problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez szerszon » środa 02 lipca 2014, 22:26

A ze wzrokiem wszystko ok ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez kirinasai » środa 02 lipca 2014, 22:27

tak?
kirinasai
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 29 czerwca 2014, 11:38

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Anett » środa 02 lipca 2014, 22:28

Może na kolejny idź z instruktorem. Skoro przy nim pewniej się czujesz to czemu nie.

Polecam meliskę wypić na uspokojenie i coś słodkiego wszamać.
Też miałam oawy, też się bałam. Ale te 2 rzeczy pomogły

Nastaw się na to że jet ci obojętny wynik. Pomaga.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez szerszon » środa 02 lipca 2014, 22:31

kirinasai napisał(a):tak?
Bo mi tu cos nie pasuje. Masz okulary ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez kirinasai » środa 02 lipca 2014, 22:35

szerszon napisał(a):
kirinasai napisał(a):tak?
Bo mi tu cos nie pasuje. Masz okulary ?

nie mam wady wzroku, nie noszę okularów. mysle, ze to po prostu stres, nerwy i fakt, ze jestem osoba ze za wszelka cene daze do celu, ja chodze na te egzaminy bo bardzo mi zalezy bo kocham to uczucie kiedy jezdze i dlatego nie umiem sie z tym godzic, a jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby moja determinacja napotykała tak ogromny mur, to chyba jedyny egzamin w moim zyciu z ktorym mam problemy i jak widze po prostu ta poczekalnie, ten moment gdy mam odpalic i jechac do tych kopert to mam ochote zemdlec :(
Ostatnio zmieniony środa 02 lipca 2014, 22:37 przez kirinasai, łącznie zmieniany 1 raz
kirinasai
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 29 czerwca 2014, 11:38

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Anett » środa 02 lipca 2014, 22:37

To trzeba podejść z nastawieniem obojętnym i tyle. Gdy już coś olewasz i na tym ci nie zależy - udaje ci się.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez jasper1 » środa 02 lipca 2014, 22:57

kirinasai napisał(a):jestem osoba ze za wszelka cene daze do celu (...)

Spróbuj dążyć za pół ceny :wink: ;
jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby moja determinacja napotykała tak ogromny mur

kiedyś musi być ten pierwszy raz, dobrze, że to tylko PJ :) ,
mam ochote zemdlec :(

lepiej miej ochotę pojechać najlepiej jak umiesz :) .

Stres wywołany silną presją sukcesu tak działa: nie myślisz, nie widzisz, nie słyszysz i spieszysz się, bo chcesz mieć to już jak najszybciej za sobą. W efekcie podejmujesz nietrafne decyzje, jeśli w ogóle są to decyzje, a nie zachowania impulsywne i oblewasz.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez KOPERTA87 » wtorek 03 lutego 2015, 13:25

bardzo zainteresował mnie ten wątek!!!
jestem po 3 niezdanych egzaminach i mam dokładnie ten sam problem. Łuk wychodzi idealnie, choć robię go na sposób, jeszcze nie zdażyło mi się najechać na linię czy coś takiego. Problem tkwi w zatrzymaniu się w kopercie. Pojawił się post o okularach. Ja je noszę, ale wade mam niewielką, noszę od czasu do czasu. Na egzminie zawsze mam okulary, na jazdach doszkalających również. Na j.d. nigdy nie zdarzyło mi się źle zatrzymać i ćwiczyłam te wszytskie zatrzymania "za wcześnie" i uderzenia w pachołek. Mimo iż na każdym dotychczasowym egzaminie próbę jazdy po łuku odbywałam DWUKRTONIE (!!!) to zawsze zatrzymuję się za blisko linii przedniej koperty. Ja wiem, ja wszystko wiem !!! - z przodu i z tyłu zostaje po pół metra, więc jak to możliwe ???? ratunkuuu.... wszyscy wyjeżdżają z placu oprócz mnie !!!!
KOPERTA87
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 lutego 2015, 13:15

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Makabra » wtorek 03 lutego 2015, 13:38

No to na jadach nigdy nie zdarzyło Ci się źle zatrzymać a trzy egzaminy po 2 próby w każdym oblane? Coś nie chce mi się wierzyć w takie coś. Może masz jakiś nadwymiarowe stanowisko na placu manewrowy na którym się szkolisz? Ale to nie powinno przeszkadzać w odpowiedniej ocenie odległości na egzaminie. Albo się spinasz na egzaminie na tyle że nie potrafisz trzeźwo ocenić sytuacji, albo się spieszysz i i jesteś niedokładna, albo brakuje jednak tych umiejętności które mają być.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez szerszon » wtorek 03 lutego 2015, 16:27

Po wycofaniu zaciągnij awaryjny, luz i wyjdź z samochodu i na żywca zobacz. Tak kilka razy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Agusia12345 » czwartek 05 lutego 2015, 10:51

Doskonale Cie rozumiem, mnie egzamin tez bardzo stresuje- i też raz oblałam na łuku i nie moglam w to uwierzyc, czułam się jak jakas totalna niezdara, ale pozniej popatrzyłam na ludzi i prawie połowa z placu nie wyjezdzala....

Ja na łuku sama do siebie czasami gadam na głos- gdzies mam kamery :) np "spokojnie dasz sobie rade". Pamiętaj ze koperta ma 5 m, skoda fabia o ile dobrze pamietam 4 m, to znaczy ze z kazdej strony mozesz miec ok 50 cm...
Agusia12345
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 02 lutego 2015, 19:57

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Agusia12345 » czwartek 05 lutego 2015, 10:52

Agusia12345 napisał(a):Doskonale Cie rozumiem, mnie egzamin tez bardzo stresuje- i też raz oblałam na łuku i nie moglam w to uwierzyc, czułam się jak jakas totalna niezdara, ale pozniej popatrzyłam na ludzi i prawie połowa z placu nie wyjezdzala....

Ja na łuku sama do siebie czasami gadam na głos- gdzies mam kamery :) np "spokojnie dasz sobie rade". Pamiętaj ze koperta ma 5 m, skoda fabia o ile dobrze pamietam 4 m, to znaczy ze z kazdej strony mozesz miec ok 50 cm...



Aha i jeszcze dodam że na ostatnim egzaminie- trzecim byłam tak zestresowana że łuk to pojechalam takim slalomem- dosłownie odbijałam sie od pachołka do pachołka i to był cud ze nie przywalilam w którys, egzaminator patrzac na to musial miec dobry ubaw- ale nic nie mowil :) za to górka i dwa razy zgasł i po zabawie...
Agusia12345
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek 02 lutego 2015, 19:57

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Makabra » czwartek 05 lutego 2015, 11:30

Albo ogarniecie stres do przyzwoitego poziomu, albo sie nie nadajecie na kierowcow.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez rusel » czwartek 05 lutego 2015, 14:43

Bez przesady. Stres to sprawa indywidualna. Nie definiuje osoby jako przyszłego kierowcy natomiast nikt i nic na forum w tej sprawie nie pomoże. Tylko konsekwentne dążenie do celu ma szanse zakończyć się sukcesem.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: problem z łukiem na egzaminie - WAZNE

Postprzez Makabra » czwartek 05 lutego 2015, 15:19

Ale trzeba stres ogarnąć żeby zacząć normalnie jechać. Ja nie twierdzę że jak ktoś się dziś stresuje to jutro nie może się nadawać na kierowcę.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości