* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pn wrz 01, 2014 22:33

Strefa czasowa UTC+1godz.

Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi trasy.prawojazdy.com.pl. Każdy użytkownik, który doda trasę egzaminacyjną po weryfikacji
przez moderatora (ella) otrzyma 14-dniowy dostęp do platformy elearningowej e-kierowca.pl - kurs kategorii B.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lis 14, 2013 15:31 

Witam. 25.11 mam egzamin c+e. Czy ktos z was juz to przechodził?? na co uwarzać? Zmiana samochodu na tandem pomogla czy utrudniła zdanie?? mi szczerze mówiac lepiej jeździło sie tandem na kursie. Piszcie co tylko wiecie, może pozwoli mi to uniknąc wpadek;)

PostZamieszczono: czw lis 14, 2013 15:53 

Siemka ;)
A gdzie będziesz miał egzamin ? Ztego co rozumiem to uczyłeś się na tandemie a zdajesz co na ciągniku z naczepą ? ja mam tylko B+E więc jazda taka sama jak z tandemem a naczepa to inna bajka tak mówią na pewno się wypowiedzą Ci co przechodzili ;). Na pewno uwaga na słupki pachołki linie odległości oraz najważniejsze odpowiednie sprzęgniecie zestawu chodzi mi tu o podstawienie klinów pod koła podpory o odpowiednie podłączenie przewodów i unieruchomienie silnika.A jak już wyjedziesz na miasto jazda z godnie z kodeksem i nie najeżdżanie na krawężniki.

PostZamieszczono: pt lis 15, 2013 15:32 

Ja bede zdawał w Bytomiu na Tandemie.. Na kursie miałem 10h naczepy i reszta tandem.

PostZamieszczono: pt lis 15, 2013 20:24 

No to git ta sana ciężarówka ten sam tandem powinno być dobrze mało stresu pamiętaj że umiesz że wiesz i reszta powinna pójść najważniejsze żeby wyjechać na miasto

PostZamieszczono: wt lis 26, 2013 14:20 

http://oskduet.pl/prawo/policjant-kierowanie-ruchem

PostZamieszczono: wt lis 26, 2013 14:24 

Cytuj:
Zmiana samochodu na tandem pomogla czy utrudniła zdanie??

Ja zdawałem na przyczepie z przednią osią skrętną, to w porównaniu z tym tandem to dziecinna igraszka.

PostZamieszczono: wt lis 26, 2013 16:33 
Awatar użytkownika

Borys_q pisze:
Cytuj:
Zmiana samochodu na tandem pomogla czy utrudniła zdanie??

Ja zdawałem na przyczepie z przednią osią skrętną, to w porównaniu z tym tandem to dziecinna igraszka.

To akurat fakt ;) Ale ten egzamin musiał się odbyć już jakiś czas temu ;)

Michal9191 pisze:
No to git ta sana ciężarówka ten sam tandem powinno być dobrze mało stresu pamiętaj że umiesz że wiesz i reszta powinna pójść najważniejsze żeby wyjechać na miasto
Założenie że ten sam typ ciężarówki i wizualnie z grubsza taka sama przyczepa będą się zachowywać identycznie jak na kursie jest błędne. Na B+E pojazdy nie mają zbyt wielkiego pola co do tego żeby się różnić, a niewielkie różnice przekładają się na niemal identyczne prowadzenie.

Przy C+E mamy różną długość przyczepy, dyszla, jego wysokość, głębokość montażu zaczepu, teoretycznie nawet odległość między osiami w przyczepie robi różnicę. A o takich rzeczach jak różne systemy podłączania przewodów (duomatic lub dwa osobne przewody) czy typów zaczepów, ich blokad, systemów podnoszenia sworznia... No i hak w osobówce to w zasadzie kawał metalu bez części ruchomych, więc jego stan nie ma większego wpływu na przebieg egzaminu, gdzie na C+E wyrobienie lub zapieczenie części odpowiedzialnych za opadanie sworznia to duży problem. Tak samo z blokadą kołnierza. Itd, itp...

PostZamieszczono: wt lis 26, 2013 17:07 

Cytuj:
To akurat fakt ;) Ale ten egzamin musiał się odbyć już jakiś czas temu ;)

Wiesz za młody nie jestem w 2002 C+E robiłem plusem wtedy było to, że zestaw nie był oplandekowany co dawało większe pole obserwacji (szyby w kabinie z tyłu).

PostZamieszczono: pt gru 06, 2013 18:20 

recepta na sukces: SPOKÓJ SPOKÓJ i jeszcze raz SPOKÓJ. dzisiaj zdawałam 2gi raz. za pierwszym razem zabrakło mi czasu na podczepianie, bo ręce tak mi się trzęsły, że nie mogłam podłączyć przewodów pneumatycznych i nadzwyczajniej nie zmieściłam się w czasie. Dzisiaj kilka godzin po egzaminie jestem szczęśliwą posiadaczką kat. C+E.
A teraz konkrety.

PLAC
na placu oblewa się za upór. Pamiętaj, że masz prawo do korekty. Korekta to nie jest druga próba. Jeśli wiesz, że źle jedziesz to po prostu zrób korektę.

MIASTO
W mieście cóż - dostosuj prędkość do warunków jazdy i swoich umiejętności. Ty masz jechać tak, żeby egzaminator nie bał się jechać z Tobą i żeby nie tamować ruchu. Z życiem ale bezpiecznie.

Tyle. :)

Ostatnio zmieniony wt gru 10, 2013 14:26 przez fumcia, łącznie zmieniany 2 razy

PostZamieszczono: wt gru 10, 2013 10:56 
Awatar użytkownika

Jak wyżej: spokój i opanowanie, choć w niektórych sytuacjach o to trudno (presja czasu, wspomniane wcześniej wadliwie działające zaczepy). No ale w końcu w zawodowym życiu za kółkiem takie sytuacje wymagające opanowania to codzienność. :wink:

Cofanie tandemem nie jest trudne. "Bawiłam" się trochę skrętnym dyszlem we wakacje - średnia przyjemność, zazdroszczę każdemu co tak potrafi. :D

Pozdrawiam kolejną kobitkę z papierami na "dużego". :spoko:

02.08.2012- C za drugim
21.09.2012- CE za drugim
19.10.2012- prawko ABCE w kieszeni
05.03.2014 - rozpoczęcie kursu instruktora nauki jazdy kat. B.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.