Światła w Renault Clio 4.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Światła w Renault Clio 4.

Postprzez lonemoon » niedziela 08 grudnia 2013, 17:16

Witam serdecznie !

Jutro mam pierwszy egzamin wewnętrzny na prawo jazdy w swoim mieście i mam do was takie nietypowe pytanie, jest to banalne, ale po prostu chciałbym się upewnić.

Chodzi mi o światła, a zarazem : światła pozycyjne, mijania, drogowe, awaryjne i przeciwmgłowe sprawdza się je bez włączania zapłonu czy z zapłonem ?

Sprawdzanie świateł hamowania, cofania oraz kierunkowskazy włącza się poprzez zapłon czy poprzez uruchomienie silnika ?
lonemoon
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 08 grudnia 2013, 16:59

Re: Światła w Renault Clio 4.

Postprzez Adiii » niedziela 08 grudnia 2013, 19:21

Zależy od auta. Generalnie chyba widzisz na zegarach czy świeci się kontrolka czy nie. Jak się nie świeci to szukasz rozwiązania -> np. włączenie silnika albo zapłon. Nie będzie to traktowane jako błąd.
Z tego co pamiętam zdając na clio iii wszystkie lub większość świateł sprawdzało się na zapłonie.
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Światła w Renault Clio 4.

Postprzez gagatek » niedziela 08 grudnia 2013, 19:27

Avatar użytkownika
gagatek
 
Posty: 264
Dołączył(a): środa 14 lipca 2010, 12:02

Re: Światła w Renault Clio 4.

Postprzez oskbelfer » niedziela 08 grudnia 2013, 19:46

Jutro mam pierwszy egzamin wewnętrzny na prawo jazdy w swoim mieście i mam do was takie nietypowe pytanie, jest to banalne, ale po prostu chciałbym się upewnić.


strona www osk w kórym ise uczysz i tam powinno to być --- jelsi nie ma to dziadoską szkołe wybrałeś

Chodzi mi o światła, a zarazem : światła pozycyjne, mijania, drogowe, awaryjne i przeciwmgłowe sprawdza się je bez włączania zapłonu czy z zapłonem ?


pozycyjne - bez zapłony

mijania drogowe przeciwnmgłowe najćzęsciej na zapłonie

awaryjne bez zapłonu

Sprawdzanie świateł hamowania, cofania oraz kierunkowskazy włącza się poprzez zapłon czy poprzez uruchomienie silnika ?


swiatła hamowania włacza sie poprzez naciśnięcie pedału hamulca (na zapłonie, może też być uruchomiony silnik

cofanbie - poprzez właczenie biegu wstecznego bez uruchamiania silnika na właczonym zapłonie, albo z uruchomionym silnikiem korzystając z pomocy drugiej osoby

kierunkowskazy albo tak albo tak
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Światła w Renault Clio 4.

Postprzez jasper1 » niedziela 08 grudnia 2013, 20:25

Wrzuć w wyszukiwarkę renault clio IV obsługa względnie egzamin, to na pewno wyskoczy parę fajnych prezentacji, bo już rok temu jak szukałam clio III wyskakiwały.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Światła w Renault Clio 4.

Postprzez rusel » poniedziałek 09 grudnia 2013, 18:07

clio 4

1. światla cofania-wyciągasz karte ze slotu, wsadzasz jeszcze raz, chwile odczekasz az komputer zaskoczy i wrzucasz bieg wsteczny

2. kierunkowskazy-uruchamiasz silnik

3. a to hit, oczywisice na egzaminie tego nie robimy choc zdarzaja sie przypadki tj wlaczamy drogowe bez pozycyjnych i mijania, poprostu wystarczy mocniej pchnąć przelącznik...taka super elektronika w clio 4 no i tego samochodu nie mozna holowac zgodnie z prawem
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości