Pytanie odnośnie cofania na rękawie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie odnośnie cofania na rękawie

Postprzez deathssrdw » czwartek 19 grudnia 2013, 22:06

Siemanko!

Mam pytanie odnośnie cofania na rękawie. Właściwie w internecie trochę tego jest, ale to wszystko, to jakieś stare posty. Mianowicie: czy podczas cofania na rękawie, można jedną rękę trzymać na kierownicy, a drugą za fotelem pasażera? Jak pytałem o to instruktora, to jakoś jednoznacznie nie odpowiedział mi na to, może tu dowiem się czegoś więcej :)
deathssrdw
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2013, 01:21

Re: Pytanie odnośnie cofania na rękawie

Postprzez Grzego90 » czwartek 19 grudnia 2013, 22:32

W sumie to nie słyszałem żadnych wytycznych odnośnie tego więc raczej można. Trzymanie ręki na fotelu pasażera to częsta praktyka przy obróceniu do tyłu. Dla mnie to wygodne przy dłuższym cofaniu. Tyle, że ja bym sie zapierał o fotel pasażera dopiero po wyjechaniu z łuku bo lepiej mi manewrować kierownicą dwiema rękami. Ale jak kto woli.
Grzego90
 
Posty: 246
Dołączył(a): poniedziałek 11 lutego 2013, 16:19

Re: Pytanie odnośnie cofania na rękawie

Postprzez deathssrdw » czwartek 19 grudnia 2013, 22:49

Ja na lusterkach umiem cofać, ale jakoś z ręką za fotelem pasażera czuje się po prostu pewnie :) Dzięki wielkie za odpowiedź, jutro mam egzamin, mam nadzieje, że się nie dopierdzieli :)
deathssrdw
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2013, 01:21

Re: Pytanie odnośnie cofania na rękawie

Postprzez Borys_q » czwartek 19 grudnia 2013, 23:47

Nam kiedyś na kursie dla egzaminatorów Pan od techniki jazdy mówił, że prawidłową techniką cofania po prostej jest jedna ręka na kierownicy, druga na zagłówku i obserwacja przez tylna szybę, a po łuku dwie ręce na kierownicy i obserwacja przez lusterko od wewnętrznej strony zakrętu (w rękawie prawe).
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie odnośnie cofania na rękawie

Postprzez deathssrdw » piątek 20 grudnia 2013, 19:49

no cofałem jednak na lusterkach i obracałem się :P zdałem za pierwszym razem :)
deathssrdw
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2013, 01:21


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości