Egzamin miesiąc szybciej niż 18 urodziny.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin miesiąc szybciej niż 18 urodziny.

Postprzez ProbeGT » poniedziałek 23 września 2013, 16:38

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i nie do końca wiem czy wybrałem odpowiedni dział. Mój kolega zdawał egzamin na prawko kat. B za ukazaniem paszportu miesiąc przed ukończeniem 18 roku życia, teraz nie wiem bo tu jest napisane, żę tylko można się zapisać na egzamin a nie go zdawać viewtopic.php?f=9&t=1272 . Jeżeli jest to realne to czy można tak zrobić posiadając dowód osobisty "tymczasowy" ? Jeśli przystąpię do egzaminu z takim dowodem, to wazność mojego prawo jazdy będzie krótsza... ?...pytam bo gdzieś, ktoś mi to mówił, a wolę się upewnić. Z góry dzięki za odpowiedź.
ProbeGT
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 23 września 2013, 16:28

Re: Egzamin miesiąc szybciej niż 18 urodziny.

Postprzez jasper1 » poniedziałek 23 września 2013, 17:15

ProbeGT napisał(a):Mój kolega zdawał egzamin na prawko kat. B za ukazaniem paszportu miesiąc przed ukończeniem 18 roku życia, teraz nie wiem bo tu jest napisane, żę tylko można się zapisać na egzamin a nie go zdawać viewtopic.php?f=9&t=1272

Możesz przystąpić do egzaminu nie wcześniej niż miesiąc przed osiągnięciem wymaganego wieku (art.50.1 UoKP), ten wątek, który znalazłeś dotyczy sytuacji sprzed 19.01.2013.
Jeżeli jest to realne to czy można tak zrobić posiadając dowód osobisty "tymczasowy" ? Jeśli przystąpię do egzaminu z takim dowodem, to ważność mojego prawo jazdy będzie krótsza... ?...pytam bo gdzieś, ktoś mi to mówił, a wolę się upewnić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Dowód to dowód, jest to dokument tożsamości, pytania o krótszą ważność PJ nie rozumiem.
PJ jest ważne 15 lat lub krócej, jeśli wynika to z orzeczenia lekarskiego.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Egzamin miesiąc szybciej niż 18 urodziny.

Postprzez ProbeGT » poniedziałek 23 września 2013, 20:03

Dzięki, na taką odpowiedź czekałem :)
ProbeGT
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 23 września 2013, 16:28


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości