Prawko w Kanadzie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawko w Kanadzie

Postprzez tgame » czwartek 22 września 2005, 23:37

Witam,
Jestem tu nowy (tematu juz szukalem i nie znalazlem) i chcialbym sie Was zapytac czy ktos nie robil prawka za granica np. w Kadzie (czyli od 16) lub innym kraju, bo wlasnie chcialbym sobie zrobic prawko, ale moj kolega, ktory tam byl nie wiedzial czy mozna zrobc prawko 3 miesiace przed 16 moze wy wiecie?
Pozrdro,
tgame
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 23:33

Postprzez ella » piątek 23 września 2005, 10:15

Od 16 lat w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, możesz robić tylko prawko tymczasowe (.Provisional Driver License for Minors). Niestety jest ono nie wymienialne w Polsce.

Aby otrzymać Tymczasowe Prawo Jazdy należy spełnić następujące warunki:

mieć ukończone co najmniej 16 lat
ukończyć kurs nauki jazdy
od co najmniej 6 miesięcy posiadać "Zezwolenie na jazdę szkoleniową"
posiadać podpisane przez rodziców oświadczenie o ukończeniu (we własnym zakresie) programu szkoleniowego do nauki "Rodzic - Nastolatek" (odpowiednie materiały do programu dostępne są w ośrodkach szkoleniowych)
ukończyć co najmniej 50 godzin praktycznej nauki jazdy (z czego 10 musi odbyć się nocą)
pomyślnie przejść egzamin praktyczny
Dodatkowymi ograniczeniami Tymczasowego Prawa Jazdy są:

przez 6 miesięcy od jego otrzymania kierowcy musi towarzyszyć opiekun w wieku co najmniej 25 lat posiadający ważne prawo jazdy jeżeli prowadzi się samochód pomiędzy 24:00 a 5:00 lub jeśli przewozi się osoby poniżej 20-go roku życia.
w ciągu drugich sześciu miesięcy od jego otrzymania kierowcy nadal musi towarzyszyć co najmniej 25 letni posiadacz prawa jazdy , wolno już natomiast samodzielnie przewozić osoby poniżej 20-go roku życia w godzinach od 5:00 do 24:00.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tgame » sobota 24 września 2005, 15:59

Dobra dzieki ella, skad to wzielas, robilas sama prawko za granica? JEdnak uwazam, ze przesadzasz (zwlaszcza przy stanie naszej polcji ;]). Mój kolega jak juz mowilem jedzi od 16 na prawku kanadysjkim i juz ma prawie 19 lat i ich nie zmienia, przwozi mlode osby takie jak ja (15 lat :P) i watpie ze jedzidzil przez 6 miesiecy z rodzicami ;]
od co najmniej 6 miesięcy posiadać "Zezwolenie na jazdę szkoleniową"


Tego tez nie mial i "Rodzica - Nastolatka" tez nie mial, mi powiedzial, ze jedynie sie tam jedzie zdaje i wraca do Polski, tylko nie wiedzial czy moge zdac to 3 miesiace przed tak jak w Polsce, bo w wakacje bede mial 15 lat i 10 miesiecy :P
Pozdro,
tgame
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 23:33

Postprzez ella » niedziela 25 września 2005, 01:04

To co napisałm o prawku tymczasowym to obowiązuje tylko w Kanadzie. A to, że Twój kolega jeździ na tym prawku u nas to wiadomo, że jest to nielegalne :wink: i jak go złapią to będzie miał problem. A normalne prawko i tak będzie musiał zrobić od nowa.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tgame » niedziela 25 września 2005, 13:16

ale czy ktos mi powie czy mozna 3 miesiace przed 16 zrobic to prawko?? :P
tgame
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 23:33

Postprzez ella » niedziela 25 września 2005, 14:53

tgame napisał(a):ale czy ktos mi powie czy mozna 3 miesiace przed 16 zrobic to prawko?? :P


http://www.dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#PERMINOR

How to apply for a provisional permit if you are under 18

To apply for a provisional permit, you will need the following:

Be at least 15,5, but under 18 years of age
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tgame » niedziela 25 września 2005, 17:54

o to swietnie dziki Ci ella
tgame
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 23:33


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości