Solbus ST11 Kat.D

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Solbus ST11 Kat.D

Postprzez Fransik » poniedziałek 31 marca 2014, 19:44

Witam wszystkich i pytanko odnoście trójkąta i apteczki.

Niedługo zdaję egzamin i nurtuje mnie to gdzie znajdę w obsłudze autokaru apteczkę i i trójkąt ??? i jak tam się dostać ???
Trochę lewego miałem instruktora z którym męczyłem się 60 godzin i że tak powiem z łaski uczył nie pokazał tego czy tamtego.
Sam do wszystkiego doszedłem praktycznie tylko nie mogę sobie poradzić z apteczką i trójkątem.
Mówił że z tyłu ale to dla mnie za mało że z tyłu.
Proszę o pomoc.
Fransik
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 19:37

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez dylek » poniedziałek 31 marca 2014, 20:46

Obrazek
Kliny, trójkąt zapewne leżą schowane pod tą klapą... Kluczyk do niej powinien być w aucie - chyba najczęściej się go kładzie w schowkach po lewej stronie fotela kierowcy. (na egzaminie zapewne nikt ci nie każe jej otwierać - wystarczy, że powiesz )
Co do apteczki...możliwe, że i ona tam jest, choć czasem może i być położona wewnątrz autobusu - nie ma wymogu gdzie ona ma być :D )
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez oskbelfer » wtorek 01 kwietnia 2014, 20:38

Ja pierdykam.... facet..... mialeś 60 godzin kursu, płacisz cieżkie pieniądze za szkolenie i nie potrafisz od instruktora wyegzekwować by Ci pokazła gdzie jest apteczka ?

Gdybym to ja Cię szkolił to 5 godzin zapylalbyś wkoła autobusu i sprawdzał plyny eksplatacyjne, koło zapasowe i pozostałą reszte....

Zanim byś sprawdził wszystkie kierunkowaskazy to zeszłoby Ci z 10 minut....

Gdzie Ty zdajesz ten egzamin ? W ktorym WORDZIe i jaki instruktor w jakim OSK Cię szkolił ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez mk61 » wtorek 01 kwietnia 2014, 21:43

Miejsce apteczki w autobusach zazwyczaj jest oznaczone białym krzyżykiem na zielonym tle.
Na ogół apteczka jest z przodu. Albo w schowku gdzieś koło drzwi, albo w górnych półkach.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez Fransik » sobota 05 kwietnia 2014, 10:02

oskbelfer napisał(a):Ja pierdykam.... facet..... mialeś 60 godzin kursu, płacisz cieżkie pieniądze za szkolenie i nie potrafisz od instruktora wyegzekwować by Ci pokazła gdzie jest apteczka ?

Gdybym to ja Cię szkolił to 5 godzin zapylalbyś wkoła autobusu i sprawdzał plyny eksplatacyjne, koło zapasowe i pozostałą reszte....

Zanim byś sprawdził wszystkie kierunkowaskazy to zeszłoby Ci z 10 minut....

Gdzie Ty zdajesz ten egzamin ? W ktorym WORDZIe i jaki instruktor w jakim OSK Cię szkolił ?

Nom niestety... może że dlatego jestem za miękki i nie umie o swoje zawalczyć... trudno. Bez tego postaram się zdać. Czuję to ze zdam bo to chleb będzie mój na całe życie. Także nie widzę innej opcji jak nie zdać.
W Lublinie się szkole w ośrodku KULKA. Jedyna w mieście gdzie można się uczyć na egzaminacyjnym pojeździe.
Fransik
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 19:37

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez Fransik » czwartek 29 maja 2014, 19:13

Już po wszystkim. Udało się zdać egzamin na autobusy :) Teraz czas na kurs przewóz osób i w drogę. Pozdrawiam i szerokości.
Fransik
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 19:37

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez rusel » niedziela 01 czerwca 2014, 20:50

Dobrze żeby zawodowy kierowca wiedział gdzie ma apteczkę.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 02 czerwca 2014, 00:05

Fransik napisał(a):Już po wszystkim. Udało się zdać egzamin na autobusy :) Teraz czas na kurs przewóz osób i w drogę. Pozdrawiam i szerokości.



Teraz przed Tobą szkoła jazdy - znaczy życia :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez Fransik » piątek 06 czerwca 2014, 17:42

To na pewno :) Ale ja się nie boje :) Bo bardzo lubię jeździć :)
Fransik
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 31 marca 2014, 19:37

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez vianooo » niedziela 15 czerwca 2014, 10:55

Zastanawiam się po co takie rzeczy na egzaminie jak każdy autobus może mieć apteczkę gdzie indziej. Kierowca powinien wiedzieć jak zaczyna takim autobusem czy busem jeździć a nie na egzaminie się go pytają gdzie apteczka a gdzie miotełka pewnie..
vianooo
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 15 czerwca 2014, 10:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez peterparker » wtorek 28 października 2014, 22:25

Witam,

Czy w Kulce uczy tylko ten jeden pan instruktor na autobusy? Czy mogę domagać się zmiany instruktora ?
peterparker
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 28 października 2014, 22:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Solbus ST11 Kat.D

Postprzez reddevil29 » poniedziałek 22 czerwca 2015, 22:44

Gdzie się włącza oświetlenie do jazdy nocnej w Solbusie ST 11? Którym przełącznikiem? Pierwszym od lewej?
Ja się uczę troszkę na innym modelu autobusu.
Na YT jest filmik https://www.youtube.com/watch?v=aAunEntc2MA i oświetlenia zaczynają się od 5:25 min, ale nie ma właśnie wyjaśnione z tym oświetleniem do jazdy nocnej oraz oświetleniem do wsiadania i wysiadania.
reddevil29
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 22 czerwca 2015, 22:39


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości