuje ustąpienia pierwszeństwa pojazdom z naprzeciwka jadącym prosto, lub skręcającym w prawo. Ja przyzwyczajony do tego, że pasy do skrętu w lewo i prawo są zwykle obok siebie zapomniałem, że ten w prawo jest jednak odzielony wysepką i wymusiłem. Pani parę minut przede mną też musiała wymusić w tym miejscu, bo oboje mieliśmy przesiadkę na pobliskiej stacji benzynowej.
Co do tematu, po prostu chciałem się dowiedzieć czy są jeszcze jakieś miejsca, w których najczęściej dochodzi do zakończenia egzaminu. Być może moje określenie ich jako "pułapki" było przesadą :wink:
ks-rider, po wydaniu takiej sumy pieniędzy nie namówisz mnie, żebym sobie odpuścił, Misiu :mrgreen:
Sony
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 lipca 2014, 02:49

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez Anett » niedziela 06 lipca 2014, 17:00

Podstawowe pytanie: Byleś tu na jazdach? Nie pokazali ci jak się tam zachować ew twoim znajomym?
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez ks-rider » niedziela 06 lipca 2014, 21:16

Sony napisał(a):ks-rider, po wydaniu takiej sumy pieniędzy nie namówisz mnie, żebym sobie odpuścił, Misiu :mrgreen:


Jak sie nie ogarnia i jest sie malo kumatym, to kosztuje.

Myslisz, ze Twoje przestrogi pomoga komukolwiek podczas egzaminu i towarzyszacemu mu stressu ?

Misiu, jestes bardziej naiwny niz myslalem.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez Anett » niedziela 06 lipca 2014, 21:29

Jak się umie jeździć to nawet stres nie jest odczuwalny
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez tomcioel1 » niedziela 06 lipca 2014, 22:36

Anett napisał(a):Jak się umie jeździć to nawet stres nie jest odczuwalny


no nie wiem ... bałbym się cos takiego stwierdzić , zwłaszcza jak obserwuję moich zdających w akcji...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez Anett » niedziela 06 lipca 2014, 22:39

Zależy od podejścia do tego.
Jak przestaje zależeć na wyniku to stres aż tak bardzo nieodczuwalny jest.
A to najgorsze co może być
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez kierowcazawodowy » niedziela 06 lipca 2014, 23:31

Krew mnie zalewa jak widze jak sie Anett wywyzszasz nad innych a sama zdałas prawo jazdy za 8 razem i pewnie sama tez ogarnialas trudne miejsca na trasach egzaminacyjnych, uważasz sie za wszechwiedząca osobę a jeździsz zapewne jak każda inna baba. Zdałas za 8 dopiero to moze trzeba było w domu przeczytać i sie nauczyć kodeksu bo przeciez wedlug ciebie jak sie kodeks zna to juz tylko isc i zdawać, widocznie twój mózg nie był wstanie przyswoić takiej ogromnej wiedzy.
kierowcazawodowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 11 czerwca 2014, 19:06

Re: Pułapki egzaminacyjne WORD Szczecin

Postprzez ks-rider » poniedziałek 07 lipca 2014, 11:10

kierowcazawodowy napisał(a):Krew mnie zalewa jak widze jak sie Anett wywyzszasz nad innych a sama zdałas prawo jazdy za 8 razem i pewnie sama tez ogarnialas trudne miejsca na trasach egzaminacyjnych, uważasz sie za wszechwiedząca osobę a jeździsz zapewne jak każda inna baba. Zdałas za 8 dopiero to moze trzeba było w domu przeczytać i sie nauczyć kodeksu bo przeciez wedlug ciebie jak sie kodeks zna to juz tylko isc i zdawać, widocznie twój mózg nie był wstanie przyswoić takiej ogromnej wiedzy.


Niestety lub stety, ale po czesci Anett ma racje. Dobrze pamietam jak zdawalem kat.B w PL, i inne kategorie.
Byl przyslowiowy Pikus gdy wspomne moj praktyczny egzamin na nauczyciela jazdy, a mimo tego, koncentracja przeszla z leku przed egzaminem na skoncentrowanie sie na tym co robie na drodze i bylo perfekcyjnie.

:wink:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości