Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

Postprzez szydlaczek » czwartek 22 maja 2014, 22:36

Czy zatrzymanie pojazdu wynikające z sytuacji na drodze jest dozwolone w miejscu wyznaczonym tą linią ? W definicji nie ma wyjątku więc moim zdaniem nie można. Ale w jednym z pytań z płytki image prawidłowa odpowiedź jest, że można.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

Postprzez Tensor » piątek 23 maja 2014, 08:43

Można.
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

Postprzez szydlaczek » piątek 23 maja 2014, 11:31

Może ktoś z dłuższym stażem się wypowie :wink:
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

Postprzez aleo » piątek 23 maja 2014, 12:27

Zakazy zatrzymania dotyczą zatrzymania nie wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.Jeżeli ruch przed tobą się zatrzymał to zatrzymujesz się bezpośrednio za pojazdem który zatrzymał się przed tobą.A zrobisz jak będzie zakaz zatrzymywania a na jezdnie wejdzie pieszy. Rozjedziesz go bo był zakaz zatrzymywania .
aleo
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota 11 stycznia 2014, 09:35

Re: Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

Postprzez szydlaczek » piątek 23 maja 2014, 14:41

aleo napisał(a):Zakazy zatrzymania dotyczą zatrzymania nie wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.Jeżeli ruch przed tobą się zatrzymał to zatrzymujesz się bezpośrednio za pojazdem który zatrzymał się przed tobą.A zrobisz jak będzie zakaz zatrzymywania a na jezdnie wejdzie pieszy. Rozjedziesz go bo był zakaz zatrzymywania .


To wynika z ustawy a z rozporządzenia o znakach i sygnałach wynika że nie można. Może się mylę ale wydaję mi się, że kiedyś coś na temat tego znaku pisał Leszko. Chodzi o to że przy definicji znaków zakaz zatrzymywania i zakaz postoju jest dopisane, że znak nie dotyczy zatrzymania pojazdu wynikającego z warunków .... . A przy P-17 tego dopisku już nie ma.
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Znak P-17 a zatrzymanie wynikające z sytuacji na drodze

Postprzez jasper1 » piątek 23 maja 2014, 16:53

Uważam, że jest tu pewna dziura w przepisach.
Jeśli P-17 jest przy przystanku tramwajowym, to faktycznie zakaz zatrzymywania się na nim w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy może mieć jakiś sens. Nigdy jednak zakaz ten nie może być bezwzględny (ten pieszy wbiegający itp.).
W przypadku przystanków autobusowych zakaz zatrzymywania na powierzchni P-17 w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy niczemu by nie służył poza spełnieniem prawnego obowiązku, bo autobus i tak nie będzie miał możliwości wjazdu na przystanek.
Jak dla mnie to ktoś zapomniał dopisać dla P-17 tego, co napisał dla B-35 i B-36 w par.28.3.3).
Sama byłam uczona, że mogę się zatrzymać na P-17 w sytuacjach wynikających z warunków ruchu, a w przypadku przystanków tramwajowych przed wjazdem na powierzchnię znaku mam się upewnić czy tramwaj nie nadjeżdża, jeśli tak, to zatrzymać się przed znakiem.
Tak też czynię.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości