Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez storczyk1234567 » czwartek 13 marca 2014, 21:10

Zdawałam egzamin 2 razy. Czuję się pokrzywdzona aczkolwiek nie ma sensu uważam tego drążyć. 2 razy miałam z tym samym egzaminatorem. Czy jeśli pójdę kolejny raz i znów trafię na niego (co z moim szczęściem jest bardzo możliwe) mogę odmówić jazdy z nim? Podając np. powód że już 2 razy z nim oblałam i po prostu czuję się bardzo zestresowana i wolę kogoś innego, bo będę się przy kimś innym czuć swobodniej?
No oczywiście jakoś to bym ładniej sformułowała. Czy wtedy przydzielą mi kogoś innego czy kasa mi przepadnie?
storczyk1234567
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 13 marca 2014, 21:04

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez rusel » czwartek 13 marca 2014, 21:21

mogę odmówić jazdy z nim?


możesz

Czy wtedy przydzielą mi kogoś innego


nie

czy kasa mi przepadnie?


tak
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez bileterka » niedziela 16 marca 2014, 08:47

rusel napisał(a):
mogę odmówić jazdy z nim?


możesz

Czy wtedy przydzielą mi kogoś innego


nie

czy kasa mi przepadnie?


tak


Czyli rozumiem, ze wtedy jest tak, jakby sie nie zdalo egzaminu?

Pytam, poniewaz dwa lata temu zapytalam o to egzaminatora i powiedzial mi, ze nie mozna odmowic (a przeciez sila mnie do tego samochodu nie zaciagnie).

Natomiast egzaminator moze odmowic przeprowadzenia egzaminu z konkretnym kandydatem (to tez jego slowa).
bileterka
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota 26 stycznia 2013, 18:31

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez Makabra » niedziela 16 marca 2014, 10:08

Pewnie egzaminator Ciebie źle zrozumiał. W każdej chwili na własne życzenie możesz przerwać egzamin. Jak egzaminator do Ciebie podejdzie w poczekalni, to wystarczy że mu nie pokażesz dowodu osobistego i już dalej egzamin odbyć się nie może:)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez rusel » niedziela 16 marca 2014, 11:55

Czyli rozumiem, ze wtedy jest tak, jakby sie nie zdalo egzaminu?


jezeli osoba egzaminowana odmawia przeprowadzenia egzaminu ze wzgledu na egzamiantora itd to egzaminator musi potraktowac to jako przerwanie egzaminu na wniosek i wystawic wynik N, jest tez druga mozliwosc aby nie okazac dokumentu tozsamosci, wtedy egzaminator wstawi X co niczego obecnie to nie zmienia.

Egzaminator losuje w systemie z wlasnego profilu do ktorego sie loguje kandydata i z nim musi ten egzamin rozliczyc, system rowniez losuje mu pojazd na ktorym musi egzamin przeprowadzic. W uzasadnionych przypadkach jest mozliwosc zmiany pojazdu ze wzgledow technicznych.

Natomiast egzaminator moze odmowic przeprowadzenia egzaminu z konkretnym kandydatem


w przypadkach nakazanych ustawą m.in
nie ma dokumentow, nie mozna ustalic jej tozsamosci, jest po wplywem al. itd itd
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 17 marca 2014, 18:58

Myśle ze to dobry pomysł - iść do dyrekora i poprosić, a i egzminator bedzie szczęśliwy, bo jak widze "ciamajde" którą losuję 4 raz -- to zbyt szczęśliwy nie jestem...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 17 marca 2014, 22:58

oskbelfer napisał(a):Myśle ze to dobry pomysł - iść do dyrekora i poprosić, a i egzminator bedzie szczęśliwy, bo jak widze "ciamajde" którą losuję 4 raz -- to zbyt szczęśliwy nie jestem...


ktos widzi ciamajdę którą losuje 4 raz a ktoś inny może zobaczyć wrednego , czepialskiego i antysympatycznego egzaminatora którego juz sam widok zwłaszcza po raz 4ty przesądza wynik egzaminu już na samym wstępie ...
no cóż takie życie , punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez piotrekbdg » wtorek 18 marca 2014, 14:28

Jak egzaminator przesądza o oblaniu egzamu to zawsze możesz się odwołać i utrzeć mu nosa.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez rusel » wtorek 18 marca 2014, 23:06

jak się mają 4 razy do wrednego egzaminatora od 30 razy z cwaniakiem instruktorkiem godnym szefa osiedlowego lombardu.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez tomcioel1 » środa 19 marca 2014, 00:46

rusel napisał(a):jak się mają 4 razy do wrednego egzaminatora od 30 razy z cwaniakiem instruktorkiem godnym szefa osiedlowego lombardu.


tak się mają że cwaniak instruktorek , zwłaszcza w czasach niżu i nędzy szkoleniowej, długo nie pociągnie bo rynek go zweryfikuje dość szybko ...
a z wrednym egzaminatorem , zwłaszcza z zapleczem politycznym albo kolesiowskim (czyt. mundurowym) będzie gorzej ... - niektórzy są praktycznie nie do ruszenia ...
miałem jeszcze taką nadzieję że redukcje etatów zmienią i zweryfikują to środowisko ale ...
jest jak jest ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez ks-rider » środa 19 marca 2014, 10:44

I to ma byc demokracja, hmmmmmm, ja moge odmowic jazdy z danym egzaminatorem i moj Kursant moze odmowic zdawania jazdy z danym egzaminatorem, bo jezeli Kolo przegiol to niby z jakiej racji mam ponownie z nim jechac ?

Niby tylu egzaminatorow w tej Polsce a z takim problemem sobie.......

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez rusel » sobota 22 marca 2014, 10:52

oblewał wszystkie moje koleżanki


jakie koleżanki taki wynik egzaminu
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez Agatta » niedziela 23 marca 2014, 10:23

rusel napisał(a):jakie koleżanki taki wynik egzaminu

:)
Siedząc w poczekalni też dużo o moim egzaminatorze słyszałam, dużo złych rzeczy, jaki jest chamski, że oblewa za nic itd. Przedemną były 2 dziewczyny obie wróciły na siedzeniu pasażera zapłakane. Na egzaminatorze nie zostawiły suchej nitki bo je "niesprawiedliwie" oblał ale z tego co mówiły to wcale nie było tak "niesprawiedliwie". Jedna z nich przecież "by się zmieściła" :twisted: Mnie przepuścił mimo że egzamin mógł się skończyć już przy wyjeździe z WORDU bo zaliczyłam dosyć poważną wpadkę, trochę pokrzyczał, rzeczywiście najmilszy człowiekiem na świecie nie był ale uważam że opinie o egzaminatorach są w większości mocno przesadzone bo tworzą je właśnie osoby które egzamin oblały i chcą gdzieś swoją złość wyładować :lol:
koniec kursu: 09.01.14
21.01.14 teoria +, placyk +, miasto + :D
Agatta
 
Posty: 78
Dołączył(a): piątek 28 lutego 2014, 20:35

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez gorny7 » niedziela 22 lutego 2015, 14:13

cześć
a co robić z egzaminatorem który od pierwszego spotkania chamsko notorycznie dekoncentruje ,rozprasza kursanta ,wprowadza nerwowa atmosferę- czego wynikiem moga być błędy na egzaminie
od poczatki sie czepia
"to chyba nie Pani w tym dowodzie , Pani jest ślepa ,jak Pani jeżdzi ,samochód jest mądrzejszy, utrudnia Pani ruch , długo sie Pani zastanawia przy, każdej okazji- co Pani robi , Nie trzeba było przepuszczać tego pieszego..
etc

przed samymi egzaminami na sali ,Ja już Was znam może macie jakieś nowe przepisy Ruchu to sobie o nich porozmawiamy..

czy można sprawdzić jak wyglądało "losowanie" kursantów przed egzaminem ?
gorny7
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 22 lutego 2015, 13:59

Re: Czy mogę odmówić jazdy z egzaminatorem ?

Postprzez rusel » niedziela 22 lutego 2015, 14:22

czy można sprawdzić jak wyglądało "losowanie" kursantów przed egzaminem ?


Egzaminator uruchamia przycisk "wylosuj kolejną osobę". Wyobraź sobie jak z drukarki wychodzi kartka z danymi....

a co robić z egzaminatorem który od pierwszego spotkania chamsko notorycznie dekoncentruje ,rozprasza kursanta ,wprowadza nerwowa atmosferę- czego wynikiem moga być błędy na egzaminie
od poczatki sie czepia
"to chyba nie Pani w tym dowodzie , Pani jest ślepa ,jak Pani jeżdzi ,samochód jest mądrzejszy, utrudnia Pani ruch , długo sie Pani zastanawia przy, każdej okazji- co Pani robi , Nie trzeba było przepuszczać tego pieszego..
etc


Przecież nikt się ciebie nie czepia
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości