Zapisanie się na egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapisanie się na egzamin

Postprzez paulisian » sobota 06 kwietnia 2013, 21:00

Co potrzebujemy jadąc do WORDu?
Czy nadal potrzebne jest zaświadczenie o ukończeniu kursu czy wystarczy sam nr PKK?
Wiem że do niedawna potrzebne było to zaświadczenie, jednak podobno już jest jakieś tam połączenie danych i w zasadzie nie wiadomo co musimy ze sobą zabrać.
11.03.2013 - egzamin teoretyczny wewn: pozytywny
06.04.2013 - egzamin wewnętrzny: pozytywny
17.05.2013 - egzamin teoretyczny: pozytywny
11.06.2013 - egzamin praktyczny: pozytywny
25.06.2013 - odbiór prawa jazdy
paulisian
 
Posty: 66
Dołączył(a): niedziela 31 marca 2013, 15:04

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez MotoTomasz » sobota 06 kwietnia 2013, 21:10

Czy w tym Twoim OSK cokolwiek Ci tłumaczono? Odnoszę wrażenie, że całe szkolenie polegało na potwierdzeniu odbytych zajęć...
Word-Łódź napisał(a):Przed przystąpieniem do egzaminów zdający musi złożyć następujące dokumenty:

1. Wniosek (druk do pobrania w BOK)

2. Dowód uiszczenia opłaty za egzamin

3. Fotografię (3.5 x 4.5 cm , bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, lewy półprofil z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy).

4. Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami (w przypadku wpisania przez lekarza kodów ograniczeń w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami, należy sprawdzić czego dotyczą ograniczenia i na egzaminie posiadać, według podanego kodu i subkodu odpowiednio: okulary, soczewki kontaktowe, aparaty słuchowe, itd.)

5. Zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców

6. Pisemną zgodę rodziców lub opiekuna (jeżeli kandydat nie ukończył 18 roku życia)

7. Kserokopię posiadanego prawa jazdy:
a. B (jeżeli ubiega się o kategorie: C, C1, D, D1)
b. C, C1, D, D1 (jeżeli ubiega się o kategorie odpowiednio: B+E, C+E, C1+E, D+E, D1+E)
c. A1, B1, C1, D1 (jeżeli ubiega się o kategorie odpowiednio: A, B, C, D)

8. Zaświadczenie o odbywaniu zasadniczej służby wojskowej, jeżeli jest żołnierzem ubiegającym się o prawo jazdy kategorii D lub D1.


Podczas składania dokumentów należy posiadać dowód osobisty lub paszport z poświadczeniem zameldowania i nadanym numerem PESEL. Obcokrajowiec musi posiadać kartę stałego lub czasowego pobytu i przebywać na terytorium RP od co najmniej 185 dni.

Do egzaminu przystąpić należy w "odpowiedniej sprawności fizycznej i psychicznej", po potwierdzeniu przez egzaminatora tożsamości osoby zdającej - w oparciu o dowód osobisty, dowód tymczasowy, kartę stałego pobytu lub paszport.

Trochę to dziwne bo nie ma potrzeby wszystkiego brać. Jeżeli word nie ma połączenia ze starostwem to trzeba tylko znać daty ważności badań, ograniczenia i przepisać z zaświadczenia dane OSK i instruktora.
BTW:
Możesz również zabrać torebkę, "śminkę" i chusteczki higieniczne.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez paulisian » sobota 06 kwietnia 2013, 21:28

W pierwszym dniu szkolenia od razu wypisywaliśmy druk, aby otrzymać w urzędzie nr PKK.
Na drugi dzień z tym drukiem, zdjęciem oraz badaniami lekarskimi udaliśmy się do urzędu i dostaliśmy nasz nr PKK.
Dlatego pytam - co mam dalej zrobić?
Bo każdy mówi co innego. Mam dość kawałek do mojego WORDu dlatego jadąc tam chciałabym zabrać od razu wszystko co potrzebuję.
Stąd też moje pytanie czy potrzebuję jakieś zaświadczenie że ukończyłam kurs czy jednak nie? Bo ponoć (!!) jest już połączenie ze starostwem i w związku z tym nie potrzebujemy nic więcej prócz nr PKK (no i dowodu, wiadomo). Tylko czy ja jeszcze o czymś muszę pamiętać aby zabrać ze sobą?
11.03.2013 - egzamin teoretyczny wewn: pozytywny
06.04.2013 - egzamin wewnętrzny: pozytywny
17.05.2013 - egzamin teoretyczny: pozytywny
11.06.2013 - egzamin praktyczny: pozytywny
25.06.2013 - odbiór prawa jazdy
paulisian
 
Posty: 66
Dołączył(a): niedziela 31 marca 2013, 15:04

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez MotoTomasz » sobota 06 kwietnia 2013, 21:31

No to jeśli jest już połączenie to zabierasz Dowód Osobisty, nr PKK i potwierdzenie wpłaty za egzamin. Dla "spokojności" wziąłbym jeszcze zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bo ten cały system synchronizacji danych może w każdej chwili się zawiesić :)

A no i nie pisz za bardzo, że PKK wyrabialiście dopiero po rozpoczęciu szkolenia bo Nadzór patrzy ;)
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez paulisian » sobota 06 kwietnia 2013, 21:41

to jeszcze jedno "głupie pytanie"...
Mam tą opłatę uiścić w WORDzie tak?
bo mam namieszane w głowie...

Instruktor powiedział że da nam znać czy dostaniemy te zaświadczenia czy są niepotrzebne - choć powiem szczerze że wolałabym je mieć. Nie zaszkodzą w razie czego przecież!

kurs rozpoczęliśmy teoretycznie w poniedz. 4.03 br, we wtorek dostaliśmy PKK, a pierwszy typowy wykład mieliśmy dopiero 6.03 także my w miarę legalnie rozpoczęliśmy kurs :D
11.03.2013 - egzamin teoretyczny wewn: pozytywny
06.04.2013 - egzamin wewnętrzny: pozytywny
17.05.2013 - egzamin teoretyczny: pozytywny
11.06.2013 - egzamin praktyczny: pozytywny
25.06.2013 - odbiór prawa jazdy
paulisian
 
Posty: 66
Dołączył(a): niedziela 31 marca 2013, 15:04

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez MotoTomasz » sobota 06 kwietnia 2013, 21:50

Opłatę możesz uiścić w WORD i wtedy dostaniesz z kasy potwierdzenie lub wpłacić samemu np. przez Internet, wydrukować potwierdzenie wpłaty i w word od razu iść się wyznaczyć.
Często w WORD jest agencja kasowa, która pobiera prowizję około 3 zł od wpłat za egzamin a za przelewy przez Internet się nie płaci, no czasem jakąś kwotę rzędu 0,5 zł.
Jak wolisz.
ObrazekPrawkoOnline ObrazekYouTube ObrazekMail me
PJ: ABCDET 2002 - 2013
Instruktor: ABC - 2006
Wózki widłowe: 2011
Ratownik MotoPozytywni.pl
Plecak w Szkoła Motocyklowa Turbo - Pabianice
Avatar użytkownika
MotoTomasz
 
Posty: 307
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2013, 11:12
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez paulisian » sobota 06 kwietnia 2013, 21:56

serdecznie dziękuję za wszystkie informacje! :)
11.03.2013 - egzamin teoretyczny wewn: pozytywny
06.04.2013 - egzamin wewnętrzny: pozytywny
17.05.2013 - egzamin teoretyczny: pozytywny
11.06.2013 - egzamin praktyczny: pozytywny
25.06.2013 - odbiór prawa jazdy
paulisian
 
Posty: 66
Dołączył(a): niedziela 31 marca 2013, 15:04

Re: Zapisanie się na egzamin

Postprzez yas26 » wtorek 27 października 2015, 19:22

Co mam zrobić, jeżeli zgubiłam potwierdzenie zapłaty za egzamin? Bo bez tego mnie nie zapiszą.;/
yas26
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 października 2015, 19:20


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 38 gości