Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez thetox231 » środa 09 kwietnia 2014, 17:08

Hej

Uczę się na Kat C, na B mam i codziennie jędze autem.
Widzę ze w nowej bazie pytań na nowych zasadach z darzą się ze pytania są kompletnie nie do końca zrozumiałe, a bardziej raczej przestawione sytuacje na obrazkach jak np tu Zdjęcia Odpowiedziałem na to pytanie (NIE) i jest to według testu źle, natomiast z wynikających obrazków można do zrozumieć całkiem inaczej, strzałka zielonka zezwala nam na warunkowe skręcanie jak nie ma żadnych pieszych, a jak widać na obrazku weszli na przejście dla pieszych, dla tego odpowiedziałem ze NIE, bo jak jadąc autem i widząc zieloną strzałkę i wchodzących ludzi nie pojadę, a z testu wynika ze mam jechać.
Jak rozumować tego typu sytuacje w testach? Bo w realu na drodze to bym widział ze nie mogę, jechać, a mogę dopiero jak będzie pusto i będzie strzałka.
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez Adiii » środa 09 kwietnia 2014, 17:51

"Czy skręcanie w prawo podczas sygnału czerwonego jest dozwolone tylko wówczas, gdy pali się sygnał - zielona strzałka?"

To pytanie nie dotyczy bezpośrednio przedstawionego obrazka, tzn. ludzie, samochody nie mają w tym wypadku żadnego znaczenia.
Załóżmy że nie ma strzałki, pali się czerwone. Kiedy możesz skręcić w prawo? Czy coś poza "strzałką" upoważnia Cię do przejechania na czerwonym?

:wink:
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez thetox231 » środa 09 kwietnia 2014, 18:19

W prawo mogę tylko w tedy jak zapali się strzałka i nie będzie ludzi na przejściu, ale pierw się muszę zatrzymać, a obrazek pokazujący pieszych na przejściu to specjalnie dla zmyły, aby uwalić ludzi na egzaminie, bo według testu i pokazującego obrazku nie wiadomo jak odpowiedzieć dobrze.
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez Adiii » środa 09 kwietnia 2014, 19:10

Jak będzie pytanie:
"Czy znak ustąp pierwszeństwa mówi nam o tym, że na skrzyżowaniu na które się zbliżamy nie posiadamy pierwszeństwa przejazdu"
a na rysunku będą dzieci na drodze, to też odpowiesz że NIE?
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez thetox231 » środa 09 kwietnia 2014, 19:47

To w tedy inna sytuacja.
To jest dopiero chore pytanie Zdjęcia skąd ja mam wiedzieć co się robi w zwyczaju? Prawidłowa odpowiedz to C.
Ja to w zwyczaju nie mam pod wpływem prowadzić auta, ale nie wiem jak inni ;)
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez Michal9191 » środa 09 kwietnia 2014, 20:22

Ale pytanie u obrazek nic nie mówi że ktoś był pod wpływem :P
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez Adiii » środa 09 kwietnia 2014, 20:45

Co do drugiego pytania też bym nie odpowiedział, skąd żeś to wytrzasnął? :lol:
Ściągnij sobie SPH CREDO, tam też są błędy ale nie ma takich porąbanych pytań.
Natomiast wracając do pierwszego zagadnienia - nie wiem w czym problem. Po prostu źle zrozumiałeś pytanie.
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez thetox231 » środa 09 kwietnia 2014, 21:04

Kupiłem takie testy http://archiwum.allegro.pl/oferta/kiero ... 39245.html ze szkoły jazdy ze 2 tygodnie temu, aktualizacje nawet się pobierały cztery razy po kolei.
Słyszałem ze nawet pytanie może być o (wymiary tablicy rejestracyjnej)

