Praktyka łuk

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Praktyka łuk

Postprzez uppor » wtorek 20 maja 2014, 08:58

Witam, miałem dziś nieprzyjemną sytuacje na łuku. Przy skręcie tyłem poczułem, że przekroczę linie, więc zatrzymałem się. Stałem z 20-30sekund po czym ruszyłem w celu zaczęcia zadania jeszcze raz po czym przekroczyłem tą linie bo inaczej się nie dało. Egzaminator mnie za to oblał... Czy to było właściwe z jego strony?!
uppor
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 20 maja 2014, 08:55

Re: Praktyka łuk

Postprzez Anett » wtorek 20 maja 2014, 09:05

Powinieneś zaczekać aż E. przyjdzie. On by ci wjechał w stanowisko początkowe i 2 próba
Miał prawo oblać ponieważ mimo wszystko przekroczyłeś linie
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Praktyka łuk

Postprzez Michal9191 » wtorek 20 maja 2014, 09:47

Ale skoro się zatrzymała to jest koniec egzaminu tzn próba nie ważna. Nie wiem coś ostatnio więcej czytam na temat nie przyjemnych egzaminatorów albo że sprzęgło nie takie siedzenie za blisko za daleko, egzaminator nie powiedział którędy na górkę wjechać itp. itd.
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Praktyka łuk

Postprzez uppor » wtorek 20 maja 2014, 09:58

no wg. mnie zatrzymanie się i stanie przez jakiś okres czasu to chyba wyraźny znak przerwania próby
uppor
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 20 maja 2014, 08:55

Re: Praktyka łuk

Postprzez Anett » wtorek 20 maja 2014, 10:00

U mnie w WORD rzadko kto patrzy jak robisz łuk więc może nie widział.
Mimo wszystko nie powinieneś ruszać tak to byś miał 2 próbe
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Praktyka łuk

Postprzez oskbelfer » wtorek 20 maja 2014, 17:54

uppor napisał(a):Witam, miałem dziś nieprzyjemną sytuacje na łuku. Przy skręcie tyłem poczułem, że przekroczę linie, więc zatrzymałem się. Stałem z 20-30sekund po czym ruszyłem w celu zaczęcia zadania jeszcze raz po czym przekroczyłem tą linie bo inaczej się nie dało. Egzaminator mnie za to oblał... Czy to było właściwe z jego strony?!



A masz jakieś zastrzeżenia ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Praktyka łuk

Postprzez Anett » wtorek 20 maja 2014, 18:07

Trafiłeś do dobrego OSK skoro nie potrafili ci wytłumaczyć co zrobić w takiej sytuacji. Na własne życzenie oblałeś...
Najlepiej spowodować zgaśnięcie silnika i zawołać egzaminatora że ci zgasł. Ty wychodzisz, on ustawia w koperte i robisz poprawke <- ja tak zrobiłam i było ok
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Praktyka łuk

Postprzez Tensor » wtorek 20 maja 2014, 20:49

Jeszcze jedna taka mała informacja. Jak źle wskażecie elementy pod pokrywą silnika lub oblejecie górkę to mimo wszystko macie prawo wyjechać na miasto, ale oczywiście z wynikiem negatywnym całego egzaminu.
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Praktyka łuk

Postprzez jasper1 » wtorek 20 maja 2014, 21:42

Tensor napisał(a):oblejecie górkę to mimo wszystko macie prawo wyjechać na miasto, ale oczywiście z wynikiem negatywnym całego egzaminu.

Po 19.01.2013 oblana górka nie daje możliwości wyjazdu na miasto.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Praktyka łuk

Postprzez dylek » wtorek 20 maja 2014, 21:49

Tensor napisał(a):Jeszcze jedna taka mała informacja. Jak źle wskażecie elementy pod pokrywą silnika lub oblejecie górkę to mimo wszystko macie prawo wyjechać na miasto, ale oczywiście z wynikiem negatywnym całego egzaminu.

Rozporządzenie w sprawie egzaminowania napisał(a):2. Części praktycznej egzaminu państwowego przeprowadzanej w ruchu drogowym nie można przeprowadzić w przypadku, gdy osoba egzaminowana przystępująca do egzaminu państwowego kieruje pojazdem na placu manewrowym w sposób pozwalający stwierdzić, że jej zachowanie zagraża bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego.
3. Przez zachowanie osoby egzaminowanej, o którym mowa w ust. 2, rozumie się w szczególności:
1) przejechanie kołem przez linie wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk;
2) najechanie albo potrącenie pachołka lub tyczki;
3) dwukrotne nieprawidłowe wykonanie zadania, o którym mowa w poz. 2–10 tabeli nr 2 załącznika nr 2 do rozporządzenia.

Obrazek

jasper była pierwsza.... :P
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Praktyka łuk

Postprzez tomcioel1 » wtorek 20 maja 2014, 22:30

oskbelfer napisał(a):
uppor napisał(a):Witam, miałem dziś nieprzyjemną sytuacje na łuku. Przy skręcie tyłem poczułem, że przekroczę linie, więc zatrzymałem się. Stałem z 20-30sekund po czym ruszyłem w celu zaczęcia zadania jeszcze raz po czym przekroczyłem tą linie bo inaczej się nie dało. Egzaminator mnie za to oblał... Czy to było właściwe z jego strony?!



A masz jakieś zastrzeżenia ?


a wedlug ciebie to egzaminator zachował sie własciwie ?
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Praktyka łuk

Postprzez rusel » wtorek 20 maja 2014, 22:36

zapewne coś się znajdzie, może żuł gumę
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Praktyka łuk

Postprzez among » środa 21 maja 2014, 00:45

Zdawałem egzamin w 2012 r. w WORD Zielona Góra. Przy pierwszej próbie powrotu na łuku "zgubiłem" linię. Zatrzymałem się, odwróciłem w stronę egzaminatora i czekałem aż podejdzie. Ten tylko kiwnął, że mam wjechać jeszcze raz do pierwszej koperty. Mimo, iż w czasie powrotu wyjechałem poza linię miałem drugą próbę, która już się udała.
Na Twoim miejscu nie robiłbym nic dopóki egzaminator nie wyda konkretnego polecenia lub nie podejdzie.
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Praktyka łuk

Postprzez tomcioel1 » środa 21 maja 2014, 00:57

among napisał(a):Zdawałem egzamin w 2012 r. w WORD Zielona Góra. Przy pierwszej próbie powrotu na łuku "zgubiłem" linię. Zatrzymałem się, odwróciłem w stronę egzaminatora i czekałem aż podejdzie. Ten tylko kiwnął, że mam wjechać jeszcze raz do pierwszej koperty. Mimo, iż w czasie powrotu wyjechałem poza linię miałem drugą próbę, która już się udała.
Na Twoim miejscu nie robiłbym nic dopóki egzaminator nie wyda konkretnego polecenia lub nie podejdzie.


tu nie czas na gdybanie co powinien zrobić zdający w takiej sytuacji... ocenić trzeba to co się wydarzyło - egzaminator zareagował nieprawidłowo - jak dla mnie podstawa do złożenia skargi na nieprawidłowy przebieg egzaminu a w konsekwencje niewłaściwą ocenę ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Praktyka łuk

Postprzez rusel » środa 21 maja 2014, 07:59

ocenić trzeba to co się wydarzyło
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości