Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez dylek » piątek 09 stycznia 2015, 09:58

aleo ... to nie takie proste...
Przykład z tego sławetnego dzieła :
Sprawdzianem umiejętności zmiany biegów w dół jest jazda po drodze w dół ze wzniesienia.
Zmiana biegów w dół.
Zmiana biegu – redukcja.
(...)
3) należy włączyć niższy bieg i natychmiast puścić sprzęgło z jednoczesnym dodaniem gazu.


Już pędzę tak uczyć redukcji biegów podczas zjeżdżania ze wzniesienia...
Niższy bieg...strzał ze sprzęgła + w palnik gazem .... Powodzenia, ja się na to nie piszę :P

A takich kwiatków jest tam na pęczki.... choćby np wytyczne jak to chcąc włączyć pierwszy bieg w motocyklu należy stopę wsadzić pod dźwignię zmiany biegów... poezja...
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez rusel » piątek 09 stycznia 2015, 10:16

włączyć kierunkowskaz, zjechać jak najbliżej prawej krawędzi jezdni


o kierunkowskazach już dawno była dyskusja, dołączam do tego tą sławetną prawą krawędź jezdni, która również nie podlega ocenie w zadaniu.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez Makabra » piątek 09 stycznia 2015, 13:16

aleo napisał(a):Pozycja 1019 Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r.
II Szczegółowy program szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii B1,B,B+E, T oraz pozwolenia.
2.2.2 Materiał nauczania(kategorie B1,B,B+E,T)
Zatrzymanie pojazdu: należy spojrzeć w lusterko,włączyć kierunkowskaz,zjechać jak najbliżej prawej krawędzi jezdni, wcisnąć sprzęgło, a następnie hamulec, wyłączyć bieg, puścić sprzęgło. Sprawdzić, czy pojazd się zatrzymał (czy się nie toczy). W przypadku dłuższego postoju zaciągnąć hamulec pomocniczy (uwaga przy stosowaniu w czasie mrozu).

Zapewne 90% instruktorów i egzaminatorów nie zapoznała się z rozporządzeniem dlatego brak zgodności w tym temacie.


Ale bzdura. Najpierw sprzeglo potem hamulec = blad z eco i hamowania silnikiem. Po co wylaczac bieg? Jak chce zaraz ruszyc to mam ochote miec bieg. Jak gasze auto to niedopuszczalne jest zostawaanie skrzyni na luzie.

Odnosnie problemu autora tematu to troche sie zgadzam z egzaminatorem. Po co kierunkowskaz skoro hamowanie ma byc lagodne i nie stwazac zagrozenia. Czemu prawy kierunkowskaz a nie lewy? Czemu kierunkowskaz a nie swiatla awaryjne? Awaryjne bardziej daja do zrozumienia ze sie zatrzymamy skoro nam sie auto popsulo. Podobna sytuacja. Wkur*** mnie u kierowcow mpk jak ruszaja z przystanku ktory jest na buspasie wlaczajac lewy kierunkowskaz, ja zwalniam zeby zmienil pas a on w gaz i jedzie dalej swoim pasem.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez szerszon » piątek 09 stycznia 2015, 16:53

Po co kierunkowskaz skoro hamowanie ma byc lagodne i nie stwazac zagrozenia.

Dzisiaj tak sobie właśnie jechaliśmy za panem taksówkarzem..tak sobie zwalniał i za chińskiego boga nie wiadomo co miał na myśli. Zaparkował sobie na jezdni obok wyznaczonego pustego miejsca parkingowego i czekał na klienta. Była okazja ze dwa razy go wyprzedzić w czasie jego turlania, ale wiem co zrobi za moment ?
Czemu prawy kierunkowskaz a nie lewy?
Zależy od strony drogi, przy której się zatrzymujemy. Tutaj w domyśle chodziło prawdopodobnie o zatrzymanie przy prawej krawędzi jezdni.
Czemu kierunkowskaz a nie swiatla awaryjne? Awaryjne bardziej daja do zrozumienia ze sie zatrzymamy skoro nam sie auto popsulo.
Wysadzenie bądź zabranie pasażera to awaria ?
Intrygujące...
. Podobna sytuacja.
Tylko podobna.
Prawy kierunkowskaz daję informację jeszcze przed łagodnym hamowaniem,ze nie będziemy jechać prosto ze stałą prędkością zbliżoną do maksymalnej dozwolonej i pozwala jadącemu za nami wykonać manewr wyprzedzania. Przy tym hamowaniu do zatrzymania w wyznaczonym miejscu hamulec roboczy możesz użyc tylko na samym końcu, skoro wcześniej umiejętnie hamujesz silnikiem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez Makabra » sobota 10 stycznia 2015, 00:42

Wysadzanie pasazera to zmiana pasa ruchu albo zmiana kierunku? Skoro prawy kierunkowskaz, to czemu nie awaryjne, ja wole awaryjne jesli mialbym wybierac. Moze zjezdzanie na wprost z lamanego pierwszenstwa z kierunkowskazem tez dopuscimy, w koncu ma to jakis cel.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez oskbelfer » sobota 10 stycznia 2015, 15:49

Nie ma co bić piany......zresztą było to na forum wałkowane....

Przepisy ja jasne....

Życie proponuje różne scenariusze....

Debili nie brakuje....


Normalny egzaminatora - tzn. taki który ma pojęcie o tym co robi, zna życie, jeździł autem dużo a nie od świeta, nie jest "mecenasem" ...... itd....

nie będzie przykrochmalał się czy "osoba" przy tym zadaniu "nie pstryknie kierunku" (moim zdaniem na egzaminie - bez pstrykania) czy tez "pstrykie kierunek" ( w życiu codziennym moim zdaniem jest to wskazane).


Instruktor - nomralny, dobry, doświadczony, "nie mecenas" powinien to w sposób jasny i klarowny wytłumaczyć "osobie"
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez dylek » sobota 10 stycznia 2015, 16:05

oskbelfer napisał(a): (moim zdaniem na egzaminie - bez pstrykania)

Sorry od razu, że wtrącę tu ten temat, ale analogia wg mnie aż nazbyt oczywista.
https://www.google.pl/maps/@51.252084,22.575744,3a,75.7y,356.97h,63.77t/data=!3m4!1e1!3m2!1sfTOBtP5mrhv3-FX2uNX7JA!2e0
Przejazd na wprost przez tego typu skrzyżowanie - bez zmiany pasa, bez zmiany kierunku... konsekwentnie na egzaminie również bez kierunkowskazu jak sądzę ?

Pytam, bo ponoć w moim WORDzie podobnie do ciebie podchodzą do prawego kierunkowskazu przy zatrzymaniu. niestety mnie nie było na tym spotkaniu i nie miałem tam okazji zapytać o tą analogię :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez rusel » sobota 10 stycznia 2015, 16:47

Ciekawi mnie to "w przypadku dłuższego postoju". Czy to eliminuje krótsze postoje? :D

Czy ta instrukcja w ogóle odnosi sie do zadania hamownia do zatrzymania we wskazanym miejscu bo mam wątpliwości...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kierunkowskaz przy zatrzymaniu we wskazanym miejscu.

Postprzez szerszon » sobota 10 stycznia 2015, 18:06

Makabra napisał(a):Wysadzanie pasazera to zmiana pasa ruchu albo zmiana kierunku? Skoro prawy kierunkowskaz, to czemu nie awaryjne, ja wole awaryjne jesli mialbym wybierac. Moze zjezdzanie na wprost z lamanego pierwszenstwa z kierunkowskazem tez dopuscimy, w koncu ma to jakis cel.
Nie wybierasz.. A na łamanym łatwo udowodnić, że sygnalizacja zjazdu z drogi z pierwszeństwem jest bez sensu.
Z resztą rusel w odpowiednim wątku zarzucił przepisy :D trochę pożółkły, ale...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości