Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez stiv » sobota 27 kwietnia 2013, 16:41

Witam
Od wtorku czy środy można zdawać egzamin praktyczny w ośrodku w Rybniku.
Czy ktoś zdawał już tam egzamin na nowych zasadach i może podzielić się wrażeniami?
Sam mam egzamin wyznaczony na 13maja i po nim pewnie coś dodam tutaj od siebie :)
stiv
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 20 listopada 2012, 19:07

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez maciej111 » poniedziałek 06 maja 2013, 22:37

Nowe egzaminy nie są takie straszne, jak zwykle panika bo coś nowego. Trudniejsze nie są tylko inne.
Prawo jazdy B - za pierwszym razem!
Prawo jazdy C+E - za drugim razem!
Kursy prawa jazdy w OSK Kursant Wrocław
Avatar użytkownika
maciej111
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 lutego 2013, 12:11

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez ks-rider » wtorek 07 maja 2013, 00:09

maciej111 napisał(a):Nowe egzaminy nie są takie straszne, jak zwykle panika bo coś nowego. Trudniejsze nie są tylko inne.


Jak by nie byly trudniejsze, to smiem twierdzic, ze pozostano by przy starych, no ale ludze sie nadzieja, ze nas oswiecisz dlaczego nie sa trudniejsze.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez oskbelfer » wtorek 07 maja 2013, 09:50

ks-rider napisał(a):Jak by nie byly trudniejsze, to smiem twierdzic, ze pozostano by przy starych, no ale ludze sie nadzieja, ze nas oswiecisz dlaczego nie sa trudniejsze.

:wink:


to może napiszesz dlaczego są trudniejsze ?

bo testy są inne ? - moim zdaniem są łatwiejsze :) Dlaczego tak twierdzę ? Dlatego że gdy rozmawiam z osobami zdającymi to waśnie tak mówią.

Osoba zdała za pierwszym razem testy (potem przyszła na praktyczny który oczywiście zdała) pytam ją --- które testy łatwiejsze --- odp nowe, pytam dlaczego --- odp ponieważ między innymi jest jedna odpowiedź a nie 2 lub 3 jak na starych testach. Takich odpowiedzi udzielają zdający od "pierwszego strzała"

Osoby które zdawały 3, 4, 5 razy --- pytam --- odpowiadają podobnie, więc kolejne pytanie dlaczego nie zdała Pani/Pan wcześniej? Odp... powiem szczerze że się nie uczyłam/em, ale wziołem w końcu kodeks do ręki poczytałam/em i udało się ....

Co do praktycznej części jedynie znaczące zmiany na kategorii A. Czy egzamin jest trudniejszy ?
Egzamin jest inny, ale jest to do zrobienia oczywiście trzeba poćwiczyć, jednak jak ktoś jeździł wcześniej rowerem, skuterem, motorowerem to i "mały motocykl" ogarnie.

Co do dużego motóra --- skoro "kursant" nie jeżdził wczesniej na motorze, niechaj nabierze ogłady na małych "brzeczkach" a potem 600 ccm :) no ale jak w wieku 40 lat chce być cool to niechaj się "męczy"....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez tomcioel1 » wtorek 07 maja 2013, 21:08

oskbelfer napisał(a):Dlaczego tak twierdzę ? Dlatego że gdy rozmawiam z osobami zdającymi to waśnie tak mówią


o popatrz ... a od kiedy to wy wierzycie w to co mówią zdający ?????
to jakas nowość bo gdy ja podpieram się tym co mowią zdający to wy to generalnie negujecie twierdząc że wierzyc im nie można ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez kodak » sobota 11 maja 2013, 12:40

Witam.

Jestem nowy na forum wiec witam wszystkich bardzo serdecznie!

Zdawałem egzamina praktyczny na kat A w Rybniku w czwartek. Zakonczony wynikiem pozytywnym!
Zdało nas 2 osoby. Pan egzaminator naprawde bardzo w porzadku!!! (i chwała mu za to!!!). Nie czepia sie ale egzekwuje zapisy ustawy. Najtrudniejszym elementem egzaminu jest slalom wolny pomiedzy bramkami! Tam nie ma miejsca na przypadek tam trzeba wykazac sie umiejetnosciami i opanowaniem maszyny która do wagi lekkiej nie nalezy! Moj pojazd na ktorym sie uczyłem Suzuki GS 250 to jakis motorower w porównaniu Suzuki Gladius. Powiem szczerze gdyby nie kolega posiadajacy Honde CB500 to napewno bym nie zaliczył!!! pojazd bardzo podobny troche lzejszy ale pod wzgledem skretu prawie to samo to własnie na tym pojezdzie na parkingu przez 2 godz trenowałem osemki i slalom wolny. Narysowałem sobie placyk sam i trenowałem.

zycze powodzenia "stiv"! Nie jest łatwo ale da sie, naprawde!!!
kodak
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 11 maja 2013, 10:58

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez ks-rider » niedziela 12 maja 2013, 14:57

oskbelfer napisał(a):to może napiszesz dlaczego są trudniejsze ?


Chociazby z tego wzgledu, ze jest wiecej manewrow, i dzieki Bogu zreszta.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez danae » sobota 18 maja 2013, 18:08

Witam.

Jestem nowy na forum wiec witam wszystkich bardzo serdecznie!

Zdawałem egzamina praktyczny na kat A w Rybniku w czwartek. Zakonczony wynikiem pozytywnym!
Zdało nas 2 osoby. Pan egzaminator naprawde bardzo w porzadku!!! (i chwała mu za to!!!). Nie czepia sie ale egzekwuje zapisy ustawy. Najtrudniejszym elementem egzaminu jest slalom wolny pomiedzy bramkami! Tam nie ma miejsca na przypadek tam trzeba wykazac sie umiejetnosciami i opanowaniem maszyny która do wagi lekkiej nie nalezy! Moj pojazd na ktorym sie uczyłem Suzuki GS 250 to jakis motorower w porównaniu Suzuki Gladius. Powiem szczerze gdyby nie kolega posiadajacy Honde CB500 to napewno bym nie zaliczył!!! pojazd bardzo podobny troche lzejszy ale pod wzgledem skretu prawie to samo to własnie na tym pojezdzie na parkingu przez 2 godz trenowałem osemki i slalom wolny. Narysowałem sobie placyk sam i trenowałem.



Kodak- a jak wyglądała sprawa z "oglądaniem się" za siebie, w trakcie wykonywania manewrów, mianowicie przy szybkim i wolnym slalomie? bo z tego co sie orientuje to trzeba,ale wlasciwie <pytajac tez profesjonalistow mowia ze> jest to praktycznie niemozliwe... ?
wiem ze przy ruszeniu do danego manewru musisz sie obejrzec, ale pozniej ?
i wszystkie te manewry wykonywales dwukrotnie?
p.s- co znaczy ze egzaminator byl "w porzadku"? :D
danae
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 18 maja 2013, 17:52

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez kodak » poniedziałek 20 maja 2013, 07:20

Jezeli chodzi o ogladanie to przed rozpoczeciem kazdego nanewru (zadania) trzeba sie obejzec za siebie ale w trakcie ósemki oraz slalomów nie wymagał tego od nas egzaminator ( na fimiku przedstawiajacym nowy egzamin na you tube tez sie podczas manewrow nikt nie ogladał) - tak jak zreszta pisałes jest to chyba niemozliwe! trzeba wykonac 5 ósemek, potem slalom wolny 2 razy, szybki rowniez 2 razy omijanie przeszkody przy 50kmh rowniez dwukrotnie -raz z lewej a raz z prawej strony.

Egzaminator w porzadku oznacza ze wytlumaczył nam przebieg egzaminu bo wiedział ze jestesmy po zeszłorocznych kursach wiec mniej wiecej nasza wiedza o nowym egzaminie = 0. Okreslił czego bedzie wymagał i jakie błedy na placyku przerywają egzamin a jakie kwalifikuja do powtórzenia zadania. No i nie wymyslał nie stworzonych rzeczy tak jak sie to niekiedy słyszy o egzaminatorach! Nikt z osób ktore oblały nie miał do niego żalu bo koles trzymał sie tylko nowych wymogów i je konsekwentnie egzekwował nic wiecej a to ze wiekszosc z nas zdajacych nigdy nie siedziało na tak duzym motorze to juz całkiem inna sprawa... wiec % zdawalnosci jest taki a nie inny. Mysle ze osoby po nowych kursach (na innych maszynach) juz całkiem inaczej bedą sobie radziły, i zdawalnosc bedzie znacznie lepsza!
kodak
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 11 maja 2013, 10:58

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez danae » poniedziałek 20 maja 2013, 20:07

A czy kazdorazowo Wam <waszej zdanej dwójce> udawalo sie bezblednie osiagnac predkosc 30 i 50km/h ? czy np. 29km/h myslisz tez by przeszla?
danae
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 18 maja 2013, 17:52

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez kodak » poniedziałek 20 maja 2013, 21:31

29 nie przejdzie! tam jest tyle gapiów przy płocie ze jezeli by puscił kogos przy mniej niz 30 to juz miałby problemy, bo napewno by go ktos zakablował a poza tym sa kamery!
ale to naprawde nie jest zaden problem - przewaznie mielismy na slalomie ok 35kmh.
a na ominieciu przeszkody raz miałem 59 a raz 72 - mysle ze nawet 80kmh sie da ;o)))

te manewry nie przyspozyły nam zadnych klopotów - jak juz wspominałem najgorszy jest slalom wolny!!!
kodak
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 11 maja 2013, 10:58

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez nocny » sobota 25 maja 2013, 07:50

Witam,
Widziałem że placyk jest lekko pochylony, napisz proszę czy podwójny przejazd w wolnym slalomie odbywał się raz pod górkę a raz z górki? Napisz też proszę co do ominięcia przeszkody czy też tak było czy też nawracałeś i najazd był dwukrotnie z tej samej strony. Martwi mnie ta przeszkoda bo z jednej strony ustawiona jest bardzo blisko od pobocza.
Pozdrawiam
Marcin Jan
nocny
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 25 maja 2013, 07:44

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez oskbelfer » sobota 25 maja 2013, 20:23

tomcioel1 napisał(a):
oskbelfer napisał(a):Dlaczego tak twierdzę ? Dlatego że gdy rozmawiam z osobami zdającymi to waśnie tak mówią


o popatrz ... a od kiedy to wy wierzycie w to co mówią zdający ?????
to jakas nowość bo gdy ja podpieram się tym co mowią zdający to wy to generalnie negujecie twierdząc że wierzyc im nie można ...



Ty człowieku podpierasz się tymi, którzy mówią tylko jak jest trudno i jaki tgo egzaminator niedobry i oczywiście Twoja rada na to wszystko to pisanie odwołania.....

Wskaż minimum 3 posty w których napisałeś że egzaminator wydał prawidłową decyzję ( przy wyniku negatywnym) oraz swoją rade by osoba nie pisała odwołania gdyż jest np. nieprzygotowana, mija się z włąsciwą interpretacją itd....
To tyle do Ciebie człowieku :)

Odnośnie kategorii A -- tak jak pisali forumowicze mający przyjemność zdawać --- jest to do zrobienia, tylko trzeba by instruktor wyszkolił.

Ja osobiście nie mam żadnych problemów

slalom od 30 do 34 km/h robie

ominiecie przeszkody żadnym problemem nie jest wykonanie tego zadana - chyba najłatwiejszy element ( robie to od 50 do 75 km/h)

Inną kwestia jest stan nawierzchni --- zawsze robiłem na suchym asfalcie, na mokrym --- nie wypowiadam się --- a zdającym odmawiam ze względu na warunki atmosferyczne -- żadna osoba nie miała w związku z tym do mnie żadnych uwag :)

Myśłę że na kat A będzie coraz lepsza zdawalność...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez dzwonek » sobota 25 maja 2013, 21:08

Też myślę, że ten egzamin nie jest trudniejszy, potrzeba tylko czasu na oswojenie się ze wszystkim.
dzwonek
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 25 maja 2013, 20:53

Re: Egzamin praktyczny z kat. A - Rybnik

Postprzez kodak » środa 29 maja 2013, 09:52

Witam,
Widziałem że placyk jest lekko pochylony, napisz proszę czy podwójny przejazd w wolnym slalomie odbywał się raz pod górkę a raz z górki? Napisz też proszę co do ominięcia przeszkody czy też tak było czy też nawracałeś i najazd był dwukrotnie z tej samej strony. Martwi mnie ta przeszkoda bo z jednej strony ustawiona jest bardzo blisko od pobocza.
Pozdrawiam
Marcin Jan


Hej,
Slalom wolny odbywa sie 2 razy pod górke! zadania slalom szybki i ominiecie przeszkody z górki zeby nabrac predkosci! Nie martw sie tym ominienciem przeszkody to naprawde nie jest trudne - podstawa to dobry instruktor lub troszke doswiadczenia jazdy na jednosladzie - chociazby na motorowerze!
Tak naprawde to bramka wjazdowa do tego zadania (ominiecia przeszkody) jest taka szeroka ze jadac blisko jej krawedzi nie trzeba specjalnie mocno omijac tej przeszkody, wystarczy delikatna korekta toru jazdy wiec pobocze tutaj nie straszne!
kodak
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 11 maja 2013, 10:58

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości