Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy uda mi się za 12 razem zdać egzamin praktyczny 25 czerwca?

TAK
0
Brak głosów
NIE
4
67%
MOŻE TAK
0
Brak głosów
MOŻE NIE
1
17%
NIE WIEM
1
17%
 
Liczba głosów : 6

Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez darekdarek » sobota 21 czerwca 2014, 14:06

Nie wiem, dlaczego ktoś z niewiadomych przyczyn zamyka moje poprzednie tematy, tym bardziej, że 25 czerwca mam 12 egzamin na prawo jazdy, a wciąż mam wiele niejasności, które chciałbym na tym forum wyjaśnić.
Po pierwsze - jak do tej pory nikt mi ie wyjaśnił, czy branie dodatkowych godzin w dniu egzaminu ma sens. Po drugie miałem pomysł, aby w przypadku mojego niepowodzenia zapisać się na kurs od początku, być może w innym ośrodku w innym mieście. Może nie wszyscy zaznajomili się z moim problemem, więc przypomnę na czym poległem na poprzednich podejściach do egzaminu:

1 egzamin- wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Po prostu zagapiłem się.
2 egzamin- również wymuszenie. Pomyliłem pedały i zamiast zahamować przed skrzyżowaniem
nacisnąłem pedał gazu.Egzaminator użył swojego hamulca i znów nie zdałem.
Kolejne egzaminy to moje ciągłe pasmo porażek. Niestety więcej już nie wyjechałem z placu.
4 egzamin- zgasł mi 2 razy na wzniesieniu.
3-8 egzamin- najechałem na linię łuku jadąc do tyłu.
9 egzamin- cofając łuk uderzyłem w pachołek.
10 egzamin- najechałem 2 razy na linię łuku jadąc w przód.
11 egzamin - najechałem na linię łuku jadąc do tyłu.

Winę za moje całe pasmo porażek na łuku ponosi z całą pewnością mój instruktor, który cały czas mi wmawiał że jadąc do tyłu na łuku wystarczy za drugim pachołkiem skręcić kierownicę o kąt 90 stopni i tak jecać, i że w ten sposób musi się udać.
Niestety zwykle na egzaminie mi się tak nie udawało.

Wszelkie wskazówki i porady będą mile widziane. Czekam i już teraz dziękuję za okazaną pomoc

Darek.
darekdarek
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 08 kwietnia 2014, 14:54

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez Michal9191 » sobota 21 czerwca 2014, 14:11

A napisz lepiej co zrobiłeś w kierunku żeby zdać ?
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez darekdarek » sobota 21 czerwca 2014, 14:20

Mam zamiar w poniedziałek zapisać się na 5 godzin jazdy doszkalającej. Ponadto na YouToube oglądałem filmy edukacyjne jak zdać bezproblemowo plac.
darekdarek
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 08 kwietnia 2014, 14:54

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez Michal9191 » sobota 21 czerwca 2014, 14:22

To już lepiej 6 godz niech będzie po 2 godz dziennie....
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez darekdarek » sobota 21 czerwca 2014, 14:23

boję się, że jak wezmę za wcześnie to na egzaminie wszystko zapomnę i będzie znowu kiszka.
darekdarek
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 08 kwietnia 2014, 14:54

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez aissak » sobota 21 czerwca 2014, 15:11

Od poniedziałku zacznij jeździć i rób to jak najczęściej do egzaminu. Czyli nie,że jeździsz tylko w poniedziałek i w środę tylko na egzamin. Tylko np 2h w pon i jeszcze we środę przed samym egzaminem przynajmniej 1h albo 2h.Zależy jak będzie pasować instruktorowi.Jak by pasowało to możesz umówić się też we wtorek.Ja jeździłam zawsze przed egzaminem też i między egzaminami.Oczywiście jazdy bierz w mieście w którym zdajesz egzamin.Przede wszystkim musisz bardzo dobrze opanować łuk,żeby nie zdarzyło się,że znowu nie wyjedziesz z placu.Z instruktorem ćwicz łuk tak długo aż będzie ci wychodzić bezbłędnie.Na egzaminie skoncentruj się na poszczególnych zadaniach i postaraj się nie myśleć o ewentualnej porażce.Życzę powodzenia!
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez darekdarek » sobota 21 czerwca 2014, 15:17

A tobie już się udało? Za którym razem zdałaś?
darekdarek
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 08 kwietnia 2014, 14:54

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez aissak » sobota 21 czerwca 2014, 15:19

Zapisanie się na kurs od początku wg mnie nie jest dobrym pomysłem.Niedawno przecież skończyłeś kurs, zdałeś teorię, więc wszystkie przepisy masz wykute na blachę.Teoretycznie jesteś dobrze przygotowany. Jeżeli nie zdasz to nie załamuj się i bierz znowu dodatkowe jazdy. Możesz jeszcze spróbować zmienić godzinę egzaminu.Jeżeli np zawsze brałeś egzaminy wieczorem i oblewałeś to może weź wcześniejszą godzinę na następny egzamin, albo weź (jeśli możesz ) egzamin wcześnie rano np o 7 albo o 8mej.Można też przenieść dokumenty do innego WORDU i zdawać np w mniejszym mieście.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Re: Jak zdać kat. B za 12 razem? cd. cd.

Postprzez aissak » sobota 21 czerwca 2014, 15:20

Ja już Ci pisałam za 13tym, więc dobrze rozumiem Twój problem
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości