Oddzielenie teorii i praktyki..

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Oddzielenie teorii i praktyki..

Postprzez xinky » wtorek 24 czerwca 2014, 14:53

Witam!
Mam pytanie:
Na wakacje mieszkam w małym miasteczku, gdzie chciałbym zdać część teoretyczną prawo jazdy, a wraz z rozpoczęciem się roku szkolnego zdać praktykę, pierwszy raz dotknąć kierownicy w mieście wojewódzkim. Czy jest to możliwe?


Zależy mi na takim rozwiązaniu, gdyż w wakacje będę miał dużo wolnego czasu na naukę pytań i część teoretyczną, a po wakacjach uczyliby mnie jeździć od razu w dużym mieście, zamiast u mnie..


Pozdrawiam
xinky
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 14:43

Re: Oddzielenie teorii i praktyki..

Postprzez JAKUB » wtorek 24 czerwca 2014, 16:58

Tak jest to możliwe.
1 zapisujesz się (kod PKK) na szkolenie w (swoim) małym mieście.
2 możesz nawet wyjeździć z 10 pierwszych godzin jazdy (plac, mały ruch drogowy,...)
3 przerywasz szkolenie ( rozliczasz się ze "starym" OSK) i idziesz jeździć gdzie chcesz.( np. tu min. 20 godzin)
Ważne abyś pilnował karty przeprowadzonych zajęć, na podstawie której będziesz kontynuował szkolenie i większym mieście.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oddzielenie teorii i praktyki..

Postprzez jasper1 » wtorek 24 czerwca 2014, 18:12

Czy ja Cię xinky dobrze rozumiem?
Chcesz zdać w wordzie egzamin teoretyczny zanim zaczniesz uczyć się praktyki?
Jeśli o to Ci chodzi, to póki co takiej wersji w przepisach nie ma.
Trwają prace legislacyjne nad zmianami idącymi w takim kierunku.
Jeśli natomiast chodziło Ci jedynie o naukę teorii w innym miejscu niż praktyki, to tak jak pisze JAKUB.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Oddzielenie teorii i praktyki..

Postprzez bileterka » sobota 05 lipca 2014, 06:09

jasper1 napisał(a):Czy ja Cię xinky dobrze rozumiem?
Chcesz zdać w wordzie egzamin teoretyczny zanim zaczniesz uczyć się praktyki?
Jeśli o to Ci chodzi, to póki co takiej wersji w przepisach nie ma.
Trwają prace legislacyjne nad zmianami idącymi w takim kierunku.
Jeśli natomiast chodziło Ci jedynie o naukę teorii w innym miejscu niż praktyki, to tak jak pisze JAKUB.


Koleżanka jeżdżąca w jednym z bydgoskich osk jakieś 2 lata temu tak miała. Instruktor nie wpuścił jej do samochodu przed egzaminem teoretycznym w Wordzie. W związku z czym teoretyczny w osk zdawała w styczniu a w Wordzie dopiero w kwietniu. To było przed zmianą zasad egzaminu teoretycznego więc w ciągu 6 mcy ważności teorii zdołała raz podejść do tylko jednego praktycznego. Nie zdała. Zrobiła to później.
bileterka
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota 26 stycznia 2013, 18:31

Re: Oddzielenie teorii i praktyki..

Postprzez jasper1 » sobota 05 lipca 2014, 08:45

Również wtedy było to niezgodne z przepisami i wymagało potwierdzenia przez instruktora nieprawdy, że kursant zaliczył już cały kurs.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości