Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Anfa » niedziela 02 lutego 2014, 20:00

tożsame z habilitacją profesorską


eLLLka
Bardzo mi przykro to pojęcie nie istnieje w języku polskim.
Można robić habilitację, (piszę się praca i przedstawia wnioski na kworum, na ogół Rady Wydziału konkretnej uczelni), robi to doktor i po czymś takim ma dr hab.
Jeżeli chodzi o profesurę to, muszę Cię zmartwić to nadaje Belweder po zaopiniowaniu przez 3 profesorów dorobku naukowe kandydata, nominacja jest odbierana w Warszawie.
Oczywiści istnieją takie twory jak dr hab. …. Prof. UŚ, UW, czy innej uczelni, ale to dalej jest osoba z tytułem dr hab. a dla potrzeb uczelni posiada również tytuł Profesora (od tyłu), jednakże nie może się formalnie tym tytułem na świecie
STOP DLA CHEMII W JEDZENIU
Anfa
 
Posty: 304
Dołączył(a): piątek 01 lutego 2013, 16:04

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez eLLLka » niedziela 02 lutego 2014, 20:30

Jaki typowy jad nasz powszechny. Judzin prosi o zwykłą radę, bo przecież lęk przed egzaminem na prawo jazdy jest podkręcony do ekstremum, ale nie, ja opowiadam banialuki i trzeba mi tu wyjeżdżać z wywodem na temat profesury i habilitacji i oczywiście wordy są kryształowe, sprawiedliwe i szlachetne a egzaminatorzy cud-miód witający zdających szerokim uśmiechem i ujmującą uprzejmością, więc skąd ten paniczny lęk? No jak to skąd - to egzaminowany osioł do entej potęgi wie tyle co zje, a nie wie, że jazda samochodem jest przeznaczona tylko do wybranych, a do tego zaklętego kręgu żaden kursant nie powinien się nigdy przymierzać.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Anfa » niedziela 02 lutego 2014, 21:17

Ja tam uważam że nie ma się co bać, są trudniejsze egzaminy w życiu niż prawo jazdy. I każdy jakieś egzaminy w życiu przechodzi, i należy się przyzwyczaić do tego. Matura, studia, urodzenie dziecka, prawo jazdy, to wszystko stanowi stres.
Ja się przed 2 egzaminem stresowałam nie tym czy umiem, tylko tym, że już tyle kasy w to wrzuciłam, że mi maż nie da na następny, że praktycznie całą pensje oddałam na dodatkowe jazdy. Strach to nie choroba a stan umysłu i to co sobie człowiek wmówi, a będzie jak będzie jak sie trafi i tyle.
A ty ellka nie opowiadaj bajek o misiu uszatku, to to wygląda bardziej jak bajka o coralgolu ;>
:mrgreen:
STOP DLA CHEMII W JEDZENIU
Anfa
 
Posty: 304
Dołączył(a): piątek 01 lutego 2013, 16:04

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 02 lutego 2014, 23:12

rusel napisał(a):
najlepsze lekarstwo na stres to sex


badania pokazuja ze w stresie poziom libido spada, wiec pomysl nietrafiony


Rusel - znaczy, że Ty lepiej od Anfy wiesz co to jest libido --- heheheh :) ?

eLLLka napisał(a):Jaki typowy jad nasz powszechny.


No to raczej można w Twoich wypowiedziach można zobaczyć

Judzin prosi o zwykłą radę, bo przecież lęk przed egzaminem na prawo jazdy jest podkręcony do ekstremum, ale nie, ja opowiadam banialuki i trzeba mi tu wyjeżdżać z wywodem na temat profesury i habilitacji


Sama zaczęłaś o habilitacji..

oczywiście wordy są kryształowe, sprawiedliwe i szlachetne a egzaminatorzy cud-miód


Kryształy to u szklarza

Sprawiedliwość - tego nawet w sadzie nie ma --- tam są wyroki

Szlachetność to wspaniała cecha i wielu egzaminatorów to ludzie szlachetni, podobnie jak całą rzesza ludzi o innych profesjach..


witający zdających szerokim uśmiechem i ujmującą uprzejmością, więc skąd ten paniczny lęk?


A zdający mają żale --- bo egzaminator się usmiechał (śmiał) albo się nie uśmiechał ----- znana śpiewka pokrzywdzonych przez wordy


No jak to skąd - to egzaminowany osioł do entej potęgi wie tyle co zje, a nie wie, że jazda samochodem jest przeznaczona tylko do wybranych, a do tego zaklętego kręgu żaden kursant nie powinien się nigdy przymierzać.


Jakiś egzaminator powiedział Ci na egzaminie że jesteś oślicą do entej potęgi ?

Jazda samochodem po drogach publicznych jest dla tych kórzy, posiadają prawo jazdy

Tak się zastanaiam - skrzywdził Cię ktoś ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez kenmei » poniedziałek 03 lutego 2014, 01:09

Do autorki posta:
A może spróbuj z innej strony. W WORDach są psychologowie i możesz się z takim umówić na spotkanie i pogadać o swoim lęku przed egzaminem. Podobno wielu taka rozmowa pomaga i potem podchodzą do egzaminu inaczej nastawieni, bardziej opanowani.

Też myślę, że na taki paniczny lęk ziołowe tabletki nie pomogą, a po czymś mocniejszym już nie wolno wsiadać za kółko.
kenmei
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 07 stycznia 2014, 14:38

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 03 lutego 2014, 02:13

Albo porozmawiaj z tymi, którzy zdali za pierwszym razem - niechaj opowiedzą, jak to było na ich egzaminie...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Anett » wtorek 04 lutego 2014, 00:02

Nie ma co się bać... Egzamin to tylko sprawdzian umiejętności. W L są kamery więc zawsze można się odwołać.


Robiąc prawko na B byłam zrezygnowana i bralam środki na uspokojenie... Minął rok odkąd zdałam na B... W między czasie bezstresowo zdałam praktyczne i teoretyczne A2 i C za 1 razem

Co mi pomaga ? Melisa z rana przed egzaminem, spokojna muzyka oraz jazdy w dniu egzaminu- nadają pewności siebie
I zasada- im mniej osób wie tym lepiej
Powodzenia !! :D
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez kenmei » wtorek 04 lutego 2014, 00:38

O tak! Jazdy przed egzaminem dużo dają. Ja wzięłam sobie kilka godzin na dniach przed egzaminem i z rozpędu poszłam na egzamin, czułam się pewniej i byłam oswojona z jazdą i zdałam :)

Teraz mam prawko i dopiero się boję jak wyjeżdżam na ulicę, bo już nie ma tej "L-ki" na dachu :roll:

Egzamin to był przy tym pikuś.

Dużo daje pójście na egzamin z osobą towarzyszącą, która będzie Cię zagadywać i rozluźniać podczas oczekiwania na wywołanie na plac. Ja jeszcze robiłam kilka razy taki gest jakbym ściągała z siebie stres i go wyrzucała (strzepywała) z głębokim wydechem. Pomagało mi to :)
kenmei
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek 07 stycznia 2014, 14:38

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez oskinstruktor » wtorek 04 lutego 2014, 11:44

Jak dla mnie w takim przypadku ogromną rolę powinien tu odegrać instruktor. To do niego będzie należało "odpowiednie nastawienie" kursanta. Naszym celem jest nie tylko nauczenie kursanta jeździć, ale bardzo często przygotowanie psychologiczne do egzaminu. Z doświadczenia ( co prawda krótkiego ale zawsze) wiem, że to czasem trudniejsze niż nauczenie kogoś prowadzenia samochodu.

Nie doczytałem, czy nie jest napisane? To jest osoba przed czy w trakcie kursu?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez Anett » wtorek 04 lutego 2014, 14:02

Osoba która podchodzi do praktycznego tzn po kursie

Ja tam po doszkoleniu u solidnego instruktora zdałam na B od razu, teraz A2 i C u niego też robiłam i od razu zdałam.
Od podejścia instruktora dużo zależy. Z moim się fajnie jeździ, super tłumaczy wszystko a efekty są najważniejsze :D
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez furby » wtorek 11 lutego 2014, 23:33

Instruktorzy jezdza po trasach egzaminacyjnych i autami takimi jak na egzaminie. Wiec jak kursant(ka) moze stresowac sie? A mimo to taka osoba potrafi oblac.
furby
 

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez bezprawa » sobota 15 lutego 2014, 12:16

oskbelfer napisał(a):Szlachetność to wspaniała cecha i wielu egzaminatorów to ludzie szlachetni, podobnie jak całą rzesza ludzi o innych profesjach..


Szlachetność to wspaniała cecha i wyjątkowo rzadka wśród egzaminatorów. Dlaczego? Dlatego, że egzaminatorzy mają władzę nad egzaminującymi, a zarówno teoria jak i praktyka pokazuje, że jeżeli ktoś ma nad kimś władzę to z reguły nadużywa jej dla własnych celów. A to jest źródło władzy egzaminatorów:

oskbelfer napisał(a):Jazda samochodem po drogach publicznych jest dla tych kórzy, posiadają prawo jazdy


Egzaminator to ktoś kto zarabia na tym, że ludzie podchodzą do egzaminów, więc w jego interesie jest, by ludzie zdawali po kilkanaście - kilkadziesiąt razy. Stąd wynika stres zdających, podsycany dodatkowo przez egzaminatorów.
bezprawa
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 29 stycznia 2014, 22:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez zielony95 » sobota 15 lutego 2014, 22:43

ja nie wiem ja przy swoim egzaminie nie miałem wcale stresu nie wiem jakoś psychicznie się do tego przygotowywałem jakieś 2 dni . pomyślałem sobie tak przecież jeździłem samochodem z instruktorem 15 razy więc czego się stresować jak miałem egzamin praktyczny to tak się nastawiłem tak jak bym jechał z instruktorem bo np ten co z nim jeździłem to nie wiem nie mógł. bo ten wydaje polecenia i ten. a jak to może wyglądać przecież jak będziesz jeździł jak ktoś będzie obok ciebie to też będziesz miał stresy że ktoś jedzie z tobą ? to tego trzeba podchodzić na luzie trzeba być nastawionym pozytywnie i tylko myśleć aby zdać za pierwszym ja tak myślałem że idę zdam teorie i praktykę od razu w jeden dzień bo tak byłem zmobilizowany do tego. bo jak się będziesz denerwował to zawsze a to zapomnisz świateł włączyć albo podczas jazdy jakiś głupi błąd popełnisz i lipa będzie z tego. trzeba myśleć pozytywnie i się nie stresować. leków nie polecam bo mogą być gorsze nawet od tego stresu ;) pozdrawiam
zielony95
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 15 lutego 2014, 22:30

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez tomcioel1 » sobota 15 lutego 2014, 23:18

zielony95 napisał(a):ja nie wiem ja przy swoim egzaminie nie miałem wcale stresu nie wiem jakoś psychicznie się do tego przygotowywałem jakieś 2 dni . pomyślałem sobie tak przecież jeździłem samochodem z instruktorem 15 razy więc czego się stresować jak miałem egzamin praktyczny to tak się nastawiłem tak jak bym jechał z instruktorem bo np ten co z nim jeździłem to nie wiem nie mógł. bo ten wydaje polecenia i ten. a jak to może wyglądać przecież jak będziesz jeździł jak ktoś będzie obok ciebie to też będziesz miał stresy że ktoś jedzie z tobą ? to tego trzeba podchodzić na luzie trzeba być nastawionym pozytywnie i tylko myśleć aby zdać za pierwszym ja tak myślałem że idę zdam teorie i praktykę od razu w jeden dzień bo tak byłem zmobilizowany do tego. bo jak się będziesz denerwował to zawsze a to zapomnisz świateł włączyć albo podczas jazdy jakiś głupi błąd popełnisz i lipa będzie z tego. trzeba myśleć pozytywnie i się nie stresować. leków nie polecam bo mogą być gorsze nawet od tego stresu ;) pozdrawiam


to wszystko prawda , wszystko fajnie , niestety w większości są to puste frazesy i marzenia - bo co znaczy "nie denerwuj się" czy "podejdź do tego na luzie" - to są sprawy na które mamy wpływ dość ograniczony ... i idziemy na egzamin podenerwowani , jedni bardziej , inni mniej , do tego egzaminatorzy często swoją postawą "dokladaja do pieca" ...
taki egzamin jest bardzo podobny do sportu , żeby Stoch trzasnął 2 złota to musiał nad tym pracować cały sztab ludzi , z psychologami na czele ...
a kto ma wam pomóc ? napewno ważne jest podejście instruktora , ale nie oczekujcie w tej dziedzinie od niego cudów - tu raczej mozecie sie spodziewac nauki jeżdżenia czy wykonywania podstawowych manewrów , a stres - to juz w większości wasz problem , no i niestety jak sie okazuje wasz największy wróg w czasie egzaminu ...
można spróbowac różnego rodzaju technik relaksacji , jest tez pomysł żeby jak już podchodzi do was egzaminator spróbowac sobie szybko wyobrazić go w jakiejś śmiesznej sytuacji ...

Najgorsze jak dla mnie to jednak przesłanie "Nie denerwuj się !!!!"
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Paniczny lęk przed egzaminem na prawo jazdy

Postprzez droid83 » niedziela 16 lutego 2014, 07:08

Mimo iż założyłem sobie, że do egzaminu podejdę na luzie w poczekalni WORDu stres się pojawił. Potem jeszcze egzaminator dolał trochę oliwy do ognia podnosząc na mnie głos gdy zacząłem ustawiać fotel, lusterka itd, a on kazał mi zacząć od uruchomienia silnika. Gdy jednak wyjechałem na miasto postąpiłem tak jak @zielony95 - również wyobraziłem sobie , że obok siedzi instruktorka zamiast egzaminatora. Stres minął, skupiłem się na zadaniach i po 28 minutach powrót do WORDu (po stronie kierowcy)
droid83
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 14 lutego 2014, 08:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości