Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Piter95 » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 20:52

Witam mam mały pytanie.
Otóż 16 kwietnia kończe 18 lat, zdałem już teorię tydzień temu i w czwartek mam egzamin praktyczny. Jeżeli uda mi sie zadać praktyke za 1 razem to mogę złożyć wniosek o wydanie prawka przed urodzinami ?
Piter95
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 08 kwietnia 2013, 20:29

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez paulisian » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 22:05

egzamin masz 11.04, urodziny 16.04 - myślisz że nawet jeśli zdasz to opłaca Ci się pisać taką prośbę?
to jest nawet niemożliwe by tak szybko Ci wydali prawo jazdy.
11.03.2013 - egzamin teoretyczny wewn: pozytywny
06.04.2013 - egzamin wewnętrzny: pozytywny
17.05.2013 - egzamin teoretyczny: pozytywny
11.06.2013 - egzamin praktyczny: pozytywny
25.06.2013 - odbiór prawa jazdy
paulisian
 
Posty: 66
Dołączył(a): niedziela 31 marca 2013, 15:04

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez MotoTomasz » poniedziałek 08 kwietnia 2013, 23:38

Dokument możesz otrzymać najwcześniej w dniu ukończenia wymaganego wieku i tego nie przeskoczysz.
Poza tym sama procedura wyrobienia prawa jazdy to minimum 7 dni więc nie ma szans, że dostaniesz prezent na 18-tkę.
I tak ustawodawca poszedł Ci na rękę, że pozwolił na egzamin przed 18 tką...
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Piter95 » wtorek 09 kwietnia 2013, 08:19

Ok, wiem że prawko mogę otrzymać po ukończeniu 18 lat ale chodzi mi o to czy mogę złożyć wniosek wcześniej ( i tak czeka sie ok 2tyg. na wydanie )
Piter95
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 08 kwietnia 2013, 20:29

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez jpl » wtorek 09 kwietnia 2013, 15:46

Ale jaki wniosek? Przecież ośrodek w którym zdawałeś nadaje bieg sprawie z automatu, Ty tylko czekasz na prawo jazdy, ewentualnie płacisz za dokument wcześniej, jeśli to jest wymagane...
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Piter95 » środa 10 kwietnia 2013, 19:00

No ok ale jeżeli niem mam jeszcze ukończonych 18lat to WORD będzie mógł przesłac już dokumenty o wydanie prawka ?
Piter95
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 08 kwietnia 2013, 20:29

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez mk61 » środa 10 kwietnia 2013, 19:30

Tak. WORD ma Cię przeegzaminować i ocenić, czy spełniasz określone wymagania, jakie są nałożone na przyszłego kierowcę. Egzamin zdajesz, czyli jedno wymaganie spełniasz. WORD robotę swoją wykonał i przekazuje papiery do urzędu i to urząd ma dopilnować, żeby Ci nadać uprawnienia w odpowiednim czasie. Akurat w czasie od egzaminu do urodzin Twoje dokumenty z egzaminu powinny dojść do urzędu i możliwe, że uprawnienia zostaną Ci nadane w dniu Twoich urodzin.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Adiii » środa 27 listopada 2013, 22:19

Witam,
przepraszam za odkopanie tematu ale szukałem odpowiedzi w googlu i nie znalazłem jednoznacznej opinii, a przy okazji trafiłem tutaj.

Sprawa ma się tak, że do 18 urodzin zostało mi 3 tygodnie. Prawko zdane wczoraj. Pytanie: czy mogę coś zrobić aby dokument został wyrobiony DO 18-stki i odebrany dzień po urodzinach? Obecnie w Szczecinie jest tak, że dopiero po ukończeniu 18 lat wysyłają wniosek o wyrobienie dokumentu i czeka się kolejny miesiąc na prawko... dla mnie to w sumie dwa miesiące jazdy bez uprawnień na kat B, czyli ryzyko 300zł mandatu. Nie po to zdałem prawko żeby dostawać mandaty za jego brak... :)

W piątek idę do urzędu dołączyć do wniosku potwierdzenia przelewów (opłat) za prawko. Przy okazji mógłbym spróbować powalczyć o to żeby wyrobili papier wcześniej. Ktoś na necie wspominał że jest to możliwe i nawet są na to ustawy. Ale osobiście nic interesującego nie znalazłem.

Z góry dzięki za pomoc ;)
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez TajniakOsz » środa 27 listopada 2013, 22:44

Sposób jest jeden: zgłosić skargę i mieć nadzieję, że coś zrobią do tego czasu.

Ale co ważniejsze:
1. WORD ma 3 dni na zaktualizowanie PKK,
2. WK ma 2 dni ROBOCZE na elektroniczne wysłanie papierów do PWPW (właśnie WK zazwyczaj czeka do 18. ur.),
3. PWPW ma 7 dni na dostarczenie prawka do WK.

Więc nie ma żadnej mowy o dwóch miesiącach. Ja prawko we Wrocławiu (też wysłane papiery z WK w dniu osiemnastki) miałem w 4 dni.

Poza tym z dniem ukończenia osiemnastki wpisują kierowcę do CPIK (czy jakoś tak) i płaci się 50 pln za jazdę bez dokumentu, a nie bez uprawnień (na prawku data wydania = data ukończenia 18. roku życia).
Początek/koniec szkolenia: 17.08./16.09.2013r.,
Polecam: OSK Władcy dróg we Wrocławiu, Kierowca doskonały B Próchniewicza z płytą, wydanie II (grupa Image),
Wrocław (ITS/Sygnity),
06.11.2013r. papiery poszły dalej.
Zapraszam do obejrzenia listy ponad 180-ciu pytań egzaminacyjnych.
Avatar użytkownika
TajniakOsz
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela 13 października 2013, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Adiii » środa 27 listopada 2013, 22:54

TajniakOsz napisał(a):Poza tym z dniem ukończenia osiemnastki wpisują kierowcę do CPIK (czy jakoś tak) i płaci się 50 pln za jazdę bez dokumentu, a nie bez uprawnień (na prawku data wydania = data ukończenia 18. roku życia).


Łeee panie, nie było tematu :spoko: jak w dniu urodzin wpisują do rejestru to nawet nie mam o co walczyć.
Ale mimo wszystko będę próbował, może się dowiem czegoś ciekawego.
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Adiii » wtorek 17 grudnia 2013, 20:14

Przepraszam za PPP ale mam kolejne pytanie zanim rozstrzelam jakiegoś urzędnika :wall:

Dziś mija drugi dzień roboczy jak ukończyłem 18 lat, a status PKK dalej ten sam czyli

PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacj

Oznacza to, że:
Urząd wydający prawo jazdy otrzymał informację o zakończeniu procesu egzaminowania. Przed rozpoczęciem procesu zamówienia i produkcji prawa jazdy , należy uiścić opłatę za wydanie dokumentu. Opłaty można dokonać na poczcie, w banku lub za pośrednictwem np. aplikacji ”Info-car”.


Potwierdzenia przelewów przyniosłem złodziejom kilka dni po egzaminie (ok. 1 grudnia). Wydaje mi się że status powinien się zmienić na "dokument w produkcji" - or something like that, a tymczasem jest jak jest. Potrzebna jest moja (kolejna z rzędu) interwencja u biednych kobitek które nie ogarniają o co chodzi, czy to "opóźnienie" jest normalne?? Prawko jest mi potrzebne na gwałt, od momentu zdania egzaminu latam cały czas bez uprawnień -.- polska...

I jeszcze jedno pytanie - gdzie mi sprawdzą czy jestem w cepik'u ?

Pozdrawiam!
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez skov » czwartek 19 grudnia 2013, 21:02

Adiii napisał(a):Prawko jest mi potrzebne na gwałt



Art. 197 KK
§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 3.Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
1) wspólnie z inną osobą,
2) wobec małoletniego poniżej lat 15,
3) wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.


Przepraszam za PPP ale mam kolejne pytanie zanim rozstrzelam jakiegoś urzędnika


a to już blisko do...

Art. 190 KK

§ 1."Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.




:D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Wniosek o wydanie prawa jazdy przed 18-tką

Postprzez Adiii » piątek 20 grudnia 2013, 13:31

@shov

Oczywiście moje "groźby" w stosunku do ukochanych urzędników były pisane z duużą nutką ironii, co nie zmienia faktu, że jestem wściekły na blondyny zza okienka w WK.

W związku z tym, że w temacie nikt nie odpowiedział na moje pytanie, postanowiłem się przejść i spytać miłe Panie w czym problem. Po 10 minutach tłumaczenia i wyjaśniania gdzie, kiedy i do kogo zostały dostarczone potwierdzenia przelewów, ustaliliśmy że potwierdzenia zostały faktycznie dostarczone :hmm: Potem przez następne 5 min ustalaliśmy, że 18 lat już skończyłem, bo jedna z urzędniczek była w 100% przekonana że 18-stke mam dopiero przed sobą. ŻENADA.

Na pytanie czemu papiery są w urzędzie, a nie PWPW nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć. Po chwili milczenia przebłysk!!
- A Pan tu robi A2 i B taaak????

Pytanie kluczowe. Robie A2 i B, z czego zdałem tylko B, bo nie załapałem się na A2 w tym roku. Trzech urzędników się pytałem, czy po zdaniu B będzie ono automatycznie robione bez czekania na A2. Wszyscy potwierdzili (nawet ta babka z WK z którą załatwiałem sprawę). Okazało się jednak inaczej.

Kolejnego dnia miałem dostać telefon, że prawko zostało zamówione. Takiego wała! Ale przynajmniej status na info-car się zmienił.

Nie mogłem się oprzeć pytania:
- Prze szanowna Pani, a jakbym olał te A2, to nigdy nie otrzymałbym zdanego B ??
Nic nie odpowiedziała. Idiotyzm biurokracji powala mnie na kolana.

Pozdrawiam
Adiii
 
Posty: 101
Dołączył(a): poniedziałek 10 października 2011, 21:56


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości