Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez thetox231 » piątek 11 kwietnia 2014, 12:17

Zdawałem prawko w Gdańskim pordzie w 2012.
7 razy oblałem na placu, i dałem sobie spokój,
Zawsze głownie oblewałem na (parkowanie równoległe - wjazd tyłem)

A żeby było zabawniej to podczas nauki z instruktorem w szkółce jazdy wszystkie parkowania wychodziły dobrze.

Teraz chciałbym ponownie wrócić do prawka i je zdać, ale Kurdę nie wiem co z tym fantem zrobić :(

Jakiś pech czy co, ze na próbnych idzie na egzaminie nie idzie, za cholerę.
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez Michal9191 » piątek 11 kwietnia 2014, 12:20

A gdzie się szkoliłeś ?
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez thetox231 » piątek 11 kwietnia 2014, 12:25

To raczej chyba nie ma większego znaczenia skoro na szkoleniu jest okey, a na egzaminie oblewam jak by tak było zaplanowane ze mam oblać.
Szkoliłem się w sotasie Wejherowo, a później dodatkowe godziny w drogowskadzie tez Wejherowo.
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez Michal9191 » piątek 11 kwietnia 2014, 12:27

Ja tam nie wiem zwykle na placu jest ok a na egzaminie kicha widocznie instruktor dość dobry czy coś ale pretensje możesz mieć do siebie, albo wydać parę groszy i pojechać na plac do pordu
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez szukacz » czwartek 17 kwietnia 2014, 13:02

Kol. thetox231, niestety nie ma 100% zasady by zaliczyć plac manewrowy, ale można poprzez naukę i wielokrotne powtarzanie w końcu wyczuć wymiary auta. Pojazd o długości ponad 8m to nie przelewki, ale nie tylko Ty masz problem z wyczuciem.

Praktykę zdałem za pierwszym razem, tylko dzięki temu że wynająłem sobie plac w PORD (Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego) i trzy dni przed ezgaminem doszkalałem się z technik manewrowania. Pomimo że właściciel szkoły jazdy zapewniał że jego plac odwzorowuje plac egzaminacyjny, nie było porównania. Tutaj masz szczegóły co należy zrobić aby skorzystać z placu "państwowego" w Gdańsku: http://www.pord.pl/wynajem.html

W skrócie: 30zł - 25min (w praktyce 0.5h), musisz być z instruktorem (musi mieć na to papiery), możesz wjechać tylko autem nauki jazdy.

Ruch jest spory, tworzą się listy kolejkowe, najepiej zagadać ze szkołą jazdy która pośredniczy w wynajmie. Wtedy tylko płacisz i przyjeżdżając wpisujesz się w kajet w PORD. Korzystać możesz w weekendy. Wiem że z Gdańska jest kilka szkół. Ja poleciłbym AR TOM z Trakt św.Wojciecha i instruktora Tomka, natomiast nie są jedyni. Na 30min nikt nie będzie chciał się angażować, więc pomyśl nad tym by przynajmniej 1h spędzić na placu (60zł). Aaa... no i dolicz do tego stawkę dla szkoły jazdy, bo te 30zł za 0.5h to idzie do kasy PORD za wynajem, a instruktor i "elka" to już normalne stawki. Warto więc porozmawiać (niektórzy są elastyczni i sami oferują plac w PORD oraz dają upusty na jazdę) w kierunku iluśtam jazd doszkalających, w tym po mieście.

Zobaczysz że 1h na placu doda pewności przed egzaminem, a jak uda się to zrobić kilka dni wcześniej to sukces murowany. Powodzenia!
szukacz
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 14 kwietnia 2014, 18:07

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez thetox231 » wtorek 21 października 2014, 20:01

Wracam po przerwie od 2012 ponownie dzisiaj zdałem testy po nowemu, teraz została aż tylko jazda, muszę w końcu to zrobić.
Chciałbym się dowiedzieć jakie czynności się teraz wykonuje podczas egzaminu praktycznego na placu? Bo tak jak wcześniej wspomniałem w pierwszym poście moje oblewanie było na:
(parkowanie równoległe - wjazd tyłem)
Na dal się to wykonuje? Czy są jakieś próby poprawki tego w czasie egzaminu? Wcześniej się losowało co będzie się robić na placu, nie licząc pasa ruchu bo on na starcie jest, ale z tym to nie mam problemu.
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez rusel » wtorek 21 października 2014, 20:09

Na dal się to wykonuje? Czy są jakieś próby poprawki tego w czasie egzaminu? Wcześniej się losowało co będzie się robić na placu, nie licząc pasa ruchu bo on na starcie jest, ale z tym to nie mam problemu.


teraz losujesz zadania więc możesz trafić na łatwiejsze zadania np prostopadłe i jazda na wzniesieniu. Podczas zadania parkowania możesz się zatrzymać, możliwa jedna korekta toru jazdy.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez thetox231 » wtorek 21 października 2014, 20:31

W tedy tez się losowało więc jest po staremu, miałem takiego pecha ze za każdym razem wylosowało się to przeklęte parkowanie tyłem.
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez Michal9191 » wtorek 21 października 2014, 20:54

Eeee wykup jazdy w artomie z Tomkiem i zagadaj z nim żeby wykupił jazdy po placu jemu zapłacisz a on wykupi w sobotę jakąś i git ; ) od takie ułatwienie
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Prawko kat C, 7 razy oblany egzamin na placu.

Postprzez rusel » wtorek 21 października 2014, 21:03

W tedy tez się losowało więc jest po staremu


kiedyś pierwsza osoba z listy losowała dla całej grupy, obecnie każdemu z osobna losowane są zadania.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 56 gości