Typowe pytania na uwalenie zdającego dadzą kilka takich pytań i jak nie trafisz oblewasz.
Złodziejstwo,chamstwo,korupcja i na ciąganie na kasę nic innego w tym kraju ludzie odpowiadający za to czy inne rzeczy nie potrafią :evil:
thetox231
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 14:58

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez rusel » środa 09 kwietnia 2014, 22:04

zauważ że pytania nie odnoszą się do zdjęć w sentencji "Czy w tej sytuacji.."zatem pytanie jest ulozone wlaściwie, a obrazek z sygnalizatorem jest poglądowy.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez oskinstruktor » piątek 11 kwietnia 2014, 06:13

Wynika z tego, że pomimo to że masz prawko, ciągle musisz się uczyć :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez jutek » piątek 11 kwietnia 2014, 10:56

Raczej wynika z tego głupota tych testów i pytań - skoro osoba wiedząca jak prawidłowo w praktyce zachować się na drodze w danej sytuacji (a właśnie o sprawdzenie tego powinno przecież wszystkim chodzić, przynajmniej w normalnym kraju) ma wątpliwości jak prawidłowo odpowiadać ze względu na specyficznie skonstruowane pytania dotyczące tej sytuacji.
I właśnie taki bzdurny sposób konstrukcji pytań prowokuje ludzi do uczenia się na pamięć pod kątem co autor pytania miał na myśli.
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez szerszon » piątek 11 kwietnia 2014, 15:00

- skoro osoba wiedząca jak prawidłowo w praktyce zachować się na drodze w danej sytuacji
Co to znaczy -prawidłowo" ?
czy to cos w stylu - jeżdżę szybko ale bezpiecznie czyli 100 na 50 ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez skov » piątek 11 kwietnia 2014, 17:49

jutek napisał(a):Raczej wynika z tego głupota tych testów i pytań - skoro osoba wiedząca jak prawidłowo w praktyce zachować się na drodze w danej sytuacji (a właśnie o sprawdzenie tego powinno przecież wszystkim chodzić, przynajmniej w normalnym kraju) ma wątpliwości jak prawidłowo odpowiadać ze względu na specyficznie skonstruowane pytania dotyczące tej sytuacji.
I właśnie taki bzdurny sposób konstrukcji pytań prowokuje ludzi do uczenia się na pamięć pod kątem co autor pytania miał na myśli.



głupotą jest kupowanie płyt z różnych źródeł i wiara w "państwowość" tych pytań. Z tego co wiem PWPW wypuściło na rynek około 240 pytań . Reszta to radosna twórczość ludzi którzy wymyślają sami te pytania by na tym zarobić. Z ich jakością bywa różnie.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez furby » niedziela 13 kwietnia 2014, 10:01

Adiii napisał(a):"Czy skręcanie w prawo podczas sygnału czerwonego jest dozwolone tylko wówczas, gdy pali się sygnał - zielona strzałka?"

To pytanie nie dotyczy bezpośrednio przedstawionego obrazka, tzn. ludzie, samochody nie mają w tym wypadku żadnego znaczenia.
Załóżmy że nie ma strzałki, pali się czerwone. Kiedy możesz skręcić w prawo? Czy coś poza "strzałką" upoważnia Cię do przejechania na czerwonym?

:wink:

Tak, ustapienie pierwszenstwa pojazdowi jadacemu z wlaczonymi sygnalami (swiatla i dzwiek).
furby
 

Re: Chore pytania i nie do końca zrozumiałe

Postprzez szerszon » niedziela 13 kwietnia 2014, 20:37

Tak, ustapienie pierwszenstwa pojazdowi jadacemu z wlaczonymi sygnalami (swiatla i dzwiek).
Pierwsze słyszę ,ze mam ustępować pierwszeństwa pojazdowi , podejrzewam, uprzywilejowanemu.
Bo jak mi czasami pod blok podjeżdża lodziarz, to tez błyska i brzęczy. Chyba to nie jest powód, aby ustąpić pierwszeństwa.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 72 gości