zielona strzalka

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: zielona strzalka

Postprzez Michal9191 » niedziela 11 maja 2014, 10:26

Ale jak będziesz stał pierwszy na zielonej strzałce, miał możliwość kontynuowania jazdy a za Tobą zrobi się powiedzmy mały korek czy coś w tym stylu to utrudniasz ruch innym pojazdom znajdującym się na drodze. Nie rozumiem czemu chcesz stać na strzałce skoro możesz jechać gdy ustąpisz pierwszeństwa komu trzeba
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: zielona strzalka

Postprzez gorlik » niedziela 11 maja 2014, 11:59

tak mnie instruktor uczył
a jak jedziemy zestawem 40tonowym to lepiej stac na strzalce czy ładować sie na środek skrzyżowania utrudniając ruch?
gorlik
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2014, 15:12

Re: zielona strzalka

Postprzez Michal9191 » niedziela 11 maja 2014, 12:06

A pytasz o zestaw czy o osobówkę ??
Zresztą szkolenie to jedno i gadka instruktora a życie to drugie
I generalnie też bym cię chyba strąbił jak byś stał jak patafil mając wolny przejazd
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: zielona strzalka

Postprzez aissak » niedziela 11 maja 2014, 13:49

Mnie instruktor uczył,że jak jest zielona strzałka to muszę się do niej zastosować czyli zatrzymać się przed sygnalizatorem a potem jeżeli są ku temu warunki muszę jechać.Mówił,że nie mogę czekać na zielone tylko mam wykorzystać zieloną strzałkę i jechać.Twierdził,że niezastosowanie się do zielonej strzałki czyli mimo strzałki czekanie na zielone światło(jeżeli oczywiście są warunki by pojechać - nie ma pieszych na przejściu i nie przeszkadzam innym pojazdom)jest błędem i,że utrudnia płynność jazdy.Na egzaminie jak stałam mimo zielonej strzałki przy skręcie w prawo egzaminator spytał się dlaczego nie jadę i powiedział,że niewykorzystanie zielonej strzałki potraktuje jako błąd.Na szczęście pojechałam jeszcze jak paliła się zielona strzałka, więc nic mi nie zaznaczył.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Re: zielona strzalka

Postprzez aissak » niedziela 11 maja 2014, 13:52

to był egzamin na kat B, nie wiem jak to jest traktowane w przypadku innych kategorii cięższych samochodów.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Re: zielona strzalka

Postprzez oskinstruktor » niedziela 11 maja 2014, 16:03

Nie ma znaczenia jakim samochodem jedziesz. Przepisy nie są podzielone ze względu na pojazd jakim się poruszasz.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: zielona strzalka

Postprzez oskbelfer » niedziela 11 maja 2014, 17:02

gorlik napisał(a):tak mnie instruktor uczył
a jak jedziemy zestawem 40tonowym to lepiej stac na strzalce czy ładować sie na środek skrzyżowania utrudniając ruch?



Jeśli Cię tak uczył - to Twój instruktor jest "debilem"

a Ty zadajesz pytania o osobówkę, autobus, cieżarówkę czy pojazd wolnobieżny ?

Włącz człowieku myślenie. Odpowiedz sobie na takie oto pytanie:

Widzę znak stopu. Jak się mam zachować jadąc wierzem na baranie, owcy, wężu strażackim, autobusem, rowerem, kombajnem zbożowym, ładą samarą, yaguarem xj itd...

Mam odczucie - ze chcesz zostać okrzykniety forumowym trollem, a jesteś na dobrej drodze do tego nobilitującego tytułu.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości