Grupa Image - Twórca testów na płytkach itp.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Grupa Image - Twórca testów na płytkach itp.

Postprzez toyotka » niedziela 22 września 2013, 15:10

Nie masz umieć testów, tylko znać przepisy + ogólna wiedza motoryzacyjna.
Obecnie są dwie bazy pytań: ITS i PWPW - każdy WORD wybrał jeden z nich. Pytania nie są ogólnie dostępne. To co jest na płytach czy w internecie to testy zrobione przez różne firmy niezwiązane z testami egzaminacyjnymi. Co najwyżej przybliżają formę egzaminu i zakres materiału. Credo to firma, która robi pytania i podobno ma część pytań z egzaminu państwowego. Zresztą coraz więcej firm tym się chwali.
Najlepiej zacząć od kodeksu i podręcznika - opanuje się ok 80-90% potrzebnego materiału - 20% to te głupie pytania o drążki kierownicze ;)
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: Grupa Image - Twórca testów na płytkach itp.

Postprzez panteramglista89 » niedziela 22 września 2013, 16:38

to że mam znać kodeks ruchu drogowego to wiem już mam prawie cały ogarnięty tylko szczegóły lub bardzo podobne do siebie rzeczy muszę doszlifować, tylko mam pytanie jaka baza pytań jest we Wrocławskim WORD ? grupa image czy coś innego? może mi ktoś podpowiedzieć kto zdał we Wrocławskim WORD teorię która baza pytań była najodpowiedniejsza? zdaję sobie sprawę że absolutnie nie można kierować się tylko i wyłącznie danymi testami zamiast przepisów o ruchu drogowym, ale dobrze wiemy że są absurdalne pytania ze szczegółami które wypada znać bo potem takie błahostki przynoszą klęskę. W takim razie która baza pytań jest we Wrocławiu? Przed chwilą gdzieś wyczytałem że Wrocławski WORD ma ITS grupa image prawda? ponoć trzeba się śpieszyć bo końcem listopada w kraju ma być scalony system its+pwpw w całym kraju
panteramglista89
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 07 września 2013, 16:11

Re: Grupa Image - Twórca testów na płytkach itp.

Postprzez toyotka » niedziela 22 września 2013, 17:21

z tym pośpiechem to nie ma co się spieszyć ;) na pewno nie koniec listopada, nawet styczeń jest mało realny. Na razie zapowiedzi, a co z tego będzie to nie wiadomo. Po drugie nie ma się co bać połączenia - zpoawiadają, ze baza będzie sprawdzana przez ekspertów i znikną najciekawsze kwiatki.
Jeśli ITS to wiele firm ma podobno od nich pytania, Image od dawna tym się chwali i można na tym bazować przygotowując się do egzmainu. ITS o wiele chętniej udostepnia część swoich pytań, ale nie wiadomo ile i jakie, i nie ma pewnośći czy na płycie image 10% to pytania ITS itd, itd.
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: Grupa Image - Twórca testów na płytkach itp.

Postprzez jasper1 » niedziela 22 września 2013, 17:35

We Wrocławiu jest ITS i wg wielu nieformalnych doniesień część pytań pokrywa się z pytaniami grupy Image (tak też twierdzą osoby, które zdawały), więc pewnie warto się z nimi zapoznać. Czy tak jest na pewno nie potwierdzę, bo zdawałam na starych zasadach, a nowymi interesowałam się tylko na wypadek przeterminowania egzaminu z teorii, do czego nie doszło.
Zapoznaj się też z wydzielonym tu wątkiem z pytaniami wpisywanymi przez użytkowników forum. Tam jest sporo pytań, które na egzaminach sprawiają zdającym najwięcej kłopotów, ale niektóre mogą być nieprawidłowo przytoczone.
Zarówno w testach, jak i zamieszczanych tu pytaniach miej dystans do pojawiających się poprawnych odpowiedzi, bo mogą być błędy. Zapoznając się z pytaniem szukaj poprawnej odpowiedzi w innych źródłach, jeśli odpowiedź nie jest oczywista. Traktuj testy jako sposób zapoznania się z formą egzaminu, a nie źródło wiedzy.
Co do zmian, to spotkałam się z wersją, że w całej Polsce maja być pytania z ITS, a reszta systemu z PWPW, choć PWPW tego póki co nie potwierdza, więc któż to wie jak i kiedy to będzie.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Grupa Image - Twórca testów na płytkach itp.

Postprzez panteramglista89 » niedziela 22 września 2013, 17:51

niektóre pytania są tak surrealistyczne/absurdalne że w głowie się nie mieści, dałem do rozwiązania kilka testów moim rodzicom mającym ponad 30 lat prawko, jeśli chodzi o wiedzę medyczną, filmiki, klipy, znaki pionowe, poziome i świetlne, dokumenty, foteliki pytania mieli poprawnie odpowiedziane, ale z tymi niektorymi wymiarami, drążkami czy inne niczemu nie służące pytania to już źle, i wiem że większość dorosłych mających x-lat prawko nadal by nie wiedziało, bo jeżdżą rutyną i nie są na bieżąco z tymi durnotami, zresztą do niczego nie potrzebnymi

widzę że z tematu o pytania na kat.b dużo pokrywa się z tymi its grupa image, jest troche pytań na logike, zdrowy rozsądek ale dużo podchwytliwych i często nie ma do nich nigdzie w oficjalnym miejscu odpowiedzi
panteramglista89
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 07 września 2013, 16:11

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości