Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez borubar6667 » poniedziałek 12 maja 2014, 13:06

Witam!
Ostatni mój egzamin na prawo jazdy kat. B miał miejsce jakieś 5 lat temu... :) Teraz w końcu się obudziłem i postanawiam wznowić "walkę" i go zdać. Wiem, że od stycznia 2013 weszły w życie nowe przepisy, stąd mam kilka pytań. Oto one:

1. 5 lat temu ukończyłem kurs w wybranym przez siebie ośrodku szkoleniowym, zapisałem się na egzamin w Word- zdałem teorię, potem podjąłem ze 2 próby praktyki, niestety ze skutkiem negatywnym i zaprzestałem tych prób... Teoria rozumiem jest ważna 6 miesięcy, więc teraz będę musiał jeszcze raz ją zdawać, na nowych zasadach (nowych pyt.) czy na tych jakie były te 5 lat temu?

2. Czy w ogóle mój ukończony kurs na prawo jazdy jest dalej ważny ? Jaką ważność, w ogóle ma taki kurs?

3. Ogólnie w całym tym egzaminie raczej niewiele się zmieniło ? Tylko zakres pytań jeśli chodzi o teorię (bodajże ileś tam tys. jest teraz..?). Praktyka dalej to samo, czyli losowe 2 pytania, jedno z tego co pod maską, typu wskaż zbiornik na olej, drugie włącz światła np. mijania ? potem plac manewrowy - wykonanie "fajki" i ruszanie ze wzniesienia. Następnie lecimy na miasto i egzamin trwa ok. 40 min, chyba, że wszystkie zamierzone czynności zostaną wykonane do 25 min, więc można zakończyć.

4. Czy teraz przed pójściem do Wordu, aby zapisać się na egzamin muszę coś zrobić?Tzn. udać do wydziału komunikacji ? czy coś innego ? Wiem,że trzeba utworzyć profil kierowcy i to byłoby na tyle?
Czy jeszcze jakieś inne papierkowy rzeczy trzeba załatwić ?

5. Czy muszę mieć teraz jakieś zaświadczenie o np. wykupieniu paru jazd dodatkowych przed egzaminem ? Kiedyś "niby" było tak, że jak minął rok, czy tam dwa lata od ostatniego egzaminu to trzeba było wykupić min. 5 dodatkowych jazd przed przystąpieniem do niego ? Tyle, że nie wiem ile w tym prawdy. Teraz i tak oczywiście muszę wykupić ( w końcu 5 lat nie jeździłem...), ale czy wziąć od nich jakieś zaświadczenie, czy niepotrzebne ?

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam!
borubar6667
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2014, 12:36

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez jpl » poniedziałek 12 maja 2014, 16:30

Kurs jest ważny (bezterminowo do odwołania), żadnych zaświadczeń o dodatkowych godzinach już nie trzeba. Musisz zdaje się doprowadzić do przesłania do WORDu twoich dokumentów z Wydziału Komunikacji, zdajesz teorię (nową, jak wszyscy) i potem egzamin praktyczny. Nie wiem jak wygląda w Twoim przypadku sprawa z PKK, czy jakoś nie musisz tego wyrobić, ale tu może się już inni wypowiedzą.

Tak czy owak, powodzenia :!: :!: :) :D
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez jasper1 » poniedziałek 12 maja 2014, 16:41

1. Egzamin teoretyczny i praktyczny na nowych zasadach.
2. Kurs jest ważny dopóki nie pojawi się przepis, który go unieważni.
3. Trochę się zmieniło w zasadach oceny egzaminu praktycznego. Zapoznaj się z zasadami egzaminowania. W teoretycznym zmieniła się ilość i forma oraz zakres materiału z obsługi, budowy, pierwszej pomocy, no i to, że pytania w w zdecydowanej większości nie są jawne.
4.Idziesz do wydziału komunikacji, tam powinny być twoje dokumenty przesłane z WORD i tam zakładasz PKK (pewnie będzie potrzebne orzeczenie lekarski), a potem do WORD zapisać sie na egzamin (jakaś nauka po drodze)
5. Nie musisz mieć zaświadczenia.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez jpl » wtorek 13 maja 2014, 16:16

Nie wiem jak to dokładnie jest, bo osoba, która przeszła kurs, z tego, co wiem, legalnie już go nie może zrobić drugi raz. Natomiast może ( i w takiej sytuacji powinna) się oczywiście doszkalać. :wink: Tak czy owak, kurs (jeśli był robiony po 1998 roku) jest dalej ważny. :wink:
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez dawiid » czwartek 15 maja 2014, 13:53

Witam. Mój problem jest podobny . Ukończyłem kurs prawa jazdy na starych zasadach w maju 2012 roku w Gdańsku . zdałem starą teorie lecz niestety egzaminu praktycznego nie zdałem 3 razy , wtedy był przepis ze trzeba było wykupic 5 godzin jazd dodatkowych i dopiero ponownie zapisac sie na egzamin lecz z braku pieniedzy nie zrobiłem tego ;o co teraz ? rozumiem ze teorie musze zdac na nowych zasadach ? co z kursem, jest wazny ? i profil kierowcy ? moje dokumenty są w pordzie czy w wydziale komunikacji ? nie wiem kompletnie jak sie zabrac za to.. z góry dziękuje jesli ktoś by mi mógł pomóc :wink:
dawiid
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 maja 2014, 13:43

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez PawelH » piątek 16 maja 2014, 09:04

Sprawa wygląda dokładnie tak jak napisali koledzy wyżej. Byłem w wydziale komunikacji i wygląda to tak:
→ Przepisy kodeksu drogowego nie zmieniły się o xx lat, bodajże 1992 lub jak kolega napisał 98' już nie pamiętam dokładnie, więc kursu nie trzeba powtarzać.
→ Robimy zdjęcia i badanie lekarskie, jeżeli to, które robiliśmy podczas kursu jest nadal aktualne to nie musimy robić nowego.
→ Udajemy się do Wydziału komunikacji w Urzędzie miejskim i prosimy o założenie Profilu kandydata na kierowcę (podobno robią to od ręki)
→ Udajemy się zapisać na egzamin
→ Zdajemy z rezultatem pozytywnym

*edycja: przepisy oczywiście się zmieniają i pewnie zmieniły nie raz przez te lata, ale nie na tyle by trzeba było powtarzać kurs.

Uwaga: właśnie się dowiedziałem z WORDU, iż ministerstwo zrezygnowało z tych 5 godzin jazd po trzecim niezdanym egzaminie oraz z 10 godzin teorii(tego nawet wcześniej nie wiedziałem), więc jak to powiedziała przemiła Pani "jak Pan się przygotuje to jest pana sprawa, żadnych obowiązkowych jazd i teorii".

W wydziale komunikacji także dowiemy się czy nasze badania są aktualne.

I kolejna ważna sprawa, Pani z WORDU powiedziała mi, że koniecznie przy zakładaniu profilu trzeba zaznaczyć, że nie jest to nasz pierwszy egzamin. Podobno jest to ważne i ma jakieś znaczenie. Jeżeli tego nie zaznaczymy dostaniemy profil przystępującego do egzaminu po raz pierwszy. Nie wiem jaka to różnica, ale skoro Pani zwróciła mi na to uwagę to dzielę się z wami.

Powodzenia!
PawelH
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2014, 12:47

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez dgrze » czwartek 11 czerwca 2015, 18:25

dawiid napisał(a):Witam. Mój problem jest podobny . Ukończyłem kurs prawa jazdy na starych zasadach w maju 2012 roku w Gdańsku . zdałem starą teorie lecz niestety egzaminu praktycznego nie zdałem 3 razy , wtedy był przepis ze trzeba było wykupic 5 godzin jazd dodatkowych i dopiero ponownie zapisac sie na egzamin lecz z braku pieniedzy nie zrobiłem tego ;o co teraz ? rozumiem ze teorie musze zdac na nowych zasadach ? co z kursem, jest wazny ? i profil kierowcy ? moje dokumenty są w pordzie czy w wydziale komunikacji ? nie wiem kompletnie jak sie zabrac za to.. z góry dziękuje jesli ktoś by mi mógł pomóc :wink:


To teraz mam dla Was wszystkich niespodziankę :) ja kończyłem swój kurs w 2006 roku. W urzędzie komunikacji mi powiedzieli, że nie muszę ponownie kończyć kursu. Wszyscy Ci, którzy kończyli kurs po roku 98' (czerwiec/lipiec), nie muszą robić tego ponownie a tym bardziej po 2012. Ja w każdym razie jestem żywym dowodem na to, że ci co kończyli w roku 2006 mogą dostać normalnie dokument PKK i jazda :) do Word na egzamin teoretyczny.
dgrze
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 11 czerwca 2015, 18:19

Re: Ostatni egzamin miałem jakieś 5 lat, co teraz?

Postprzez DD16 » piątek 26 czerwca 2015, 19:12

A mam pytanie i może ktoś wie: też mam sytuacje, że nieudany egzamin zdawałam w 2012 i teraz moje dokumenty leżą sobie w Lublinie w wydziale komunikacji. Czy muszę się stawić osobiście w celu założenia PKK i załatwienia wszystkich formalności czy mogę wystawić upoważnienie? Niestety na stałe przebywam w Warszawie i nie bardzo mam możliwość się pojawić w Lbn w najbliższym czasie.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
DD16
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 26 czerwca 2015, 19:08


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości