Kilka pytań o egzamin praktyczny na Suzuki Swift.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kilka pytań o egzamin praktyczny na Suzuki Swift.

Postprzez natkowa » poniedziałek 24 marca 2014, 21:26

Witam. Jutro zdaje egzamin praktyczny na Suzuki Swift. Taka jestem zdenerwowana, że już nic nie pamiętam. Mam kilka pytań

1. Instruktor uczył mnie robić łuk metodą na słupki.Tzn kiedy prawe lusterko mija 2 prawy słupek to mam wykonać pełny obrót kierownicą w prawo, a kiedy samochód znajduje się w pozycji równoległej do linii to wykonuje się pełny obrót w lewo. Zgłupiałam teraz po przeglądnięciu kilku postów i filmików. Mam wykonać obrót o 360 stopni czy o 180 stopni? Tzn kierownica nie ma być do góry nogami, tylko z powrotem w takiej samej pozycji?
2. Co muszę wykonać po zaparkowaniu? Zaciągnąć ręczny? Coś jeszcze?
3. Przygotowanie do jazdy. Najpierw ustawienie fotela, zapięcie pasów,, przekręcenie kluczyków, ustawienie lusterek, włączenie świateł mijania, wrzucenie biegu 1, uruchomienie silnika, zwolnienie ręcznego i ruszam? Czy jakoś inaczej?


Przepraszam za takie niby durne pytania, ale miałam bardzo kiepskiego instruktora a w tym momencie już nic nie wiem.
natkowa
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2014, 21:19

Re: Kilka pytań o egzamin praktyczny na Suzuki Swift.

Postprzez Agatta » poniedziałek 24 marca 2014, 22:09

Napiszę jak ja się uczyłam
1. 1 obrót czyli 180, jesteś równolegle do linii - prostujesz, warto jeszcze zerknąć w lewo i się upewnić że nie przywalisz w pachołek (może się zdarzysz jak skręcisz w złym momencie)
2. dać na luz
3. ustawiasz wszystko, odpalasz silnik, włączasz światła, mówisz egzaminatorowi że jesteś gotowa , rozglądasz się, jedziesz
koniec kursu: 09.01.14
21.01.14 teoria +, placyk +, miasto + :D
Agatta
 
Posty: 78
Dołączył(a): piątek 28 lutego 2014, 20:35

Re: Kilka pytań o egzamin praktyczny na Suzuki Swift.

Postprzez natkowa » poniedziałek 24 marca 2014, 22:51

na pewno 180? wszyscy mówią, że 360 stopni..
natkowa
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 24 marca 2014, 21:19


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości