Jeśli retander się zepsuje czy trzeba go naprawić?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Jeśli retander się zepsuje czy trzeba go naprawić?

Postprzez skov » czwartek 05 grudnia 2013, 20:29

Co ma zrobić delikwent jak trafi do miernej szkółki, jakoś zda egzamin a później "kupi" kwalifikację czy szkolenie okresowe? Handel kwitami nadal ma się doskonale, bo szkolenie te długie, drogie i nudne. Przedsiębiorcy wychodzą więc naprzeciw klientowi. Mają szkolenia bardzo krótkie (błyskawiczne nawet), tańsze niż u konkurencji a przez to szalenie ciekawe.
Skąd on ma wiedzieć co to renifer :)?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Jeśli retander się zepsuje czy trzeba go naprawić?

Postprzez reassor » czwartek 05 grudnia 2013, 22:14

Jeśli kogoś nie interesuje co ma pod maską masywnego ciągnika na który właśnie robi prawko to coś jest nie tak!
Retarder został stworzony po to by oszczędzać hamulce (tak mi się wydaje). Bo uwierzcie jadąc po górach można naprawdę spalić (stopić) hamulce w takim kolosie.

Kazali nam się uczyć teraz jak działają podzespoły w samochodach do 3,5t może czas na upgrade teorii na wyższe? (ja mam tylko B ale uwielbiam ciągniki)
Kat.B - 24.02.2012 - Kat.B zdane :) (Mobilek Tychy)
Kat.A - 10.02.2016 - Teoria 71/74 (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Kat.A - 11.04.2016 - Praktyka (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Avatar użytkownika
reassor
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela 23 października 2011, 18:54
Lokalizacja: Tychy

Re: Jeśli retander się zepsuje czy trzeba go naprawić?

Postprzez Radhezz » czwartek 05 grudnia 2013, 22:46

reassor napisał(a):Jeśli kogoś nie interesuje co ma pod maską masywnego ciągnika na który właśnie robi prawko to coś jest nie tak!
Retarder został stworzony po to by oszczędzać hamulce (tak mi się wydaje). Bo uwierzcie jadąc po górach można naprawdę spalić (stopić) hamulce w takim kolosie.

Kazali nam się uczyć teraz jak działają podzespoły w samochodach do 3,5t może czas na upgrade teorii na wyższe? (ja mam tylko B ale uwielbiam ciągniki)

Rzecz w tym że podstawy mechaniki/budowy i eksploatacji pojazdów są elementem kursu prawa jazdy również wyższych kategorii. Jeśli ktoś nie ogarnia tej teorii, to kiepsko go widzę gdy w praktyce będzie musiał przyswoić dużo więcej informacji praktycznych dotyczących pojazdu/pojazdów jakimi będzie się poruszał i w jakich warunkach będzie się poruszał.

Inna bajka że chyba nie ma kierowcy który bez instruktażu by sobie dał radę z każdym samochodem i w każdych warunkach.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Jeśli retander się zepsuje czy trzeba go naprawić?

Postprzez rusel » czwartek 05 grudnia 2013, 22:55

Inna bajka że chyba nie ma kierowcy który bez instruktażu by sobie dał radę z każdym samochodem i w każdych warunkach


oj nie ma, wsadzalem z racji pracy w firmie transportowej kierowcow na 6 osiowe ciągniki z podpiętymi 12 osiowymi tiefbettami, semi loaderami i innymi cudawiankami i ludzie z kilkunastoletnim doswiadczeniem odmawiali bo nie czuli sie na silach, nie kazdy jest w stanie przewiesc takim sprzetem przęslo mostu, rosomaka, 100 tonowy transformator czy pociąg na pólnoc do Norwegii
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 49 gości