Z jakim kierunkiem? I czy naprawde powinnam oblać?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Z jakim kierunkiem? I czy naprawde powinnam oblać?

Postprzez patrycja2807 » poniedziałek 02 grudnia 2013, 21:07

Witam, niedawno oblałam swój pierwszy egzamin praktyczny, wyglądało to tak, że wjeżdżałam na dwukierunkową a po obu str drogi były zaparkowane równolegle auta (jeździłam tam z instruktorem kilka razy i kazał sygnalizować omijanie tych aut mimo, ze mieściłam sie na swoim pasie..) tak więc jechałam, lewy kierunek i zaczynam omijac te auta, nagle z naprzeciwka widze L-ke i zaczynam zwalniac.. zwolniłam juz poniżej 10km/h ale ta L-ka zaczeła sie przesuwać bliżej swojej prawej str tak wiec spokojnie mogłam jechać.. zaczełam dodawać gazu a egzaminator po hamulcach. Kawałek dalej kazał mi zaparkować po prawej str prostopadle, wiec robiąc najazd włączyłam prawy kierunek (tak mnie instruktor uczył), egzamionator powiedział, że oblał mnie za to, że sie nie zatrzymałam przy tej L-ce i ze gdyby to było normalne auto to nic by sie nie stało, ale że to była L-ka to powinnam zachować szczególna ostrożność. Doczepił sie jeszcze tego kierunku, że robiąc najazd powinnam zasygnalizować najpierw lewym kierunkiem zjazd na lewo a potem włączyc prawy.. jak mam to zrobić w końcu? bo instruktor tłumaczył mi że najazd robi sie z prawym kierunkiem zawsze bo jak dam lewy to ktoś może mnie zacząć wyprzedzac z prawej a kiedy bede chciała skrecic w prawo to będzie stłuczka.
Pytałam pare znajomych, którzy niedawno zdali egzaminy i jedni potwierdzają to co mówił instruktor- najazd zawsze z prawym kierunkiem, inni to co powiedział egzaminator- najpierw lewy, potem prawy kierunek
patrycja2807
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 20:57

Re: Z jakim kierunkiem? I czy naprawde powinnam oblać?

Postprzez Adiii » poniedziałek 02 grudnia 2013, 21:26

Kierunkiem sygnalizujesz zamiar zmiany pasa ruchu. Jeśli na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu (niekoniecznie wyznaczonych) parkujesz prostopadle z prawej, to dojeżdżasz do lewej krawędzi prawego pasa (musisz sobie wyobrazić tą krawędź jeśli nie ma linii) i włączasz kierunek w prawo.
Nie wiem nawet czy dozwolone jest parkowanie z prawej strony z lewego pasa - może ktoś objaśni ; )

A co do powodu oblania, nie mi to oceniać. Zawsze można odwołać się od decyzji.
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Z jakim kierunkiem? I czy naprawde powinnam oblać?

Postprzez patrycja2807 » poniedziałek 02 grudnia 2013, 21:42

Dzięki za informacje :) byłam nauczania robić to zawsze z najazdem widocznie niepotrzebnie :)
W środę kolejne podejście.. Oby sie udało
patrycja2807
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 20:57

Re: Z jakim kierunkiem? I czy naprawde powinnam oblać?

Postprzez rusel » środa 04 grudnia 2013, 00:17

zaczełam dodawać gazu a egzaminator po hamulcach


tu chyba chodzi o cos zupelnie innego, hamulec na egzaminie idzie w ziemie jezeli sposob jazdy stwarza zagrozenie w postaci zdrowia, zycia lub mienia, jest arkusz i wpisany powod przerwania egzaminu, po egzaminie szansa jak jest ochota na dopytanie jezeli cos nie jest jasne
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 115 gości