Wyrabianie dopiero po urodzinach?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » czwartek 17 kwietnia 2014, 11:02

Witam. Pewnie wiele razy już się to pojawiło, ale denerwuje mnie pewna sytuacja. Zdałem egzamin praktyczny 09.04.2014r, na drugi dzień poszedłem opłacić wyrobienie prawka, z nadzieją, że 29 kwietnia( w dniu moim 18-tych urodzin) będę mógł się bez problemu zgłosić po odbiór i swobodnie jeździć. A tu w urzędzie niespodzianka, starostwo dopiero wyślę dokumenty do PWPW 29 kwietnia. 2 dni później jest weekend majowy, więc prawko dopiero najwcześniej w 2 tygodniu maja, jak to pan urzędnik powiedział. Czy to nie jest tak, że z nowymi przepisami weszła możliwość odbioru prawa jazdy w dniu urodzin?
I na stronie info car w sprawdzaniu statusu, nadal wyświetla mi się "Proces egzaminowania został zakończony. Do urzędu wydającego prawo jazdy, została wysłana informacja o zakończeniu procesu egzaminowania. " a wniosłem odpowiednie opłaty. Kiedy zmieni się status?

Przepraszam za kłopot, ale nurtuje mnie ta sprawa i proszę o wyjaśnienie mi tej sprawy. Pozdrawiam :)
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez JAKUB » czwartek 17 kwietnia 2014, 11:25

Matheo11 napisał(a):Witam. (...) Czy to nie jest tak, że z nowymi przepisami weszła możliwość odbioru prawa jazdy w dniu urodzin?

Niestety nie.
Można miesiąc wcześniej przystępować do egzaminu ( i go zdać - gratuluje)
Dokumenty wysyłane są do "PRODUKCJI" prawa jazdy w PWPW dopiero, gdy osoba spełnia wszystkie kryteria. Tu pozostał wymagany prawem wiek, a urząd musi te kryteria skrupulatnie sprawdzać.
Będzie 18-lat, (odpowiedni PESEL) wysyłają dokumenty do wydruku (produkcji w PWPW).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » czwartek 17 kwietnia 2014, 11:32

A czy to jest pilnie sprawdzane przez urzędy? Bo słyszałem o przypadkach w których prawo jazdy zostało wydawane w dniu urodzin.
Szkoda, miałem nadzieję, że zrobię sobie doskonały prezent na urodziny. Mam nadzieję, że czas oczekiwania na prawo jazdy będzie krótszy niż miesiąc.

A co z tą opłatą i statusem na info-car?
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Makabra » czwartek 17 kwietnia 2014, 22:30

Kup sobie auto na urodziny. A z prawkiem się nie spinaj, chociaż urocze jest to że chcesz je mieć w dzień urodzin :mrgreen:
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez jasper1 » czwartek 17 kwietnia 2014, 23:05

JAKUB napisał(a):Niestety nie.
(...)
Będzie 18-lat, (odpowiedni PESEL) wysyłają dokumenty do wydruku (produkcji w PWPW).

I baaardzo słusznie, i z korzyścią dla klienta... w osiemnaste urodziny takie prawko by można łatwo stracić. :mrgreen:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Agatta » piątek 18 kwietnia 2014, 21:43

I baaardzo słusznie, i z korzyścią dla klienta... w osiemnaste urodziny takie prawko by można łatwo stracić. :mrgreen:

Oj tam, do południa można się pocieszyć prawkiem a po południu urodzinami :twisted:
koniec kursu: 09.01.14
21.01.14 teoria +, placyk +, miasto + :D
Agatta
 
Posty: 78
Dołączył(a): piątek 28 lutego 2014, 20:35

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » piątek 18 kwietnia 2014, 23:52

Orientuję się ktoś od czego zależy czas wyrabiania prawa jazdy, od momentu kiedy papiery zostaną wysłane do pwpw.
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » sobota 26 kwietnia 2014, 15:15

a co z info car?
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Anett » niedziela 27 kwietnia 2014, 00:36

strona służąca np do sprawdzania statusu twojego dokumentu
Wyświetla ci się data przyjęcia wniosku przez pwpw
a następnie gdy już jest dokument dowieziony do WK informuje cie na stronie o tym. Wpisujesz Tam swoje dane i wyświetla ci się wszystko
Dzięki temu np wiesz kiedy po prawko iść
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » niedziela 27 kwietnia 2014, 21:58

no tak, ale cały czas wyświetla mi się status "Proces egzaminowania został zakończony. Do urzędu wydającego prawo jazdy, została wysłana informacja o zakończeniu procesu egzaminowania. " a wniosłem odpowiednie opłaty. Urodziny tuż tuż, bo za dwa dni, to kiedy się ten status zmieni. Pan w urzędzie mówił, że około 8maja, w tym tygodniu, będę mógł już odebrać. We wtorek się spytam jak to dokładniej jest.

NAJGORSZE JEST TO CZEKANIE :x
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Makabra » niedziela 27 kwietnia 2014, 22:00

O rany robisz z tego dokumentu nie wiadomo co. Nie podniecaj się tak, młody jesteś to jeszcze Ci się znudzi kiedyś jeżdżenie samochodem.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » niedziela 27 kwietnia 2014, 22:01

Ale potrzebne mi jest.
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Makabra » niedziela 27 kwietnia 2014, 22:06

Jak wydadzą to będzie. Nikt Ci nic nie poradzi na tempo pracy urzędników.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Matheo11 » niedziela 27 kwietnia 2014, 22:08

No poznałem sie już na pracy w urzędach wystarczająco. Mam nadzieję, że odbiór nastąpi szybko.
Matheo11
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 18:21

Re: Wyrabianie dopiero po urodzinach?

Postprzez Anett » niedziela 27 kwietnia 2014, 22:47

Nieletni nie mogą dostać uprawnień wcześniej niż data urodzin, urzędnik musi postawić pieczątkę i wyslać do pwpw - dzień postawienia pieczątki to data wydania od której naliczany jest okres ważności.
Sprawdzaj status na stronie bo to różnie. Mi mówili że ok 3 tygodni mam czekać na prawko jak przyszłam opłacić. a po 9 dniach odebrałam
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości