zielona strzalka

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

zielona strzalka

Postprzez gorlik » sobota 10 maja 2014, 10:23

jesli jedziemy na egzaminie i jest zielona strzalka i czerwone światlo to po zatrzymaniu ma się obowiązek dalej jechac czy mozna nie jechac i czekac na zielone światło? mimo ze sie świeci zielona strzalka?
pamiętam ze instruktor mnie uczyl ze zielona strzalka daje tylko przywilej i najlepiej nie jechac i czekac na zielone światło, mam juz prawko zdalem za 1 razem ale nurtuje mnie to jak to wlasciwie jest
gorlik
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2014, 15:12

Re: zielona strzalka

Postprzez jasper1 » sobota 10 maja 2014, 10:39

Jeśli są warunki ku temu by jechać, to oczywiście jechać.
:hmm: Dziwna ta koncepcja Twojego instruktora. Rzeczywiście Ci tak mówił, że lepiej nie jechać?
Ostatnio zmieniony sobota 10 maja 2014, 10:51 przez jasper1, łącznie zmieniany 1 raz
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: zielona strzalka

Postprzez dylek » sobota 10 maja 2014, 10:50

Mógł tak mówić...
Zielona strzałka w swojej dyspozycji zezwala, a nie nakazuje..
Niemniej jednak pozostaje jeszcze kwestia nie utrudniania ruchu.
Jeśli za nami pusto - a stój i godzinę czekając na zielone ( które, również nie nakazuje, a "tylko" zezwala)
Jeśli jednak za nami rządek innych pojazdów... klaksony niemal murowane :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: zielona strzalka

Postprzez Anett » sobota 10 maja 2014, 10:52

Trzeba sie bezwzględnie zatrzymać, puścić pieszych jak są, dojechać do "strzałek" upewnić się o możliości jazdy i jechać. Nie można od tak stać bo łamiesz przepisy. Na egzaminie traktowane to jako błąd będzie
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: zielona strzalka

Postprzez jasper1 » sobota 10 maja 2014, 10:58

dylek napisał(a):Mógł tak mówić...

Tylko po co.
Mój mówił: Pusto? No to gaaaazzz....
Jak mam zielone, to też nie jadę, bo to tylko przywilej. I tych z podporządkowanej wszystkich przepuszczę póki są jacyś, bo D-1, to też tylko przywilej.
To po co w ogóle gdzieś jechać. Najlepiej zostać w domu, bo prawo jazdy i możliwość poruszania się po drogach, to też przywilej. :roll:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: zielona strzalka

Postprzez dylek » sobota 10 maja 2014, 11:13

jasper1 napisał(a):
dylek napisał(a):Mógł tak mówić...

Tylko po co.

Chyba po to, by nie oszukiwać kursanta :D
Ja na pytanie : "Czy muszę korzystać ze strzałki ? " również odpowiem - Nie musisz, bo ona tylko zezwala, a nie nakazuje.
Ale zaraz po tym dodam, co już napisałem, że w większości przypadków jednak należy skorzystać, bo...jw.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: zielona strzalka

Postprzez gorlik » sobota 10 maja 2014, 13:06

czyli na egzaminie jak nie pojade mimo zielonej strzalki do nie zdam? np wole czekac na zielone to strzalka nakazuje jechac czy tylko pozwala a nie musze?

a tak pozatym jak jest sygnalizacja świetlna i mam zielone a wczesniej stoi znak STOP to musze sie zatrzymać, nie?
gorlik
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2014, 15:12

Re: zielona strzalka

Postprzez Tensor » sobota 10 maja 2014, 16:08

gorlik napisał(a):czyli na egzaminie jak nie pojade mimo zielonej strzalki do nie zdam? np wole czekac na zielone to strzalka nakazuje jechac czy tylko pozwala a nie musze?

a tak pozatym jak jest sygnalizacja świetlna i mam zielone a wczesniej stoi znak STOP to musze sie zatrzymać, nie?


Jeżeli skręcasz i stoisz pierwszy na skrzyżowaniu i zapalila się zielona strałka warunkowego skrętu to ustępujesz pierwszeństwa pieszym i jak pieszych już nie ma to przejeżdżasz przez pasy i ustępujesz pierwszeństwa pojazdom jadącym drogą poprzeczną. Nie stosowanie się do tej sygnalizacji będzie traktowane jak tamowanie ruchu i egzaminator zapewne zakończy egzamin

Na zielonym świetle nie musisz stosować się do znaku STOP i Ustąp pierwszeństwa
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: zielona strzalka

Postprzez gorlik » sobota 10 maja 2014, 19:57

ja juz prawko mam !
to czemu instruktor mi gadal ze nie musze jechac jak jest zielowa strzalka tylko ze moge
a jak jedziemy np 40tonowym zestawem to tez jest obowiązek jazdy na zielonej strzałce czy tylko jak chce o jade a jak nie to czekam na zielone?
gorlik
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2014, 15:12

Re: zielona strzalka

Postprzez Lexi » sobota 10 maja 2014, 20:23

gorlik, mam wrażenie, że szukasz dziury w całym. Po co się uczysz jeździć, po co zdajesz prawo jazdy? Chyba po to, żeby później PORUSZAĆ się na drogach. A na drodze nikt Cię nie potraktuje poważnie, jak podczas jazdy zatrzymasz się na czerwonym przy zapalonej zielonej strzałce, bo w końcu nie musisz jechać... I sobie będziesz tak stał, a inni na drodze to Cię g... obchodzą. Większość osób jednak traktuje samochód jako środek transportu w docelowe miejsce i chce tę podróż zakończyć w możliwe najkrótszym czasie- gdyby tak nie było, to każdy z lubością stałby w korkach. Więc po co rozkminiać typowo hipotetyczne sytuacje? Masz zieloną strzałkę, nie ma pieszych, masz możliwość kontynuowania jazdy, upewniłeś się że nic nie nadjeżdża to jedziesz, a nie stoisz i czekasz na zbawienie...
Miałam taki fajny dodatek ze szkoły jazdy do podręcznika: "Dobre rady". Jedna z tam wymienionych mówi o szacunku i uprzejmości dla innych kierowców- i powiem Ci, że ja bym Cię wzięła za wyjątkowo nieuprzejmego, gdybyś stojąc przede mną na światłach takie coś odwalił...
I tak z ciekawości- co Ci daje to, że jazda na strzałce nie jest obowiązkiem? Serio pytam, bo gdybyś był jeszcze przed egzaminem to bym zrozumiała, że chcesz mieć w razie czego odpowiedź na wszystko, ale teraz?
Do trzech razy sztuka :)
11.01.2013: TEORIA (+), PLACYK (+), MIASTO (-) :(
24.01.2013: PLACYK (+), MIASTO (-)
03.04.2013: PLACYK (+) MIASTO (+) :D :D
15.04.2013: PRAWO JAZDY W PORTFELU :)
Lexi
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota 06 kwietnia 2013, 01:05

Re: zielona strzalka

Postprzez Makabra » sobota 10 maja 2014, 20:30

gorlik napisał(a):jesli jedziemy na egzaminie i jest zielona strzalka i czerwone światlo to po zatrzymaniu ma się obowiązek dalej jechac czy mozna nie jechac i czekac na zielone światło? mimo ze sie świeci zielona strzalka?


Ja od razu trąbie na takich co nie chcą na strzałce jechać. Wku*wia mnie takie egoistyczne podejście na drodze.

gorlik napisał(a):pamiętam ze instruktor mnie uczyl ze zielona strzalka daje tylko przywilej i najlepiej nie jechac i czekac na zielone światło


A jak jest zielone to też nie musisz jechać, ale jednak jedziesz. Może na zielonym stać i czekać aż policja zacznie ruchem kierować? Faktycznie strzałka daje tylko przywilej i nie nakazuje jazdy, tylko pomyśl po co jest ta strzałka zamontowana? Żeby stać i czekać na zielone?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: zielona strzalka

Postprzez oskinstruktor » sobota 10 maja 2014, 22:28

Dylek przyznam ze cholernie zaskoczyla mnie Twoja odpowiedz. Jak ma nie jechac jak ma jechac? Jest zielone wiec rusza cztery litery :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: zielona strzalka

Postprzez dylek » sobota 10 maja 2014, 22:40

oskinstruktor - napisałem jak to wynika z formalnego punktu..
-sygnały czerwony i żółty zabraniają (...) - tu jest jasność co do obowiązku jaki na nas nakładają.
-sygnał zielony i warunkowa strzałka zezwalają (...) - więc formalnego obowiązku nie nakładają.
Wiadomo, że nie zaświecają się dla ozdoby. Wiadomo, że mamy w ruchu drogowym uczestniczyć, a nie przeszkadzać, a z reguły ktoś za nami jest i też chce pojechać... i przeważnie mamy obowiązek skorzystać (nie wynikający z definicji sygnału, a z nieutrudniania ruchu)
Ale załóż sytuację... 3-cia, 4-ta nad ranem...jakaś mało ruchliwa uliczka...nikogo na niej prócz ciebie.
Pojedziesz na czerwonym - mandat jak nic.
Przestoisz tam 5 cykli zielonego - nic patrol ci nie wlepi - co najwyżej sprawdzi, czy nie zasnąłeś :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: zielona strzalka

Postprzez oskbelfer » sobota 10 maja 2014, 23:45

Dylek, a po jakie licho stoisz 5 cykli na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ?

Czyżby przypadkiem takie "stanie" nie było postojem :)?

a jeśli postój -- to jakie warunki, gdzie można przeprowadzać postój :)?

Nie przeginajmy pały z takowymi interpretacjami....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: zielona strzalka

Postprzez gorlik » niedziela 11 maja 2014, 09:38

pisze tylko ze mnie tak instruktor uczyl
ze jak bede mial egzamin i zieloną stzalke to zeby nie ryzykowac i nie jechac tylko zeby spokojnie sobie poczekac i na zielonym sygnale ze spokojnym sumieniem przejechac a nie pakowac sie na zielonej strzalce
to sie pytam czy jak na egzaminie bym na zielonej strzalce stal to bym nie zdal?
instruktor tlumaczyl ze na zielonym musze jechac a na strzalce moge ale nie musze
gorlik
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2014, 15:12

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości