Odbiór Prawa Jazdy w dniu 18 urodzin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Odbiór Prawa Jazdy w dniu 18 urodzin

Postprzez Patience » wtorek 01 lipca 2014, 23:04

Szukam po necie i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, więc dzisiaj zdałem egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B. Za tydzień kończę 18 lat, odrazu po zdaniu egzaminu pojechałem do starostwa opłacić prawo jazdy z nadzieją że jak zrobię to dziś to dokument otrzymam dzień po urodzinach. Opłaciłem w kasie, zaniosłem i Pani w wydziale komunikacji powiedziała że wnioski o wyrobienie prawa jazdy wysyłają dopiero po urodzinach i od tego czasu czeka się jeszcze 8-10 dni na jego utworzenie i przysłanie. Moje pytanie brzmi czy można jakoś to przyspieszyć aby wysłali ten wniosek na dniach i żeby można było odebrać dokument po urodzinach ? Bo w takim razie po co można zdawać egzaminy miesiąc przed ukończeniem 18 lat....

I czy można jeździć bez prawa jazdy, gdy jest zaliczony egzamin ? Ktoś pisał że wtedy przy kontroli płaci się 50 zł za brak dokumentu.

Proszę o konkretne odpowiedzi :help:
Patience
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2014, 22:48

Re: Odbiór Prawa Jazdy w dniu 18 urodzin

Postprzez Anett » wtorek 01 lipca 2014, 23:08

Dopiero jak widniejesz w rejestrze. Czyli w dniu w którym wyślą dokumenty do PWPW widniejesz. Wcześniej jak bez uprawnień
Da się. 50 zł jak spotkanie z policją będziesz mial
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Odbiór Prawa Jazdy w dniu 18 urodzin

Postprzez Patience » wtorek 01 lipca 2014, 23:13

Czyli po urodzinach jak wyślą ten wniosek to można jeździć, a jak coś to 50 zł.

Czekam na dalsze odpowiedzi, dołączam artykuł:
http://info-car.pl/infocar/artykuly/odb ... odzin.html
Patience
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2014, 22:48

Re: Odbiór Prawa Jazdy w dniu 18 urodzin

Postprzez eugeniusz » środa 16 lipca 2014, 19:27

A co ci się tak śpieszy? W czym jest problem - w tym że prawo jazdy będziesz miał za ok 15 dni? W życiu jest tak, że nie zawsze się ma to czego by się chciało.
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości