Przygotowanie do jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Przygotowanie do jazdy

Postprzez Flisinho » wtorek 13 maja 2014, 15:48

Witam,

W czwartek mam egzamin praktyczny po przerwie od stycznia spowodowanej praktykami i brakiem pieniędzy. Mam pytanie co do przygotowania do jazdy. Chcę być tego pewny na 100% bo za pierwszym razem ze stresu zapomniałem włączyć świateł. Więc czy robię to dobrze:

Fotel -> Lusterka -> Pasy -> Światła -> Bieg -> Ręczny -> Informuje egzaminatora, że jestem przygotowany -> Rozglądam się. Sprawdzam jeszcze na kontrolkach czy drzwi zamknięte i np. ręczny do końca spuszczony.

Wszystko pasuje? :)
Flisinho
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 13 maja 2014, 15:40

Re: Przygotowanie do jazdy

Postprzez jasper1 » wtorek 13 maja 2014, 17:08

A gdzie zagłówek, a kiedy silnik odpalasz?
I dlaczego informujesz o gotowości jazdy na biegu i ze spuszczonym hamulcem awaryjnym?
Dla mnie hamulec i upewnienie o możliwości jazdy to taki dobry zestaw przed samym ruszeniem.
Drzwi to sprawdzasz przed zgłoszeniem gotowości, bo... :)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Przygotowanie do jazdy

Postprzez Flisinho » wtorek 13 maja 2014, 17:23

Znaczy zagłówek dałem już ogólnie w fotelu a włączenie silnika uważałem za oczywistą rzecz, więc nie napisałem. O bieg to chodziło mi, że wbijam pierwszy tylko najwyraźniej zapomniałem napisać za co przepraszam :D Może tak będzie lepiej

Przejście czy wszystkie drzwi są zamknięte -> Fotel (zagłówki także) -> Lusterka -> Pasy -> Włączenie silnika -> Światła -> Pierwszy bieg -> Spuszczenie ręcznego -> Obadanie tablicy rozdzielczej -> Poinformowanie o gotowości -> Rozejrzenie się
Flisinho
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 13 maja 2014, 15:40

Re: Przygotowanie do jazdy

Postprzez jasper1 » wtorek 13 maja 2014, 17:34

Obowiązku chodzenia wokół samochodu nie ma - wystarczą kontrolki.
Ja osobiście bieg i hamulec to dopiero po zgłoszeniu gotowości - uważam, że tak bezpieczniej, bo jeszcze nie ma pewności, że pojadę.
Może gdzieś uczą inaczej, bo formalnie, to chyba nie jest jakiś błąd.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Przygotowanie do jazdy

Postprzez Flisinho » wtorek 13 maja 2014, 17:38

W czwartek przed egzaminem wykupiłem sobie godzinkę, więc zapytam się instruktora jak lepiej. Wydaje mi się, że obie opcje są dobre. Dzięki za info :)
Flisinho
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 13 maja 2014, 15:40


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości