Egzamin praktyczny odwołanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez SpaceRanger » wtorek 04 marca 2014, 11:30

Witam,
dziś po raz drugi miałem egzamin praktyczny i na skrzyżowaniu skręcałem w lewo i wiadomo miałem przepuscic tych z prawej to przepusciłem dwa auta a trzecie się zatrzymało jakaś starsza Pani to ruszyłem a egzaminator mi mówi że wymusiłem pierwszeństwo i że koniec egzaminu. To jak mnie puściła to wiadomo że pojechałem a co mieliśmy obydwoje stac bo nie rozumie. Mogę się od tego odwołać? bo już potrzebne papierki wziąłem jak co. Z góry dizęki za odpowiedzi :)
SpaceRanger
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 04 marca 2014, 11:26

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Makabra » wtorek 04 marca 2014, 15:28

Nie napisałeś jakie to skrzyżowanie było. Więc nie wiadomo o co chodzi. Auta z lewej przepuściłeś?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Agatta » wtorek 04 marca 2014, 17:53

Mi instruktor cały kurs tłukł że nawet jak ktoś chce ci ustąpić to to jest wymuszenie :wink: Mówił żeby w takiej sytuacji zapytać egzaminatora czy mogę jechać bo mi ktoś ustępuje. A jak ktoś macha żeby jechać to mógł muchę odganiać :lol:
koniec kursu: 09.01.14
21.01.14 teoria +, placyk +, miasto + :D
Agatta
 
Posty: 78
Dołączył(a): piątek 28 lutego 2014, 20:35

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Makabra » wtorek 04 marca 2014, 18:34

Alb jest wymuszenie albo ktoś przepuszcza. Jedno wyklucza drugie. I niby to że egzaminator powie, że można jechać, zmienia nagle sytuacje na drodze i w jakiś magiczny sposób z przepuszczania nie robi się wymuszenie? :)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Grzego90 » wtorek 04 marca 2014, 20:17

W sumie to już sam nie wiem jak to z tym jest. Ale z drugiej strony, skoro babka nie poruszała sie, tylko czekała i Twoje ruszenie nie spowodowało zagrożenia to mógł sobie darować wg mnie. Widocznie niefart bo trafiłeś na służbiste.

A tak w ogóle to powinno być uregulowane odgórnie to korzystanie z uprzejmości w trakcie egzaminu.
Grzego90
 
Posty: 246
Dołączył(a): poniedziałek 11 lutego 2013, 16:19

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Makabra » wtorek 04 marca 2014, 21:53

Jest uregulowane. Nikt nie zabrania korzystać z uprzejmości, ale jak ktoś nie umie, to potem jest płacz że oblany egzamin.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Grzego90 » wtorek 04 marca 2014, 22:55

No to skoro jest uregulowane i faktycznie było tak jak napisał, to niech sie odwoła.
Grzego90
 
Posty: 246
Dołączył(a): poniedziałek 11 lutego 2013, 16:19

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez Makabra » wtorek 04 marca 2014, 23:07

Grzego90 napisał(a):No to skoro jest uregulowane i faktycznie było tak jak napisał, to niech sie odwoła.


Coś mi się wydaje, że zdający nie do końca wie jak było.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez kursantochota » sobota 08 marca 2014, 14:21

Ja na egzaminie miałem podobną sytuację - wyjazd z małej uliczki na większą, gdzie był korek. Nie wiedziałem co robić, więc nie skorzystałem z uprzejmości 2-3 aut, po czym stwierdziłem że nigdy nie wyjadę i pojechałem. Egzaminator nie uznał tego za błąd. Moim zdaniem musisz mu po prostu pokazać swoimi czynami, że wiesz o co chodzi :)
kursantochota
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela 19 stycznia 2014, 19:42

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez oskbelfer » sobota 08 marca 2014, 15:25

kursantochota napisał(a): Egzaminator nie uznał tego za błąd. Moim zdaniem musisz mu po prostu pokazać swoimi czynami, że wiesz o co chodzi :)


i to jest istota wszystkiego, trzeba wiedzieć co się robi, dlaczego się robi, jak się to robi i robić to z głową, a nie beczeć na forum.

Pisz odwołanie... ciekawy jestem jak to napiszesz....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez ks-rider » sobota 08 marca 2014, 16:04

Makabra napisał(a):Alb jest wymuszenie albo ktoś przepuszcza. Jedno wyklucza drugie. I niby to że egzaminator powie, że można jechać, zmienia nagle sytuacje na drodze i w jakiś magiczny sposób z przepuszczania nie robi się wymuszenie? :)


Zasada jest prosta, ten kto Cie przepuszcza niekoniecznie musi znac przepisy i miec PJ. Ty sie o nie ubiegasz i musisz pokazac, ze te przepisy znasz.

Pozatym, po kiego grzyba dajesz sie podpuscic ? Musiales jechac ? Egzaminator pistolet do skroni przylozyl i krzyczal, ze zastrzeli jak nie pojedziesz ?

Nastepnym razem stoj grzecznie i przepuszczaj, zjedz ostatni - wszystko skraca czas trwania egzaminu, porozmawiaj z polska reprezentacja pilki noznej jak to sie gra na czas :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez szerszon » sobota 08 marca 2014, 17:27

Jak to skraca ? U was dają PJ za stanie w korku ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez lith » sobota 08 marca 2014, 17:51

Nie można wymusić pierwszeństwa na stojącym pojeździe, przepisy są proste. Jak ten gość z naprzeciwka nie ruszył to spokojnie możesz się odwoływać

Inna sprawa, że jak na wszystkich egzaminach trzeba brać poprawkę na oceniającego. Jechać tak, żeby on był zadowolony i unikać sytuacji, w których może się do czegoś przyczepić. Bo nawet jak egzaminator nie ma racji to i tak jest się na straconej pozycji. Lajf is brutal.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez szerszon » sobota 08 marca 2014, 18:07

Nie można wymusić pierwszeństwa na stojącym pojeździe, przepisy są proste.

Tzn nie spowodujemy "istotnej zmiany prędkości" :D lub kierunku
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny odwołanie

Postprzez lith » sobota 08 marca 2014, 18:29

Chyba, że w niego wjedziemy :mrgreen:
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości