Numer PKK

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Numer PKK

Postprzez Monacol » czwartek 03 lipca 2014, 19:06

Witajcie , mam problem , chce zrobic numer Pkk ale meldunek mam w Szczecinie a numer chce zrobic w Warszawie , poniewaz mieszkam tu z mezem u tesciow . Czy moge w warszawie to zrobic bez meldunku ?
Monacol
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 26 czerwca 2014, 18:17

Re: Numer PKK

Postprzez jasper1 » czwartek 03 lipca 2014, 22:08

Tak.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Numer PKK

Postprzez oskinstruktor » piątek 04 lipca 2014, 21:26

Z tego co się orientuję, to profil wydaje Starostwo zgodne z miejscem zameldowania więc nie wiem skąd taka pewność koleżanki że tak ;)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Numer PKK

Postprzez Anett » piątek 04 lipca 2014, 21:29

Nie można tylko starostwo zgodne z miejscem zameldowania.

Miałam taką sytuacje wyrabiając PKK i w starostwie odesłali mnie do tego gdzie jestem zameldowana.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Numer PKK

Postprzez jasper1 » piątek 04 lipca 2014, 21:58

oskinstruktor napisał(a):Z tego co się orientuję, to profil wydaje Starostwo zgodne z miejscem zameldowania więc nie wiem skąd taka pewność koleżanki że tak ;)

Jakaś podstawa prawna?
W UoKP jest "starosta" bez doprecyzowania który, a w rozporządzeniu "właściwy organ". W PoRD też nie było zameldowania tylko zamieszkania, w uzasadnionych przypadkach czasowego pobytu.
Znam osobiście ludzi, którym wyrobiono PKK oraz PJ na podstawie miejsca czasowego pobytu - formalnie bezdomne.
Musieli jedynie ten pobyt udokumentować.
Czyżby jak to w Polsce, co starostwo, to obyczaj?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Numer PKK

Postprzez Anett » piątek 04 lipca 2014, 22:13

Zameldowana jestem w Skierniewicach a mieszkam w Warszawie gdzie kurs będę robić.
PKK mi kazali w UM wyrobić tam gdzie jestem zameldowana
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Numer PKK

Postprzez jasper1 » piątek 04 lipca 2014, 22:26

Anett napisał(a):Zameldowana jestem w Skierniewicach a mieszkam w Warszawie gdzie kurs będę robić.
PKK mi kazali w UM wyrobić tam gdzie jestem zameldowana

A podstawę prawną jaką podali? Odganiać to sobie mogą...
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Numer PKK

Postprzez jutek » sobota 05 lipca 2014, 00:57

Moja koleżanka miała podobny problem i na panią w starostwie podziałało dopiero żądanie podstawy prawnej oraz okazanie wydruku przepisów.
A tak nawiasem mówiąc to od 2015r. w nowo wydawanych dowodach osobistych ma nie być obecnie wciąż świętego dla niektórych urzędników adresu zameldowania, a od 2016r. takie coś jak meldunek ma całkowicie zniknąć.
Adres w prawie jazdy podobno ma zostać, bo to adres zamieszkania a nie zameldowania, choć w obecnych czasach przy obecnych migracjach ludności ma to raczej średni sens.
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Numer PKK

Postprzez Monacol » sobota 05 lipca 2014, 13:54

" Profil należy założyć w urzędzie zgodnym z twoim miejscem zamieszkania (nie musi być w miejscu zameldowania). Jeśli zamieszkujesz w Warszawie to możesz profil (PKK) założyć w warszawskim urzędzie pod warunkiem dodatkowego złożenia jednego z następujących dokumentów :
- umowa najmu mieszkania
- zaświadczenie z akademika
- oświadczenie właściciela mieszkania (zawierające stwierdzenie, iż wnioskodawca faktycznie mieszka pod danym adresem) .

Jeśli zdecydujesz się na założenie profilu (PKK) w miejscu zmieszkania a nie zameldowania to dokument Prawa Jazdy zostanie wydrukowny z adresem podanym we wniosku a więc różnym od tego w dowodzie osobistym. "
Monacol
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 26 czerwca 2014, 18:17

Re: Numer PKK

Postprzez POWERX » środa 04 stycznia 2017, 20:18

Witam, czy coś się zmieniło w tych przepisach ? Nie mam zameldowania czy będe miał problem z uzyskaniem Numer PKK ?
POWERX
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 04 stycznia 2017, 20:13

Re: Numer PKK

Postprzez klebek » środa 04 stycznia 2017, 22:23

POWERX napisał(a):Witam, czy coś się zmieniło w tych przepisach ? Nie mam zameldowania czy będe miał problem z uzyskaniem Numer PKK ?


Obowiązek meldunkowy jako taki jest, więc może być problem ;) Wszystko masz opisane wyżej, jeśli chcesz robić w miejscu zamieszkania i to jakie dokumenty musisz załączyć do ewentualnego wniosku.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Numer PKK

Postprzez POWERX » czwartek 05 stycznia 2017, 11:09

Dzwoniłem dzisiaj do starostwa i wystarczy moje oświadczenie o miejscu zamieszkania http://naukajazdy.pl/pdf/oswiadczenie-zamieszkania.pdf
POWERX
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 04 stycznia 2017, 20:13


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości