Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Judzin » sobota 01 lutego 2014, 15:56

Czy ktoś z Was brał jakieś tabletki na lęk przed egzaminem na prawo jazdy? Wiem, że każdy odczuwa w jakimś stopniu lęk przed nim, i że lepiej nie przyjmować żadnych uspokajaczy, jednak mój lęk jest tak silny, że nawet nie wiem czy stawię się na ten egzamin, mimo, że już za niego zapłaciłam.

Ktoś coś słyszał jak można sobie pomóc farmakoligicznie?
Judzin
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 12 grudnia 2013, 14:47

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez kursantochota » sobota 01 lutego 2014, 18:41

Niestety zmartwię Cię, ale tego typu leki otępiają i nie są wskazane dla kierowców...niepokoi mnie bardziej Twoja postawa niż strach przed egzaminem. Proszki Ci coś dadzą ? Bez sensu. Bierz się za kierownicę i kręć, nie naprawiaj życia jakimiś prochami.

Masz prawo jazdy ? Nie.
Jak nie zdasz to czy będziesz miała prawo jazdy ? Nie.
Co masz do zyskania ? Dużo.
Co masz do stracenia ? Nic.

Nie martw się, każdy ma jakiegoś stresa. Ja bardzo chciałem podejść do tego na luzie, ale nóżka i tak lekko drgała na sprzęgle.
Nie bój się, jak nie jesteś idiotką (za przeproszeniem :) ) to dasz radę.
kursantochota
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela 19 stycznia 2014, 19:42

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez oskbelfer » sobota 01 lutego 2014, 18:53

Czego się boisz ?

Egzaminu ?

Egzaminatora?

Ze nie umiesz jeździć ?

Ze nie zdasz ?

Ze stracisz "stówke" czy "dwie stówki" ?

Ze niedopuszcą Cię do kolejnego egzaminu ?

Ze ktoś urwie Ci na egzaminie głowe ?

Ze ktoś urwie Ci głowę gdy nie zdasz ?


Egzamin na prawo jazdy możesz zdawać nawet co tydzień.

Czy egzamin gimnazjalny można zdawać co tydzień ?

Czy egzamin maturalny można zdawać co tydzień ?

Czego się boisz ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez jasper1 » sobota 01 lutego 2014, 19:38

Leki przeciwlękowe należą do substancji, po których nie wolno wsiadać za kierownicę - pogarszają sprawność psychomotoryczną.
Herbatki ziołowe na naprawdę paniczny lęk nie pomogą.

Jak dla mnie PJ nie jest warte przeżywania panicznego lęku.
Po co Ci to prawko, że aż tak się boisz i który raz zdajesz Judzin?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez aissak » sobota 01 lutego 2014, 20:22

Cześć!!!
Lepiej chyba nic nie brać,żeby nie osłabić koncentracji i żeby Cię to nie uśpiło.Ja też się bardzo denerwuję przed egzaminami.Znajomi polecali herbatkę z melisą ale na mnie to nie działa.Ostatnio przed egzaminem wzięłam jakieś tabletki z melisą na uspokojenie ale nie pomogło.Stres chyba po tych środkach mi się zwiększył bo się bałam(dodatkowo),żeby mi się po tym spać nie chciało za kierownicą.Jadąc na egzamin w pociągu byłam odrobinę senna ale jak już weszłam do WORDU senność minęła, ale stres został.Idź na egzamin nie ma co się poddawać przed, później możesz żałować,że nie poszłaś i kasa ci przepadła.Jeżeli to możliwe(nie zawsze jest możliwe) staraj się myśleć o tym co w danej chwili wykonujesz na egzaminie a nie o tym jak bardzo się boisz.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez tomcioel1 » sobota 01 lutego 2014, 23:42

jasper1 napisał(a):
Jak dla mnie PJ nie jest warte przeżywania panicznego lęku.


no popatrz , jak to sie fajnie mówi po fakcie ...
a moze dla kogoś prawko to przepustka do lepszego życia , lepszej pracy , przyszlości ???

jasper1 napisał(a):Leki przeciwlękowe należą do substancji, po których nie wolno wsiadać za kierownicę - pogarszają sprawność psychomotoryczną.

nie wszystkie ... poza tym może warto zaryzykować pogorszenie psychomotoryki zyskując lepsze samopoczucie ??? i w takim przypadku efekt końcowy może być dużo lepszy ...

ja sam kiedys bylem przeciwny wszlkiego rodzaju "wspomagaczom" ale życie przekonalo mnie że w niektorych przypadkach było to naprawde pomocne ...
uczyłem kiedys jedną Justyśkę - babsko jeździło naprawdę super , myślalem że zda od strzała a tu lipa ... jedno podejście , drugie , trzecie - już widze załamanie bo dziewczyna świadoma tego że potrafi jeździć... zdała za 5tym - jak sie nałykała ... najlepszy komentarz tatuśka "A nie moglas tak od razu ???"

inna sytuacja , kobitka pod 40kę , męczyla mnie o jakies środki , dobra mówię , jedziemy do apteki , wchodzimy i prosimy o coś ziołowego na uspokojenie - pani aptekarz "A co egzamin na prawo jazdy ? ja brałam to ..." - kobitka jechala ze mną na egzamin , który zresztą oblała , ale później wracała z nami i mówi: "wiesz ja naprawdę czuję sie teraz super , wiem że jeździlam bardzo dobrze i naprawdę dużo nie brakowało , egzaminator mnie tez pochwalil ... zdała za 2im , też na prochach

więc nie ma "jedynej słusznej prawdy" w tej kwestii , różni ludzie różnie znoszą stres, dla niektórych "wspomagacze" moga być naprawdę pomocne - jeżeli już sie decydujecie to kupcie sobie dużo wcześniej , najlepiej ziołowe , i przetestujcie jak sie czujecie biorąc okreslona dawkę ...

PS
jeden mi sie przyznał po fakcie że poszedł na egzamin zjarany , i zdał (oczywiście nie polecam) ... jedna artystka poszła na kacu , tez zaliczyła ... (to już w ogóle duże ryzyko tym bardziej że to sie da łatwiej wyczuć ...)
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Grzego90 » niedziela 02 lutego 2014, 00:34

Nie ma sie co nakręcać. To tylko pogorszy sytuacje. Ja tam sie nie przejmuje takimi sprawami. To nie ślub :D Co będzie to będzie. I tak na to wpływu nie mam. Szczerze powiem, że ciśnienie miałem dzień przed egzaminem, spać nie mogłem itd :D, ale jak już wszedłem do Wordu to w ogóle ze mnie emocje zeszły. Zdam to super, nie to przyjde tu jeszcze raz, aż do skutku. Kiedyś w końcu zdam. Idź z takim nastawieniem. A co do środków uspokajających to nie wiem, możesz próbować, ale czy podziała to nikt nie wie. Nie przejmuj sie, najlepsza metoda :P
Grzego90
 
Posty: 246
Dołączył(a): poniedziałek 11 lutego 2013, 16:19

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez jasper1 » niedziela 02 lutego 2014, 01:18

tomcioel1 napisał(a):
jasper1 napisał(a):
Jak dla mnie PJ nie jest warte przeżywania panicznego lęku.

no popatrz , jak to sie fajnie mówi po fakcie ...

Bo nie warte, stres przedegzaminacyjny, to nie jest paniczny lęk, jeśli ktoś przeżywa paniczny lęk, to nie warto.
Chyba mówimy o czymś zupełnie innym; panicznego lęku pewnie nigdy nie widziałeś, np. takiego, z powodu którego ludzie wysiadają w biegu z samochodu jadącego 50 km/h czy skaczą z piątego piętra, bo tego lęku nie wytrzymują.
Reszta to zwykle stres, choćby przedegzaminacyjny.

moze dla kogoś prawko to przepustka do lepszego życia , lepszej pracy , przyszlości ???

Dla każdego pewnie PJ to coś więcej, jakaś wartość, tylko właśnie jak się myśli za dużo, że to przepustka i że takie ważne albo jakiś element samooceny, a nie że to po prostu egzamin, jeden z wielu, to z tego przerostu motywacji poddane kontroli słabo zautomatyzowane czynności się na egzaminie rozjeżdżają i wykańcza pustka w głowie. Dlatego odpowiedź na pytanie po co mi to przeważnie pomaga dotrzeć do źródła lęku, się z nim zmierzyć i zobaczyć ważność egzaminu we właściwych proporcjach.
jasper1 napisał(a):Leki przeciwlękowe należą do substancji, po których nie wolno wsiadać za kierownicę - pogarszają sprawność psychomotoryczną.

nie wszystkie ... poza tym może warto zaryzykować pogorszenie psychomotoryki zyskując lepsze samopoczucie ??? i w takim przypadku efekt końcowy może być dużo lepszy ...

Ziółka w sprzedaży odręcznej z apteki na paniczny lęk nie pomogą, no chyba, że panicznym lękiem nazwiemy stres i sraczkę przedegzaminacyjną...
Właściwe leki przeciwlękowe (anksjolityki), to nie są środki, po których siada się za kierownicę.

jeden mi sie przyznał po fakcie że poszedł na egzamin zjarany , i zdał (oczywiście nie polecam) ... jedna artystka poszła na kacu , tez zaliczyła ... (to już w ogóle duże ryzyko tym bardziej że to sie da łatwiej wyczuć ...)

Jak nie polecasz, to po co piszesz?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 02 lutego 2014, 01:45

jasper1 napisał(a):Jak nie polecasz, to po co piszesz?


Słusznie prawisz :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Anfa » niedziela 02 lutego 2014, 04:00

będę ordynarna ;D

najlepsze lekarstwo na stres to sex :mrgreen:
STOP DLA CHEMII W JEDZENIU
Anfa
 
Posty: 304
Dołączył(a): piątek 01 lutego 2013, 16:04

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez kursantochota » niedziela 02 lutego 2014, 11:24

Ja w sumie prawko zrobiłem po 5 latach od skończenia 18-stki, więc nie ciążyła już na mnie taka presja ze strony osób finansujących interes, bo finansowałem sobie sam.
Prawo jazdy robiłem też dla samego siebie, trochę z ciekawości i trochę z nudów. Dlatego miałem mniej stresu, nie wiem jak jest u Ciebie.

Moim zdaniem musisz po prostu robić swoje, patrzeć na samą siebie i zwyczajnie jechać tak jak się nauczyłaś - OSK pokazało Ci wszystko czego potrzebujesz aby zdać. Musisz to tylko powtórzyć 8)
kursantochota
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela 19 stycznia 2014, 19:42

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez eLLLka » niedziela 02 lutego 2014, 16:20

Bagatelizowanie lęku przez jasper1 nie wygląda zbyt uprzejmie. Każdy ma inne odczucia, inny rodzaj przeżywania stresu.
Wystarczy zrobić sobie małe badanie, pochodzić po ulicy i popytać ludzi, z jakim lękiem kojarzy im się egzamin na prawo jazdy, i większość powie, że jest to jeden z większych stresów jakie doświadczyli w życiu. I ten stres nie wynika z nich samych, tylko jest efektem nadęcia jakie powstaje wokół tego egzaminu, do którego walnie przyczyniają się sami egzaminatorzy robiąc z egzaminu ogromne halo, jakby prowadzenie samochodu było tożsame z habilitacją profesorską - i tu jest sedno, a nie czepianie się człowieka, że to on ma problem.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Grzego90 » niedziela 02 lutego 2014, 16:40

Nie przesadzaj. Zdecydowana większość by parskła śmiechem i odpowiedziała, że ma inne stresy. Np jak tu przeżyć do pierwszego, a nie stres przed egzaminem na prawko. Stres jest, wiadomo, ale to nie koniec świata.
Grzego90
 
Posty: 246
Dołączył(a): poniedziałek 11 lutego 2013, 16:19

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez rusel » niedziela 02 lutego 2014, 18:21

najlepsze lekarstwo na stres to sex


badania pokazuja ze w stresie poziom libido spada, wiec pomysl nietrafiony
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez jasper1 » niedziela 02 lutego 2014, 18:30

eLLLka napisał(a):Bagatelizowanie lęku przez jasper1 nie wygląda zbyt uprzejmie.


A kto tu coś bagatelizuje?
Może raczej zbyt poważnie potraktowałam sformułowanie "paniczny lęk", bo wierzę, że można go doświadczać w związku z egzaminem i wiem, że może totalnie dezorganizować czyjeś zachowanie.
Dlatego właśnie z uporem twierdzę, że na to ziołowe środki bez recepty nie pomogą. Do tego potrzebna jest pomoc fachowców od zdrowia psychicznego i na lekach, które zaproponują za kierownicę siadać nie wolno. Natomiast coś nad czym można samemu zapanować albo wyciszyć ziołowymi preparatami, to zwykły stres, jakich wiele w życiu codziennym.
Natomiast to, że Ty eLLLka panicznego lęku nie miałaś, tylko zwykłą sraczkę przedegzaminacyjną :lol: i w związku z tym czujesz się osobiście dotknięta tym, co piszę i jak zwykle szukasz we wszystkich winy, byle nie w sobie, nijak mnie nie wzrusza 8)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości