Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez ks-rider » środa 18 grudnia 2013, 00:11

Na innym Forum natknalem sie na temat

http://forum.autokacik.pl/showflat.php? ... &vc=1&nt=4

i tak mnie troche na przemyslenia wzielo.

Dlaczego w PL pojazd na ktorym / w ktorym odbywa sie egzamin jest / musi byc oznakowany ?

Z tego co pamietam to zdajac egzamin w Gdansku na tablice Nauka Jazdy zakladano pokrowiec. Kurde sie pozmienialo na tym swiecie :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez szerszon » środa 18 grudnia 2013, 00:17

Aby łatwiej było początkującym instruktorom poznac trasy egzaminacyjne...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez ks-rider » środa 18 grudnia 2013, 02:20

szerszon napisał(a):Aby łatwiej było początkującym instruktorom poznac trasy egzaminacyjne...


Fakt, tak to jest jak sie szkoli trasy egzaminacyjne a nie uczy jezdzic :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez rusel » środa 18 grudnia 2013, 18:02

Nie widze powodu dla ktorego nie mialoby się informować innych uczestnikow co to jest za pojazd i co sie w nim odbywa
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez ks-rider » środa 18 grudnia 2013, 20:24

rusel napisał(a):Nie widze powodu dla ktorego nie mialoby się informować innych uczestnikow co to jest za pojazd i co sie w nim odbywa


Jak chcesz realnie sprawdzic umiejetnosci poruszania sie w ruchu jezeli wsyzscy dookola sa uprzedzeni, ze " kaleka " jedzie ? :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez rusel » środa 18 grudnia 2013, 21:14

L ka nie ma patentu na kalectwo, wystarczy zaobserwowac zwlaszcza w okresie przedswiatecznym co wyczyniają kierowcy choc to zbyt duze slowo, raczej "trzymacze" kierownicy. Kazdy z nich powinien być odpowiednio oklejony i oznakowany.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez ks-rider » środa 18 grudnia 2013, 23:55

Tu raczej sie nie zrozumielismy, L-ka ma prawo byc "kaleka" tyle, ze kiedys to kalectwo musi sie skonczyc, przynajmniej wteoretycznym zalozeniu.

A to, ze na codzien czy przed swietami na drogach jest obled, no coz, Taki lajf.

Wiem, ze Wam nie wolno, ja jednak od czasu do czasu jade z kursantka / kursantem nieoznakowanym autem co naprawde daje swietny obraz czy Kursant jest gotowy do egzaminu a co wazniejsze, jak reaguja na niego inni kierowcy, bo niema Panie Boze zlituj sie :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez szerszon » czwartek 19 grudnia 2013, 00:40

Nieoznakowane auto źle sie kojarzy..też ma kamerę..tylko dlaczego egzaminator z kursantem mają niebieskie mundurki ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pojazd egzaminacyjny i jego oznakowanie podczas egzaminu

Postprzez jasper1 » czwartek 19 grudnia 2013, 01:19

ks-rider napisał(a):T od czasu do czasu jade z kursantka / kursantem nieoznakowanym autem co naprawde daje swietny obraz czy Kursant jest gotowy do egzaminu a co wazniejsze, jak reaguja na niego inni kierowcy, bo niema Panie Boze zlituj sie :mrgreen:
:wink:

Z tym stosunkiem do L bywa różnie.
Mam wrażenie, że odkąd jeżdżę sama wymuszenia ze strony innych kierowców zdarzają mi się jakby rzadziej niż w eLce, bo wiadomo instruktor zdąży.
Raz mało brakowało by nie zdążył (właściwie to już było na takim etapie nauki, że hamowaliśmy razem :) ), jak mi na środkowym pasie gość zajechał drogę skręcając z lewego pasa w prawo bez kierunkowskazu.
Piesi też eLce na pasy niemal pod koła wchodzą na co by sobie nie pozwolili w stosunku do innych pojazdów, a mieszkający na "eLkowie" nawet się tym chwalą.
Tak więc mam wrażenie, że dla wielu to nie jest kaleka na którą trzeba uważać, troszczyć się, ale łatwa ofiar przy której można bezpiecznie cwaniaczyć.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości