Egzamin po dłuższej przerwie?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez NikeZWA » poniedziałek 24 czerwca 2013, 20:22

Witam, w kwietniu 2012 podchodziłam do ostatniego (13) egzaminu... potem dalam sobie spokój. Teraz stwierdziłam, że chcę jeszcze próbować ale niewiem, co robić. Przeprowadziłam się do dużego miasta, wiem, że kurs sam w sobie powinnam mieć jeszcze ważny i że muszę przenieść papiery.
Co muszę zrobić i ile godzin wykupić bym mogła zdawać w nowym mieście po ponad rocznej przerwie?
NikeZWA
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 czerwca 2013, 20:17

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez jasper1 » poniedziałek 24 czerwca 2013, 20:35

NikeZWA napisał(a):Witam, w kwietniu 2012 podchodziłam do ostatniego (13) egzaminu... Co muszę zrobić i ile godzin wykupić bym mogła zdawać w nowym mieście po ponad rocznej przerwie?

Skontaktuj sie z WK w mieście, w którym zdawałaś, powiedza Ci co musisz zrobic, by przesłali Ci dokumenty do innego miasta (jakieś podanie itp.)
13 oblanych egzaminów to raczej nie przypadek, zły dzień, stres itp., czyli żeby było sens zdawać, to najpierw potrzebujesz nauczyć sie jeździć. Ile godzin dokupić, to nikt Ci nie powie odpowiedzialnie, jeśli nie wie co umiesz, a czego nie. Przy słabym przygotowaniu po ponad rocznej przerwie to może być nauka prawie od zera.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez NikeZWA » poniedziałek 24 czerwca 2013, 21:31

Wiem,że robilam błędy. Wiem też,że szkoła była złym wyborem- uczyli na zasadzie "jak jechać by zdać" a nie jak jeździć by było prawidłowo i bezpiecznie...
NikeZWA
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 czerwca 2013, 20:17

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez jasper1 » poniedziałek 24 czerwca 2013, 22:00

Jak masz takie poczucie, że z kursu wyniosłaś niewiele, to teraz poszukaj tych dodatków z głową. W końcu roku było takie parcie na wordy, że w każdym środowisku jest ktoś kto ostatnio robił kurs lub ma kogoś takiego w rodzinie lub wśród znajomych. Jesteś w nowym mieście, ale postaraj się zebrać wywiad i wybierz dobrego instruktora, którego ktoś poleca,tak żebyś nie marnowała czasu i pieniędzy teraz, ale wreszcie się nauczyła. I nie śpiesz się może ponownie na ten egzamin :)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez eLLLka » poniedziałek 24 czerwca 2013, 22:07

Możesz przekopać internet w celu szukania opinii albo nawet to forum, są oceny OSK. Gdy wybierzesz już jakąś szkołę to sprawdź jak jeździ dany instruktor i jeżeli będzie to tylko szlifowanie pod kątem egzaminu, to szukaj dalej. Mój instruktor trasy egzaminacyjne omijał szerokim łukiem i był głuchy na moje prośby, bo jak wielu, chciałam skrótowo do sprawy podejść, ale zobaczyłam, że nie tędy droga. Mój instruktor cały czas powtarzał, że uczy mnie jeździć, a egzamin zdam przy okazji i uważam, że taki właśnie sposób jest najlepszy.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez NikeZWA » poniedziałek 24 czerwca 2013, 22:37

Często jeżdżę po terenie, z sama jazda jestem już obyta- trochę boję sie dużego miasta :)
Szkołę wstępnie wybrałam, jutro się okaże co z tego wyjdzie.Onawiam się jedynie, że mam jakieś złe nawyki w jeździe i to może mi przeszkodzić..
NikeZWA
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 24 czerwca 2013, 20:17

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez eLLLka » poniedziałek 24 czerwca 2013, 22:51

Dobry instruktor wyperswaduje złe nawyki, a miasto to podstawa. Tyle się najeździłam po mieście po najtrudniejszych zaułkach, że pewniej się czuję w takim miejskim ruchu niż w niezabudowanym.
Poza tym mój instruktor z niesłabnącą cierpliwością mówił do mnie i powtarzał, powtarzał, powtarzał, że teraz gdy jeżdżę już samodzielnie, nadal w głowie słyszę jego uwagi. I nabrałam dobrych nawyków, którymi często irytuję innych kierowców, ale nie zamierzam łamać przepisów, na przykład zatrzymuję się przed zieloną strzałką, przed pasami przed rondem, nie na pasach, nie zastawiam wyjazdów, nie wyprzedzam w niedozwolonym miejscu choćbym się miała wlec za rowerzystą osiem na godzinę, bo jest podwójna ciągła i po coś przecież jest.
Trzymam kciuki i powodzenia.
eLLLka
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek 29 kwietnia 2013, 11:52

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez Marta12 » czwartek 04 lipca 2013, 12:23

Witam, ukończyłam kurs w 2011 roku, podchodziłam do egzaminów państwowych, za trzecim razem nie zdania, przerwałam dalsze zmagania. Teraz jednak chciałabym powrócić i uzyskać prawo jazdy. Czy wystarczy zdać ponownie teorię i podszkolić się w jeździe czy muszę cały nowy kurs przerabiać? Proszę o odpowiedź.
Marta12
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 lipca 2013, 12:18

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez shark86 » czwartek 04 lipca 2013, 13:02

Marta12 napisał(a):Witam, ukończyłam kurs w 2011 roku, podchodziłam do egzaminów państwowych, za trzecim razem nie zdania, przerwałam dalsze zmagania. Teraz jednak chciałabym powrócić i uzyskać prawo jazdy. Czy wystarczy zdać ponownie teorię i podszkolić się w jeździe czy muszę cały nowy kurs przerabiać? Proszę o odpowiedź.


Miałem taką samą sytuację jak Ty. Najpierw musisz podejść do Wydziału Komunikacji, żeby przesłali Twoje dokumenty do WORDu, trwa to około 2 tygodniu. Musisz sobie sprawdzać kiedy dokumenty dotrą do WORDu. Jak już dokumenty dotrą to możesz zapisać się na egzamin teoretyczny, ale warto wcześniej poszukać sobie jakąś dobrą auto-szkołę ponieważ od stycznia br. są nowe zasady zdawania egzaminu, warto żeby ktoś Ci wytłumaczył co i jak i poćwiczył z Tobą teorię, jakieś testowe pytania itp. Po zdanej teorii zapisujesz się na praktyczny.
shark86
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 04 lipca 2013, 12:44

Re: Egzamin po dłuższej przerwie?

Postprzez Yukivi » sobota 23 kwietnia 2016, 15:36

Dzien dobry. W 2014 roku ostatni raz mialam egzamin na prawo jazdy.od tamtego czsasu zdazylam zmienic adres zieszkania i zastanawiam sie jakie powinnam zlozyc papiery. Z tego co wiem to to ze czesc teoretyczna mam zdana dozywotnie.
Yukivi
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 23 kwietnia 2016, 15:25


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości