WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez tobiaszdriver » sobota 14 czerwca 2014, 15:04

Czy w strefie egzaminacyjnej we Wrocławiu na skrzyżowaniu Bardzka-Hubska-Piękna może być polecenie "jedź prosto"? Na wszystkich filmikach głównie pokazują jak jechać z drogą z pierwszeństwem albo skręcić w prawo (Piękna), ale przecież są tam jeszcze dwa pasy z sygnalizacją świetlną (ten prawy jest dodatkowo BUS).
tobiaszdriver
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 25 maja 2014, 13:07

Re: WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez tomcioel1 » sobota 14 czerwca 2014, 15:49

tobiaszdriver napisał(a):Czy w strefie egzaminacyjnej we Wrocławiu na skrzyżowaniu Bardzka-Hubska-Piękna może być polecenie "jedź prosto"? Na wszystkich filmikach głównie pokazują jak jechać z drogą z pierwszeństwem albo skręcić w prawo (Piękna), ale przecież są tam jeszcze dwa pasy z sygnalizacją świetlną (ten prawy jest dodatkowo BUS).


jasne że może być ...
pytanie tylko jak to będzie sformulowane , bo z tym bywa różnie...
jak dla mnie najbardziej poprawne to "przez pierwsze skrzyżowanie prosze przejechac tak jak przebiega droga z pierwszeństwem a potem prosze jechać prosto..." ale ta druga część polecenia w sumie nie jest konieczna bo wynika to z podstawowej zasady że mamy jechac prosto ...

jak masz jakieś wątpliwości to pytaj , jak nie do końca rozumiesz wybieraj wariant łatwiejszy - ważne żebyś pojechał w tym samym kierunku który wskazujesz kierunkowskazem ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez tobiaszdriver » sobota 14 czerwca 2014, 16:09

tomcioel1 napisał(a):jak dla mnie najbardziej poprawne to "przez pierwsze skrzyżowanie prosze przejechac tak jak przebiega droga z pierwszeństwem a potem prosze jechać prosto..."


No właśnie chodzi mi o to, że zamiast polecenia droga z pierwszeństwem egzaminator mówi "proszę jechać prosto" i tym samym musiałbym wjechać na środkowy pas, który jest chyba dla autobusów.
tobiaszdriver
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 25 maja 2014, 13:07

Re: WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez Anett » sobota 14 czerwca 2014, 16:13

Może... Zależy co ci powie przed wyjazdem na miasto, może być tak że od razu zaznaczy że jak nic nie będzie mówić to masz jechać prosto lub zgodnie z nakazem jazdy
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez tobiaszdriver » sobota 14 czerwca 2014, 16:17

Tylko czy na tym skrzyżowaniu jest w ogóle możliwość jazdy prosto? Na jazdach z instruktorami zawsze mówili na tym skrzyżowaniu "Po łuku w lewo" czy coś w tym stylu..
Obrazek
tobiaszdriver
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 25 maja 2014, 13:07

Re: WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez Anett » sobota 14 czerwca 2014, 16:39

Jest możliwość... Tak jak instruktor mówił... Jest do tego przecież pas wyznaczony
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: WRO Bardzka-Hubska jazda na wprost?

Postprzez tomcioel1 » sobota 14 czerwca 2014, 22:28

tobiaszdriver napisał(a):No właśnie chodzi mi o to, że zamiast polecenia droga z pierwszeństwem egzaminator mówi "proszę jechać prosto" i tym samym musiałbym wjechać na środkowy pas, który jest chyba dla autobusów.


popatrz dokladnie - ten pas jest dla zwykłych pojazdów do jazdy na wprost a autobusy mogą nim skręcać w prawo czyli ładować sie na torowisko...

a ty jadąc wcześniej drogą z pierwszeństwem wrzucasz lewy kierunek i wjeżdżasz na ten pojawiający się pas do jazdy na wprost (masz pierwszeństwo bo jestes z prawej) i tyle w temacie

tak jak juz wcześniej pisałem to skrzyzowanie jest trudne do opisania kierunku jazdy i różni egzaminatorzy różnie wydają polecenia - zawsze pytaj , możesz nawet tu wtrącić nazwę ulicy ( mam jechac na Kamienną ?) a jak nie zalapiesz o co mu chodziło to rób po swojemu - ważne żeby prawidłowo sygnalizować i przejechac bezpiecznie
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości