A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Vulwsztyn » wtorek 07 stycznia 2014, 18:05

Witam!

Mam następujący problem: dwakroć nie mogłem (fizycznie) zdać na prawo jazdy A1, ponieważ mam 2 metry wzrostu oraz chciałbym się w związku z tym odwołać.

Dwakroć w ciągu ostatniego roku (tj. 2013) próbowałem zdać test praktyczny na A1, ale mi się nie udało, gdyż odpadłem na pierwszym zadaniu wymagającym jazdy (slalom wolny).
Pierwsze podejście: podparcie na "ósemce" i zgasł silnik przed drugą częścią.
Drugie podejście: 2 podparcia na drugiej części slalomu wolnego, spowodowane tym, że skręcałem zbyt słabo w danym kierunku ponieważ blokowałem sobie kolanami kierownice, a nie chciałem wjechać w "słupek".
Motocykl (Yamaha YBR) jest dostosowany do kogoś o wzroście max. 1,80 m,a ponadto silnik jest strasznie słaby. Siedząc na miejscu kierowcy (normalnie, a nie na "tylnym", tj. pasażera) nie mogę zdać tegoż zadania co prosto wynika z tego, że blokuję kolanami kierownicę.
Motor nie był w żaden sposób spersonalizowny tj. nie dostosowano wysokości kierownicy etc., a nie chciałem siedzieć na miejscu pasażera, ponieważ już wcześniej (za pierwszym razem) spotkałem się ze złośliwymi uwagami ze strony egzaminatora, że "jakoś dziwnie" siedzę. Teraz wiem, że jeżeli podejdę do egzaminu jeszcze raz to będę musiał siedzieć na pasażerskim.
Pytanie brzmi: czy mogę się jakoś odwołać od wyniku egzaminów w związku z moim wzrostem i brakiem jakiegokolwiek dostosowania pojazdu?
czy istnieją jakieś przepisy obligujące egzaminatora do przystosowania motocylka do zdającego podniesienia kierownicy etc. (ponieważ ja nie noszę kluczy imbusowych, ani żadnych innych po kieszeniach)?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Przepraszam za ewentualne nieścisłości.
Za posty typu: "to nie ich wina", "naucz się jeździć" także dziękuję, ale proszę o nie publikowanie ich.

WORD w Poznaniu (jedno z niewielu miejsc gdzie można jeszcze spotkać szalejącą w najlepsze komuną)
Vulwsztyn
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 25 października 2013, 19:14

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Adiii » wtorek 07 stycznia 2014, 21:14

Za posty typu: "to nie ich wina", "naucz się jeździć" także dziękuję, ale proszę o nie publikowanie ich

Sorry ale muszę. Co do cholery robiłeś na kursie?
Mam 190cm wzrostu i 45tys km na małej CBR125 za sobą. Żeby było śmieszniej ćwiczę gymkhanę i ostatnio wywalczyłem podium w amatorach. Myślisz że to wina motocykla? Nie. Nawet na pockecie zrobisz ósemki, slalomy i inne pierdoły, to kwestia techniki.
Jestem pewien, że nie masz pojęcia gdzie i jak trzymać stopy, kolana, jaka powinna być pozycja tyłka, gdzie powinieneś kierować głowę, jak operować na półsprzęgle. Tego przez neta się nie nauczysz. Sugeruję dokupić jazdy u kogoś kto nauczy Cię jeździć, a nie tylko udostępni motocykl.

Pozdro!
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez oskbelfer » wtorek 07 stycznia 2014, 21:40

Możesz podstawić na egzamin swój motocykl - warunkiem jest by motorek spełniał wymagania...

Pretensje do WORDU, że mają taki motor są kuriozalne... to tak jakby word miał do Ciebie pretensje że masz 2 metry wzrostu...

a w WORD w Poznaniu nie ma komuny --- zresztą pewnie nawet nie wiesz co oznacza to słowo...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Vulwsztyn » środa 08 stycznia 2014, 18:12

Dzięki wielkie za informacje o motocyklu, ale uważam nadal, że państwowa instytucja, która zarabia niemało powinna dawać ludziom do wyboru motocykle, na których mogą zdawać.
Przez "komunę" miałem na myśli podejście do "klienta" takie jak w gospodarce centralnie kierowanej (trochę nagiąłem znaczenie togo słowa).

Jeszcze raz dziękuję i ponawiam pytanie czy mogę się jakoś odwołać, wiem, że nie do końca ich wina, ale radbym odzyskać te 360zł, za które nie dostałem nawet szansy?
I jeszcze chciałbym spytać czy w tej Yamasze YBR można dostosować (podnieść) kierownicę?

Moje uwagi o moim wzroście mogą powodować wrażenie egoizmu, ale czuję się oszukany z uwagi na fakt, iż fizycznie nie mogłem zdać egzaminu (blokowałem kolanami kierownicę ).
Vulwsztyn
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 25 października 2013, 19:14

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Michal9191 » środa 08 stycznia 2014, 21:02

Odwołać się zawsze masz na to 14 dni od egzaminu wiadomo tylko czy ktoś to uwzględni ??
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez skov » środa 08 stycznia 2014, 21:16

Vulwsztyn napisał(a):Dzięki wielkie za informacje o motocyklu, ale uważam nadal, że państwowa instytucja, która zarabia niemało powinna dawać ludziom do wyboru motocykle, na których mogą zdawać.


Ta instytucja ma szczegółowe wytyczne co do warunków technicznych i ich niezbędnego wyposażenia w odniesieniu do każdej z kategorii na które przeprowadza egzaminy. I takie warunki motocykl na którym zdawałeś zapewne spełniał.

Vulwsztyn napisał(a):Jeszcze raz dziękuję i ponawiam pytanie czy mogę się jakoś odwołać, wiem, że nie do końca ich wina, ale radbym odzyskać te 360zł, za które nie dostałem nawet szansy?


Odwołać się możesz w każdej chwili ale na zwrot kosztów nie licz bo po stronie WORD wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem.
Rozwiązanie podsunął ci oskbelfer, skorzystaj bo nikt ci na egzaminie kierownicy nie będzie podnosił.

Vulwsztyn napisał(a):I jeszcze chciałbym spytać czy w tej Yamasze YBR można dostosować (podnieść) kierownicę?

Moje uwagi o moim wzroście mogą powodować wrażenie egoizmu, ale czuję się oszukany z uwagi na fakt, iż fizycznie nie mogłem zdać egzaminu (blokowałem kolanami kierownicę ).


to ile ty mierzysz od stopy do kolan??
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez oskbelfer » środa 08 stycznia 2014, 21:16

Vulwsztyn napisał(a):
Moje uwagi o moim wzroście mogą powodować wrażenie egoizmu, ale czuję się oszukany z uwagi na fakt, iż fizycznie nie mogłem zdać egzaminu (blokowałem kolanami kierownicę ).


Skończ chłopie biadolić, ja mam 190 (no fakt to 10 cm mniej, kóre może robic różnice) ale nie przyszło mi nigdy do głowy że to może być "motywem" odwołania..

Możesz pisać odwołanie, ale ono nie ma sensu gdyż word nie jest zobligowany by pod Ciebie konfigurować motocykl.....

W moim wordzie kupowano nowe motory pod niskie osoby, osobiście wolałem większy motor, ale osobom wysokim łatwiej sie podpierać niż tym którym "brakuje nóg" ---- a przecież word mógł wyjsć z załozenia co nas to interesuje --- jak ktoś jest "kurdupel" nie musi zdawać na "wysokim" motocyklu....


Napiszę jeszcze raz --------- mozesz zdawać na własnym motocyklu, ale word nie musi kupować innego czy ustawiać kierownicy tylko dlatego że ty masz 2 metry
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Adiii » środa 08 stycznia 2014, 21:51

Kolego chyba nie zrozumiałeś.
Problemem nie jest word, motocykl tylko Twoja technika. Uderzasz kolanami o kierownicę nie dlatego, że jesteś wysoki, a dlatego że nie znasz prawidłowej pozycji na motocyklu bądź nie wiesz jak się ułożyć ciałem, a wzrost Ci tego nie ułatwia.
Masz pretensje do wszystkiego i wszystkich, a de facto jakbyś umiał jeździć to byś zdał bez problemu.

Pomyśl sobie o małych kobitkach które ledwo wsiadają na egzaminacyjną krowę ER6N w Szczecinie i innych miastach. Jakoś dają radę i nie płaczą po forach :roll:
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez oskbelfer » środa 08 stycznia 2014, 22:02

Adiii napisał(a):
Pomyśl sobie o małych kobitkach które ledwo wsiadają na egzaminacyjną krowę ER6N w Szczecinie i innych miastach. Jakoś dają radę i nie płaczą po forach :roll:


ER6N samo jeździ - wiem coś na ten temat :) Tak naprawdę super motorek, chociaż dla mnie mógłby być wyższy...

Demonizuje się obecny egzamin na kat A, a tak naprawdę dla ludzi z ikrą i pasją nie stanowi on problemu - egzamin z boku wyglada na trudny, ale tak naprawdę jest do ogarnięcia...

Problemem (w mojej ocenie) jest stan nawierzchni --- powinno być sucho i czysto, wówczas nic nie powinno się wydarzyć, chociaz spotykałem "klientów" którzy wsiadali na motor i sie "przewracali" bo motor pomylili z kucykiem :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez rusel » środa 08 stycznia 2014, 22:52

Pytanie brzmi: czy mogę się jakoś odwołać od wyniku egzaminów w związku z moim wzrostem


jak sie zastanowić to w zasadzie nie Twoja wina że masz 2 metry, więc chyba kase powinny zwrócić w linii prostej nabliższe Ci osoby.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez ks-rider » środa 08 stycznia 2014, 23:01

Adiii napisał(a):Sorry ale muszę. Co do cholery robiłeś na kursie?
Mam 190cm wzrostu i 45tys km na małej CBR125 za sobą. Żeby było śmieszniej ćwiczę gymkhanę Nawet na pockecie zrobisz ósemki, slalomy i inne pierdoły, to kwestia techniki.
Jestem pewien, że nie masz pojęcia gdzie i jak trzymać stopy, kolana, jaka powinna być pozycja tyłka, gdzie powinieneś kierować głowę, jak operować na półsprzęgle. Tego przez neta się nie nauczysz. Sugeruję dokupić jazdy u kogoś kto nauczy Cię jeździć, a nie tylko udostępni motocykl.


Misiu, to, ze nakreciles 125 - ka 45 000 km nie znaczy, ze masz pojecie o czym mowisz. 190 cm to nie 200 cm - brakuje 10 a to moze okazac sie problematyczne.

Sam swego czasu siadlem na SR 250 i mimo 186 cm wzrostu mialem ten sam Problem co Autor. Na pocket'cie tego problemu mial nie bedziesz, bo ergonoimia i poozycja jest zupelnie inna.

Adiii napisał(a):Masz pretensje do wszystkiego i wszystkich, a de facto jakbyś umiał jeździć to byś zdał bez problemu.

Pomyśl sobie o małych kobitkach które ledwo wsiadają na egzaminacyjną krowę ER6N w Szczecinie i innych miastach. Jakoś dają radę i nie płaczą po forach :roll:


Dzisus jak czytam tego mundrale, to sie scyzoryk w kieszeni otwiera. Kumasz, ze to zupelnie inna bajka byc za wysokim niz za niskim ? Ustaw wiec sobie siedzenie w katamaranie blisko kierownicy i sprobuj wsiasc, potem odsun na maxa do tylu i sprobuj jeszeze raz.

Ergonomia ergomomia a dobranie motocykla pod swoja Ergonomie to zupelnie inna para kaloszy.

Tyle, ze jako amator nigdy nie bedziesz o tym wiedzial.

P.S. JAk kolega zrobi te 45 000 to podejrzewam, ze tez niebedzie mial problemow z jazda.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez dylek » środa 08 stycznia 2014, 23:27

http://www.youtube.com/watch?v=7T0wbO9DMyQ
Film starczy za mój komentarz :mrgreen:
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Adiii » środa 08 stycznia 2014, 23:40

Misiu, to, ze nakreciles 125 - ka 45 000 km nie znaczy, ze masz pojecie o czym mowisz. 190 cm to nie 200 cm - brakuje 10 a to moze okazac sie problematyczne.

Doskonale wiem o czym mówię. 10cm problematyczne powiadasz pan.
Zaczynałem od zera tak jak autor. Zero wiedzy, doświadczenia, "technika jazdy - a co to?" Ciekawe tylko dlaczego nie miałem problemu żeby zdać za pierwszym podejściem kartę motorowerową na jakimś skuterku, w którym łokcie podpierałem na kolanach oraz A1 na YBR125. Pewnie dlatego że nie mam 2 metrów :roll: Bo wyobraź sobie na YBR też miałem problemy z kolanami, a rozwiązaniem tych problemów było latanie, latanie i jeszcze raz latanie, więc logicznym jest zadanie pytania co autor robił na kursie. Bo ja np. jak miałem problemy z ósemkami na tej małej yamaszce to robiłem te ósemki dopóki się nie nauczyłem.

Kumasz, ze to zupelnie inna bajka byc za wysokim niz za niskim ?

Logiczne. Zarówno za niscy jak i za wysocy mają pod górkę w zdaniu prawka na moto, zestawienie przeciwieństwa problemu autora miało charakter motywacyjny, coby się chłop nie łamał swoim wzrostem jak laski metr pięćdziesiąt zdają. Oczywiście oba przypadki nie mają ze sobą nic wspólnego (co jest logiczne), ale ciesze się że udało się dosrać do całości 8)
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez Vulwsztyn » sobota 11 stycznia 2014, 21:51

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
14 dni - super, kilka miesięcy za dużo.
A odnośnie małego motoru - sytuacja analogiczna do takiej, gdy w czasie zdawania B fotel kierowcy jest maksymalnie przysunięty i pochylony do przodu i kursant nie może go ruszyć (zgadzam się moja wina, że mam te chędożone 2 metry).
Odnośnie tego, co robiłem na kursie, nie byłem w najlepszym OSK, gość miał YBR 250 na tym dawałem radę (jeździłem przez 1h), a poza tym na jakimś romecie, który się zdecydowanie inaczej prowadzi, poza tym jeździłem motorem mniej niż 40 godzin przez całe życie.
Śmiem ponadto twierdzić, ze znacznie łatwiej jest mniejszym ludziom przystosować się do większego motoru, niż większym do mniejszego. :)

A tak swoją drogą po drugim oblaniu jeździłem jeszcze i dawałem radę zrobić wszystkie zadania egzaminacyjne pod warunkiem, że siedziałem na miejscu pasażera.

Daje się na tym forum zauważyć wyraźnie znaczniejszą serdeczność i zdolność do odniesienia do siebie sytuacji danej osoby u tych użytkowników, których nick nie zaczyna się od "osk".

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Vulwsztyn
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 25 października 2013, 19:14

Re: A1 - nie mogę zdać, bo mam 2 metry wzrostu

Postprzez oskinstruktor » sobota 11 stycznia 2014, 22:54

Vulwsztyn.... szukasz guza czy rozwiązania problemu? Powiedz ale tak konkretnie jaką radę dali ci użytkownicy bez osk na początku (bo ci z osk to jakieś podłe gadziny), która by pomogła w rozwiązaniu Twojego problemu? Tylko od razu mówię, konkret mnie interesuje!!!
Natomiast doczytaj dokładnie post użytkownika oskbelfer!!! Jako jedyny podał Ci konkretne rozwiązanie, które może Ci pomóc w zdaniu egzaminu. Tylko Ty ewidentnie nie jesteś tym zainteresowany, bo nawet nie dopytałeś jak z tego skorzystać.

Ja, jako druga osoba z osk (czyli wg Ciebie ta zła, gorsza....) podpowiadam Ci konkret..... doczytaj post oskbelfer!!!
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 49 gości