Przy którym słupku skręcac? (łuk)

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez jasper1 » środa 14 maja 2014, 23:13

szerszon napisał(a):
Równie dobrze mogli 10-20 lat temu robić ten łuk na wyczucie.

Tego sie nie zapomina jak jazdy na rowerze.

Też mi się tak wydaje. Nauka na czuja rozwija psychomotorykę, uczy obserwacji i rozumienia zachowania auta, a "metoda", to tylko ściąga.
Ja tu widzę analogię z różnicą pomiędzy nauką w tradycyjnej szkole walki poprzez obserwację i naśladowanie mistrza, a drogą na skróty typu ugnij nogę w kolanie o 30 stopni, odchyl stopę o 45.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez lith » czwartek 15 maja 2014, 14:45

szerszon napisał(a):
Równie dobrze mogli 10-20 lat temu robić ten łuk na wyczucie.

Tego sie nie zapomina jak jazdy na rowerze. Nie musieli przez 20 lat łuku robić. Wystarczy ,że prostopadle tyłem parkowali albo zawracali.


Imo właśnie znaczenie ma to, czy przez te 20 lat tyłem parkowali, zawracali, czy gdzieś cofali, a nie to, czy i jak kiedyś łuk zrobili. Ktoś kilka razy będzie musiał gdzieś wycofać się nauczy dokładnie tego samego, czego by się nauczył na łuku.
Cofanie nie jest jakąś wiedzą tajemną, której jak nie wyćwiczymy do perfekcji na kursie to się nigdy nie nauczymy. Jak we wszystkim tutaj najważniejsza jest praktyka.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez szerszon » czwartek 15 maja 2014, 14:57

Ktoś kilka razy będzie musiał gdzieś wycofać się nauczy dokładnie tego samego, czego by się nauczył na łuku.

Widocznie nie musieli :wink:
Cofanie nie jest jakąś wiedzą tajemną, której jak nie wyćwiczymy do perfekcji na kursie to się nigdy nie nauczymy. Jak we wszystkim tutaj najważniejsza jest praktyka.

Pooglądaj egzaminy pezetów :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez kursantka84 » wtorek 03 czerwca 2014, 08:53

@Theeneida77 absolutnie się z Tobą zgadzam. To żadna nauka, jak wyuczysz się na pamięć schematu, a nie czujesz auta, odległości czy nie potrafisz patrzeć w lusterka. Juz po samym tym jak instruktor Cię uczy można powiedzieć ile jest wart... Na szczescie mi sie udalo i nauka byla bardzo rozsądna. Bardziej na kierowce, niż na zdanie egazaminu, a i tak egazm pozytywny - za pierwszym podejsciem :)
kursantka84
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 04 lutego 2014, 14:17

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez eugeniusz » piątek 08 sierpnia 2014, 19:26

W sprawie łuku mam jeszcze jedno ważne pytanie: Obok którego pachołka mam zacząć skręcać i ile mam skręcić kierownicą przy jeździe w przód? Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż prawdopodobnie wskutek znacznego stresu nie zdałem przez to swojego praktycznego egzaminu. Niestety nie stać już mnie na kolejne jazdy doszkalające a chciałbym jakoś to prawko zdać. proszę o wyrozumiałość i czekam na porady.
eugeniusz
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 24 czerwca 2014, 20:43

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez szerszon » piątek 08 sierpnia 2014, 23:23

To już chyba jest żart. Jazda na łuku do przodu na "sposób" ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez HaPe000 » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:04

del
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 sierpnia 2014, 00:34 przez HaPe000, łącznie zmieniany 1 raz
logout ready
HaPe000
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 02 sierpnia 2014, 17:01

Re: Przy którym słupku skręcac? (łuk)

Postprzez szerszon » niedziela 10 sierpnia 2014, 23:28

A to macie podziałke na kierownicy na kursie ? I wiadomo ile to 1/8 obrotu ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości