Trybunał Konstytucyjny: Koniec Bezterminowych Praw Jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Trybunał Konstytucyjny: Koniec Bezterminowych Praw Jazdy

Postprzez jutek » środa 18 grudnia 2013, 06:43

rusel napisał(a):Obecne przepisy po zmianach ku zdziwieniu wielu obywateli juz utrudniają zycie, a wcale nie chodzi tu o zawod kierowcy, wystarczy podjąć pracę w dowolnej firmie czy instytucji w której w ramach jakichkolwiek obowiązkow sluzbowych bedą korzystać z samochodu czy to prywatnego czy sluzbowego np kat B, podlegają pod konieczność przeprowadzania badania zjawiska olśnienia oraz widzenia zmierzchowego


No ale to było już przed 19. stycznia i ma niewiele wspólnego z samym posiadaniem prawa jazdy oraz jego terminowością. To czy badanie na olśnienie oraz widzenie zmierzchowe trzeba robić zależy w dużej mierze od tego co pracodawca wpisze na skierowaniu na badanie wstępne lub okresowe, po części też od "gorliwości" danego lekarza.
Oczywiście racja, że fakt wprowadzenia tych badań (bodajże w 2011r.) niektórym ludziom utrudnia życie.
jutek
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek 04 czerwca 2013, 17:00

Re: Trybunał Konstytucyjny: Koniec Bezterminowych Praw Jazdy

Postprzez rusel » środa 18 grudnia 2013, 17:45

nikt nie mowi o związku bezterminowosci dokumentu z badaniami bo to dotyczy wszystkich kierowcow, natomiast zastanawiajace jest traktowanie zwyklego kowalskiego ktory "żukiem" + 3.5t wozi sobie rupiecie na działke jak kowalskiego ktory za kasę transportuje 60 tonowy ladunek przez pół europy. Jak badań nie zrobi to upcha sobie to do malucha.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Trybunał Konstytucyjny: Koniec Bezterminowych Praw Jazdy

Postprzez seba284 » niedziela 22 grudnia 2013, 12:08

szerszon napisał(a):
Ja też widziałem w akcji takich dziadków,

A ja widuje w akcji młodzieńców..nie na darmo w statystykach wypadków drupa wiekowa 18-24 lata dzierży palmę pierwszenstwa i jest pod tym katem "niezagrożona" na lata.
Może masz na to kontrę ? :mrgreen:

a dziadek na to "myślałem, że zdąże"

To akurat nie jest cecha charakterystyczna tej grupy wiekowej..jeszcze raz zaprosze do zapoznania sie ze statystykami

Już się tak nie bulwersuj, dla mnie dziadek to jest ten który nie wie co sie w okół niego dzieje, ma opóźniony refleks, rusza się jak by chciał a nie mógł, ten który włącza sie do ruchu wprost pod czyjś samochód bo "myśli, że zdąży" itp itd takie cechy dotyczą głównie ludzi po 60tce i tacy moim zdaniem powinni badania przechodzić co rok.

Na 18-24 latków nie potrzebuje kontry gdyż uważam, że takie osoby także powinny zostać objęte jakimiś specjalnymi procedurami.
seba284
 
Posty: 19
Dołączył(a): piątek 13 lipca 2012, 10:26

Re: Trybunał Konstytucyjny: Koniec Bezterminowych Praw Jazdy

Postprzez szerszon » niedziela 22 grudnia 2013, 19:32

ok :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Trybunał Konstytucyjny: Koniec Bezterminowych Praw Jazdy

Postprzez oskbelfer » niedziela 22 grudnia 2013, 21:37

wszyscy co 5 lat, jak kierowcy zawodowi i po problemie....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości