Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez viptv » sobota 11 stycznia 2014, 00:30

Moze opisze co sie stalo. Gdy pierwszy raz przyszedlem na egzamin, bylem zapisany na teoretyczny i praktyczny.
Pan sprawdzając dowod powidzial, ze nie moge przystapic do egzaminu teoretycznego, gdyz moj dowód jest przeterminowany.
I ze jak bede mial dowod to zebym sie zapisal na inny termin, oraz ze przepada mi 30 zl za egzamin teoretyczny ale 140 za praktyczny przechodzi na następny raz.
Tak sie złożyło, ze jeszcze tego samego dnia miałem nowy dowod, wplacilem 30 zl i zapisałem, za nastepne 2 dni.

Zadałem wszystko za 1 razem. Po 1 tygodniu poszedłem do urzędu i okazało sie ze moje papiery nie wpłynęły.

Po kilku dniach otrzymałem poleconym pismo.
Obrazek

I tu mam pytanie, czy mi to 140 zl. przpadlo? przeciez jak sie nie zda teori to przechodzi to na nastepny raz.
W ogole nie mam potwierdzen wplaty bo oddaje sie to potwierdzenie w okienku.

Zreszta warunkiem zapisania sie na egzamin jest oddanie potwierdzenia wplaty.

Co mam zrobic w tej sytuacji? czy ktos z was zna sie na przepisach ośrodków WORD ?
viptv
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 03 stycznia 2014, 00:06

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez michal939 » sobota 11 stycznia 2014, 00:48

viptv napisał(a): czy mi to 140 zl. przpadlo? przeciez jak sie nie zda teori to przechodzi to na nastepny raz.

Pierwsze słyszę,ja byłem poinformowany ze w razie gdybym zapisał się na egzamin teoretyczny + praktyczny i niezdał teoretycznego to przepada 170 zł.
michal939
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 17 lutego 2013, 13:42

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez jasper1 » sobota 11 stycznia 2014, 00:56

A kontaktowałeś się z word pod podanym nr telefonu i wyjaśniłeś skąd mogło wziąć się zamieszanie z Twoją brakującą wpłatą, bo chyba od tego należy zacząć?
Tematu nie śledzę, ale z tego co pamiętam tu z forum, to faktycznie kwestia opłat tak została w końcu uregulowana, że przy oblanym teoretycznym kwota za praktyczny nie przepada.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez FranekKimono » sobota 11 stycznia 2014, 02:25

Wg mnie nie przepadają pieniądze tylko przechodzą na kolejny egzamin . Ja gdy zapisywałam się na praktykę ktos obok właśnie nie zdał teorii i wpłacił kolejny raz 30 zł za teorię mając opłaconą całość wcześniej i kobieta w okienku mówiła,że te pieniądze widnieją na jego profilu i ma teraz jaką tam określoną kwotę do wykorzystania. Przeszłabym się bezpośrednio do WORD i wyjaśniła, dopytała jak wygląda sytuacja z opłacaniem egzaminu.

michal939 napisał(a):
viptv napisał(a): czy mi to 140 zl. przpadlo? przeciez jak sie nie zda teori to przechodzi to na nastepny raz.

Pierwsze słyszę,ja byłem poinformowany ze w razie gdybym zapisał się na egzamin teoretyczny + praktyczny i niezdał teoretycznego to przepada 170 zł.

Poza tym czemu miałoby przepadać jeżeli nie zdało się teorii a wpłaciło całą kwotę? A ktoś kto wpłacił najpierw tylko za teorię stratny nie jest? To by było nie fair
FranekKimono
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 09 stycznia 2014, 19:39

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez oskbelfer » sobota 11 stycznia 2014, 08:41

Gdzie robiłeś wpłatę - jeśli na poczcie - to tam mają ślad i powinni Ci jakieś potwierdzenie ("taką niby kopie" nie wiem jak to fachowo nazwać)

Jelsi w ajencji banku czy banku - podobnie -----------to że nie masz "swistka wpłaty" nie oznacza, że w banku jesteś bezsilny ------oni mają "ślad"

Bezwzglednie idz do wordu i pogadaj z autorem listu, napewno wszystko się wyjasni na Twoją korzyść --- jesli gość w WOrdzie będzie, coś ściemiał - wówczas pisz pismo do dyrektora wordu, a potem marszałka...

Z moich informacji wynika, ze pieniadze nie przepadają, ale tutaj idzie o coś innego ---oni nie widzą kasy --- bo może coś w wordzie sobie źle kliknęli lub poprostu dowód wpłaty gdzieś się "zapodział" i jest to tzw. złośliwość rzeczy martwych --- nie miałeś dowodu i normalnie jak "właścieciel dowodu" orientuje się to wyrabia nowy ----a to trwa jakiś czas...

Ty chyba poszedłeś z "premedytacją" na egzamin licząc że egzaminator nie sprawdzi ważności dowodu, on sprawdził, zrobił się 2 dniowy poślizg, gdyż nowy dowodzik sie pojawił, ale w między czasie inny papierek zaginął --- widać było Ci pisane "fatum"...

Reasumując - zdobądź kopie wpłaty, pogadja z wordzie - bo kaska nie przepada...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez aleo » sobota 11 stycznia 2014, 09:43

Sprawa jest prosta. Jeżeli z egzaminu teoretycznego uzyskasz wynik negatywny wniesiona opłata za egzamin praktyczny przechodzi na następny termin.Ale ty nie przystąpiłeś do egzaminu w wyznaczonym terminie z twojej winy (nie posiadałeś odpowiedniego dokumentu) wobec tego cała opłata za egzamin przepada.Widocznie dopiero po egzaminie WORD to zauważył.
aleo
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota 11 stycznia 2014, 09:35

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez yoohoo » poniedziałek 13 stycznia 2014, 13:31

Niestety, wydaje mi się, że Aleo ma rację
yoohoo
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 10 stycznia 2014, 17:29

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez viptv » środa 15 stycznia 2014, 12:33

aleo napisał(a):Sprawa jest prosta. Jeżeli z egzaminu teoretycznego uzyskasz wynik negatywny wniesiona opłata za egzamin praktyczny przechodzi na następny termin.Ale ty nie przystąpiłeś do egzaminu w wyznaczonym terminie z twojej winy (nie posiadałeś odpowiedniego dokumentu) wobec tego cała opłata za egzamin przepada.Widocznie dopiero po egzaminie WORD to zauważył.



dzieki za odpowiedz. czy jakas podstawa prawna sie.na to znajdzie?
viptv
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 03 stycznia 2014, 00:06

Re: Pomocy dziwna sprawa, problem po zdanym egzaminie

Postprzez yoohoo » środa 15 stycznia 2014, 16:26

Poszukaj na stronie swojego WORD-u
yoohoo
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 10 stycznia 2014, 17:29


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 77 gości