przyspieszanie po wyprzedzeniu na wprost-pomoc w interpreta.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

przyspieszanie po wyprzedzeniu na wprost-pomoc w interpreta.

Postprzez draken » poniedziałek 25 listopada 2013, 15:32

Witam w testach do prawa jazdy trafiło mi się pytanie "czy mogę przyśpieszyć kiedy jestem wyprzedzany w danej sytuacji".

Sytuacja jest taka, że są 3 pasy do jazdy na wprost (z czego trzeci jest dla autobusów), czwarty do skrętu w prawo, wszystkie są oddzielone linią przerywaną. Nie ma sygnalizacji świetlnej, ale na tabliczce są określone kierunki jazdy. My jedziemy na pasie drugim, pojazd jadąc prosto wyprzedza nas na 1 pasie. Nie włącza kierunkowskazu sygnalizującego chęć wjechania na nasz pas, po prostu se jedzie dalej po pierwszym pasie. Nie ma dalej zwężenia jego pasa ani nic, my mamy miejsce ,a jezdnia jest jednokierunkowa.
Dlaczego nie możemy przyspieszyć w takiej sytuacji ??
draken
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 listopada 2013, 15:20

Re: przyspieszanie po wyprzedzeniu na wprost-pomoc w interpr

Postprzez lith » poniedziałek 25 listopada 2013, 20:26

Bo nie można przyspieszać będąc wyprzedzanym.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: przyspieszanie po wyprzedzeniu na wprost-pomoc w interpr

Postprzez rusel » poniedziałek 25 listopada 2013, 20:40

ten przepis nie jest doprecyzowany, chodzi przede wszystkim o wyprzedzanie podczas wjazdu na pas przeznaczony do przeciwnego kierunku jazdy tak aby dac mozliwosc kierujacemu jaknajszybszego powrotu na prawa czesc jezdni. Na co nam zakaz przyspieszania przy 3 pasach ruchu w tym na lewym i prawym skrajnym? przejedzmy się w stronę katowic a4, 4 pasy ruchu w jednym kierunku, to mamy obserowac wszystkie pojazdy na wszystkich pasach?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: przyspieszanie po wyprzedzeniu na wprost-pomoc w interpr

Postprzez lith » poniedziałek 25 listopada 2013, 22:30

Może przy ruszaniu bez świateł bez sensu, ale w trasie dość istotny. Takie przyspieszanie przy wyprzedzaniu nawet na autostradzie może zamieszania narobić. Ktoś przymierzając się do wyprzedzania mierzy siły na zamiary, jak ten drugi zacznie sie z nim ścigać to mamy zablokowane oba pasy na dłuższa chwilę. Kiedys jak sie uparłem to blokowałem gościa przez kilkadziesiąt km ekspresówki... nie chciałbym żeby coś takiego było zgodne z przepisami ;)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości