Buty motocyklowe na egzaminie kat A

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez albin » niedziela 13 kwietnia 2014, 14:34

Jak myślicie w których butach egzaminator nie dopuści mnie do egzaminu na kategorię A ???
Załączniki
buty.JPG
buty.JPG (105.72 KiB) Przeglądane 6983 razy
A, B, C, D, E -
albin
 
Posty: 387
Dołączył(a): niedziela 29 października 2006, 21:42

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez Adiii » niedziela 13 kwietnia 2014, 22:57

Tydzień temu zdawałem z pełnym kombiaku łącznie z butami motocyklowymi. Egzaminatorzy nie debile, wiedzą że ta ustawa to........
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez albin » wtorek 15 kwietnia 2014, 23:43

no wszystko fajnie z punktu widzenia osoby zdającej.....ale czym ryzykuje egzaminator??
egzamin przeprowadzony niezgodnie z przepisami....
jezeli coś się stanie......i będzie potrzebna policja to padnie pytanie : dlaczego został dopuszczony do egzaminu....



ja się pytam, dlaczego to wszystko polega na zamykaniu oczu przez egzaminatora?
dlaczego skoro już tak jest to czemu instruktor nie powie osobie zdającej: weź buty wiązane na płaskiej podeszwie??
dlaczego????
A, B, C, D, E -
albin
 
Posty: 387
Dołączył(a): niedziela 29 października 2006, 21:42

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez ks-rider » wtorek 15 kwietnia 2014, 23:48

albin napisał(a):no wszystko fajnie z punktu widzenia osoby zdającej.....ale czym ryzykuje egzaminator??
egzamin przeprowadzony niezgodnie z przepisami....
jezeli coś się stanie......i będzie potrzebna policja to padnie pytanie : dlaczego został dopuszczony do egzaminu....



ja się pytam, dlaczego to wszystko polega na zamykaniu oczu przez egzaminatora?
dlaczego skoro już tak jest to czemu instruktor nie powie osobie zdającej: weź buty wiązane na płaskiej podeszwie??
dlaczego????


Juz nie histeryzuj !

JAk sie cos stanie, to kazdy jeden adwokat zrobi z takiego egzaminatora papke, bez wzgledu na przepisy. Notabene, ustawa jest od zeszlego roku przebudowywana.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez MotoTomasz » środa 16 kwietnia 2014, 09:18

Buty mają być wiązane i na płaskiej podeszwie. OK.
Czy wiązanie typu zatrzask/ekspress + rzep jest wiązaniem? Jest.
Wiązanie to nie tylko sznurówka i kokardka.
Większość moich kursantów podchodzi do egzaminu w butach motocyklowych i nikt nigdy się nie przyczepił.
Gdyby było napisane "sznurowane" to wtedy ok, wiązane motocyklówki nie przejdą.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez albin » środa 23 kwietnia 2014, 09:34

MotoTomasz napisał(a):Czy wiązanie typu zatrzask/ekspress + rzep jest wiązaniem? Jest.
Wiązanie to nie tylko sznurówka i kokardka.


A skąd posiadasz takie informacje? Podaj jakieś źródło. Bo ja mogę napisać że buty wiązane to buty sznurowane. I kto ma rację?

I nie histeryzuję, w przypadku jakiegoś wypadku kręcę bicz na siebie jeśli takiego gościa dopuszczę do egzaminu. Też się z tym zapisem nie zgadzam, uważam ze jest bzdurny, jakiś osioł go wymyślił...ale czemu nie mam dbać o swój tyłek ?
A, B, C, D, E -
albin
 
Posty: 387
Dołączył(a): niedziela 29 października 2006, 21:42

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez Adiii » środa 23 kwietnia 2014, 20:25

w przypadku jakiegoś wypadku kręcę bicz na siebie jeśli takiego gościa dopuszczę do egzaminu

Takie podejście zakłada, że wszyscy są debilami. Egzaminator, dyrektor WORDu, policja, prokuratura, sąd - wszyscy.
W przypadku kolizji na pewno pierwszą najistotniejszą rzeczą będzie obuwie osoby egzaminowanej. Ba nawet jakby! obuwie motocyklowe jest zaprojektowane tak, by chronić. Lepiej by kursant stracił stopę w trampku - zakładając najgorszy scenariusz.
Oczywiście zawsze można stwierdzić, że danego wypadku dało się uniknąć, bo danej osoby nie powinno być na drodze w tym czasie. Bardziej kretyńskiej wymówki w życiu nie słyszałem.
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez skov » środa 23 kwietnia 2014, 22:17

Są powiązania, klej wiąże, zaprawa wiąże to i suwak lub rzep też wiąże tak samo jak sznurówka. I takie podejście jest chyba wystarczające żeby egzaminator z czystym sumieniem dopuszczał do egzaminu w stricte motocyklowym obuwiu.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez albin » czwartek 24 kwietnia 2014, 09:31

Wg słownika języka polskiego...

wiązać to m.in
1. «robić węzeł, kokardę itp., przeplatając i zaciskając końce czegoś»
2. «łączyć ze sobą przedmioty za pomocą sznura, taśmy itp.»

Czyli pkt 2 można by pod to podciągnąć, zwracam honor ...

A teraz nieco do Adii...nie wiem ile masz lat i jakie doświadczenie ale chyba mało jeszcze o tym świecie wiesz...nikt nie napisał, że w przypadku jakiegoś zdarzenia najistotniejszą rzeczą będzie obuwie zdającego, pewnie nie, splot innych okoliczności pewnie doprowadził do kolizji, wypadku....i jeśli nie policja ani prokurator, to na pewno ubezpieczalnie zadbają o to żeby nie wypłacić "nie należnej sumy" bo coś było nie tak, I proszę cię nie mów że to bzdura aby postępować zgodnie z tym co ustawodawca napisał, jestem urzędnikiem i mnie jakieś normy prawne obowiazują. Każde odstępstwo od tego co napisane działa na moją nie korzyść w takiej sytuacji.
Za dużo przeżyłem i za dużo takich spraw znam (nie koniecznie z nauki jazdy czy egzaminowania), ale ogólnie z życia wzięte. Coś co wydawało się oczywiste do udowodnienia i udokumentowania swojej racji, a padało przez jakiś szczegół... więc proszę cie, nie pisz że to bzdurne tłumaczenie.
A, B, C, D, E -
albin
 
Posty: 387
Dołączył(a): niedziela 29 października 2006, 21:42

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez ks-rider » czwartek 24 kwietnia 2014, 15:32

skov napisał(a):Są powiązania, klej wiąże, zaprawa wiąże to i suwak lub rzep też wiąże tak samo jak sznurówka. I takie podejście jest chyba wystarczające żeby egzaminator z czystym sumieniem dopuszczał do egzaminu w stricte motocyklowym obuwiu.


Skov,

na spotkaniu instruktorow z egzaminatorami w W-wie zostaly wyciagniete trampki oraz akurat buty SIDI i egzaminator odrzucil SIDI a zaakceptowal trampki, jak wiec mam sie do tego ustosunkowac ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez furby » czwartek 24 kwietnia 2014, 15:46

@skov: wg slownika PWN rzep: rodzaj zapiecia, w ktorym brzegi, np.ubrania, sczepiane sa specjalna tasma.
Natomiast suwak to: zapiecie skladajace sie z dwoch tasiemek zakonczonych na brzegach metalowymi lub plastikowymi zabkami, ktore zaczepiaja sie o siebie podczas suwania po nich malego elementu.
Wiec jak to ma sie do sznurowki?
furby
 

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez skov » czwartek 24 kwietnia 2014, 19:05

furby napisał(a):@skov: wg slownika PWN rzep: rodzaj zapiecia, w ktorym brzegi, np.ubrania, sczepiane sa specjalna tasma.
Natomiast suwak to: zapiecie skladajace sie z dwoch tasiemek zakonczonych na brzegach metalowymi lub plastikowymi zabkami, ktore zaczepiaja sie o siebie podczas suwania po nich malego elementu.
Wiec jak to ma sie do sznurowki?


czyli wiążą coś z czymś
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez jasper1 » czwartek 24 kwietnia 2014, 19:39

A co maja wspólnego ze sznurowadłem wiązania narciarskie, wiązania butów dla deskarzy lub rzep do wiązania kabli (wszystko określenia handlowe)?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez ks-rider » czwartek 24 kwietnia 2014, 21:55

jasper1 napisał(a):A co maja wspólnego ze sznurowadłem wiązania narciarskie, wiązania butów dla deskarzy lub rzep do wiązania kabli (wszystko określenia handlowe)?


Gdybys jezdzila jednosladem nie zadawala bys takiego pytania.

Majac buty sznurowane zawsze moze dojsc do zachaczeniem sznurowki o Jakis element jednosladu, naprawde trzeba tlumaczyc czym to grozi ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Buty motocyklowe na egzaminie kat A

Postprzez jasper1 » czwartek 24 kwietnia 2014, 22:09

ks-rider napisał(a):Gdybys jezdzila jednosladem nie zadawala bys takiego pytania.
:wink:

Oj, coś nie załapałeś sensu mojej wypowiedzi - wiązanie różne rzeczy znaczy.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 44 gości